Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sukces policjantów z Ciężkowic    -   30/6/2010
Włamywacz zatrzymany
Policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali działającego w 2007, 2008 i 2009 roku na ich terenie włamywacza. Ustalili, że 25-latek bez stałego miejsca zameldowania jest sprawcą podpalenia w Ostruszy i usiłowania włamania do domku letniskowego w Siekierczynie. Wtedy też doszło do zatrzymania mężczyzny. W toku prowadzonego postępowania zarzucono mu znacznie więcej - łącznie 11 przestępstw w tym 2 podpalenia, 5 usiłowań włamań i 4 kradzieże z włamaniem.

Ogloszenie

Sprawca działał na terenie Ostruszy, Siekierczyny, Kąśnej Górnej, Rzepiennika Biskupiego i Strzyżewskiego, Ciężkowic, Jastrzębi i Staszkówki w powiecie gorlickim. Wybierał niezamieszkałe domy i domki letniskowe, do których wchodził wyłamując drzwi lub kwatery okienne. Nie był wymagający, zabierał co było - odzież, żywność, w jednym przypadku pieniądze. Jeśli nie było niczego wartościowego korzystał z noclegu i szedł dalej.
Mężczyzna na także na koncie 2 podpalenia. W obu przypadkach poza startami w mieniu nikt nie ucierpiał. Wiosną 2008 roku za namową kolegi, skonfliktowanego z właścicielem posesji podpalił pomieszczenia gospodarcze - stodołę w Ostruszy. Straty sięgnęły wówczas 50 tysięcy złotych. Podżegacz - 26-letni mieszkaniec Ostruszy także usłyszał zarzut. Jesienią 2007 roku podpalił również niezamieszkały dom wraz ze stodołą w Staszkówce, w powiecie gorlickim. Sprawę umorzono z powodu niewykrycia sprawcy. Dopiero po zatrzymaniu przez ciężkowickich policjantów podejrzanego, mogła ona ponownie nabrać procesowego charakteru. Łączna wartość start pochodząca z kradzieży i uszkodzeń powstałych w wyniku podpaleń przekroczyła 66 tysięcy złotych.
Podejrzany przyznał się do wszystkich zarzuconych mu czynów. Swoje zachowanie tłumaczył brakiem stałego zajęcia i trudną sytuacją materialną. Dodajmy, że w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947