Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tiry dalej będą rozjeżdżały aleje Jana Pawła II    -   30/6/2010
Wschodniej obwodnicy (prędko) nie będzie
Nie wiadomo kiedy powstanie tak potrzebna miastu wschodnia obwodnica Tarnowa. Z odpowiedzi udzielonej eurodeputowanemu PiS Pawłowi Kowalowi przez Ministerstwo Infrastruktury wynika, że Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 nie przewiduje jej budowy. Aktualnie trwają jedynie prace projektowe finansowane z środków Gminy Miasta Tarnowa. Zatem, według chyba najbardziej optymistycznego wariantu rozwoju sytuacji, co najmniej do roku 2014, a z pewnością dłużej, tiry rozjeżdżać będą aleje Jana Pawła II. O ile na inwestycję w ogóle znajdą się pieniądze.

Posłuchaj wypowiedzi radnego PiS Grzegorza Kądzielawskiego na ten temat :

Ogloszenie
>

Jak czytamy w ministerialnym piśmie, ”Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 przyjęty uchwałą Rady Ministrów w dniu 25 września 2007 roku, zakłada budowę autostrady A4 na odcinku Kraków-Tarnów (tj. od węzła Szarów do węzła Krzyż) oraz realizację odcinka Tarnów-Rzeszów (od węzła Krzyż do węzła Rzeszów-Wschód) w latach 2010-2012. Z uwagi na wzmożony ruch tranzytowy na kierunku Kielce-Jasło-Rzeszów oraz potrzebę poprawy bezpieczeństwa przyjęto dodatkowe rozwiązania komunikacyjne polegające na połączeniu autostrady A4 w Krzyżu z węzłem Lwowska na drodze krajowej nr 4 w obrębie skrzyżowania z drogą krajową nr 73. Powyższe rozwiązanie pod nazwą Budowa łącznika w ciągu drogi krajowej nr 73 pomiędzy autostradą A4 w Węźle Krzyż i drogą krajową nr 4 w Węźle Lwowska jest oddzielnym zadaniem inwestycyjnym nie ujętym w programie budowy ww odcinków autostrady A4, albowiem wniesienie dodatkowych zmian, w sytuacji zaawansowanej realizacji projektu (w oparciu o zatwierdzoną dokumentację projektowo – kosztorysową oraz wydane decyzje administracyjne), spowodowałoby opóźnienia w wykonaniu inwestycji niezbędnej w związku z organizacją Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2010 roku.”
Podsekretarz Stanu Ministerstwa Infrastruktury Radosław Stępień zauważa w swoim piśmie, iż 28 listopada 2008 roku zawarte zostało porozumienie o współfinansowaniu tej inwestycji pomiędzy Prezydentem Miasta Tarnowa a Dyrektorem Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. ”Termin zakończenia przygotowania dokumentacji zaplanowany jest na 2012 rok, a realizacja łącznika będzie możliwa od 2013 roku pod warunkiem zapewnienia finansowania.

-A zatem być może po roku 2013 rozpocznie się budowa obwodnicy. Do tego czasu ciężkie samochody będą nadal rozjeżdżały aleje Jana Pawła II i utrudniały życie mieszkańcom okolicznych osiedli – a podstawą wystąpienia posła do Parlamentu Europejskiego Pawła Kowala do Ministra Infrastruktury były właśnie liczne głosy mieszkańców - mówi radny PiS Grzegorz Kądzielawski.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(01-07-2010) tarnowianin :
to już jest któraś interwencja Kowla w sprawach Tarnowa, dobrze że przynajmniej on pamięta o tym, że w Małopolsce jest jeszcze takie miasto na wschód od Wieliczki jak właśnie Tarnów! Co cenniejsze poamieta o tym po niedlugo po wyborach do PE!!! Oby tak dalej. A do rządzących krajem i miastem apeluje o podjęcie działan zmierzających do budowy obwodnicy! Mieszkam na Westerplatte i tu już się nie da żyć!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2010) anka :
zamieszkaj na nowodąbrowskiej i spróbuj przejść przez ulicę- westerplatte przy niej to park ciszy i oaza spokoju , wim że także nie jest tam dobrze ale nie patrzę teraz na hałas ale na wypadki i to śmiertelne

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2010) Tomasz :
Nie chcę być złym prorokiem, ale po oddaniu całego oddzinka Szarów-Krzyż wszystkie samochody ciężarowe będą się kierowały ul. Nowodąbrowską, dalej ul. Błonie i Jana Pawła II. Nie wiem czy ktoś pomyślał tą sprawę, ale spowoduje to prawdziwy kataklizm na północy miasta. Dzisiaj samochody jadą drogą E40 i obwodnicą omijają cały Tarnów. Jeżeli tak się stanie, jak piszę, to mieszkańcy muszą się zjednoczyć i zablokować w ramach protestu ul. Nowodąbrowską. Sam jestem chętny do takiej demonstracji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2010) Płocek :
Niestety, ale masz rację Tomasz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2010) Janusz :
Proszę przejść przez przejście dla pieszych, znajdujące się naprzeciw bloku nr. 3 przy Al. Jana Pawła II, - koszmar, kilkanaście TIRÓW na raz, osobowe pędzą jak szalone, jedne bo mają z górki a drugie bo pod górkę. Trzeba będzie zaciągnąc opinii od Andrzeja Leppera na temat organizacji protestów ... On ma doświadczenie. Pozdrawiam z Falklandów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2010) Mariusz :
już jest tragedia, a co będzie to nawet nie chce myśleć!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947