To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Uczniowie polskiej szkoły w Kamieńcu Podolskim w Tarnowie    -   01/7/2010
Letni wypoczynek dla dzieci z Ukrainy
Blisko setka dzieci i młodzieży z tzw. Kresów Wschodnich może spędzić wakacje w Tarnowie. To efekt współpracy Urzędu Miasta Tarnowa z organizacjami pożytku publicznego, głównie Stowarzyszeniem Przyjaciół Podola w Tarnowie oraz Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich. Na ten cel w budżecie miasta zaplanowano kwotę 60 tysięcy złotych. W naszym mieście gościły również dzieci z ukraińskich miejscowości Stanisławów, Sambor i Mikut.

Ogloszenie

Z zakończonej już kolonii pod hasłem „Przyjazny Tarnów dla dzieci i młodzieży” skorzystało 45 dzieci – uczniów polskiej szkoły w Kamieńcu Podolskim. Wraz z nimi do Polski przyjechało pięcioro opiekunów. W dniach od 13 do 26 czerwca organizator, Stowarzyszenie Przyjaciół Podola w Tarnowie, zapewnił im wiele atrakcji. Dzieci z Ukrainy poznały Tarnów i jego okolice, uczestniczyły w wycieczkach do Krakowa i Kopalni Soli w Bochni oraz zajęciach na tarnowskiej pływalni. Pobyt w Tarnowie dla gości z Ukrainy był również okazją do spotkań integracyjnych z tarnowską młodzieżą.

W drugiej, trwającej od 26 czerwca kolonii, uczestniczy 44 dzieci z ukraińskich miejscowości Stanisławów, Sambor i Mikut. Poza atrakcjami, jakie przewidziano dla pierwszej grupy kolonijnej, dzieci będące pod opieką Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich wzięły udział w obchodach przyjęcia przez Tarnów Flagi Honorowej Rady Europy. Przewidziano dla nich także wycieczkę w Pieniny, do Gródka nad Dunajcem oraz Szlakiem Architektury Drewnianej. Ukraińscy goście opuszczą Tarnów 10 lipca.

Dofinansowane przez Urząd Miasta Tarnowa kolonie w Polsce dla części dzieci z sąsiedniej Ukrainy są jedyną szansą na odwiedzenie kraju ich przodków. Podczas kolonii mogą one poznać współczesny obraz Polski i doskonalić umiejętność posługiwania się językiem polskim.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, February 5, 2023 13:35:08
IP     : 3.214.216.26
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html