To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powiat tarnowski: będzie przebudowa Domu Pomocy Społecznej w Rzuchowej    -   01/7/2010
Powstanie Dom Dziecka
Dom Pomocy Społecznej w Rzuchowej zostanie zaadaptowany na pierwszą w powiecie tarnowskim placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci. Będzie to możliwe dzięki 665 tys. zł dotacji z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Powiat tarnowski dołoży blisko 300 tys. zł. Umowę w tej sprawie podpisali we czwartek, 1 lipca, wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela i wicestarosta Mirosław Banach w Starostwie Powiatowego w Tarnowie.

Ogloszenie

-Podpisujemy dzisiaj umowę na dofinansowanie projektu, który jest jednym z najlepszych projektów złożonych w tym  konkursie – powiedział wicemarszałek Roman Ciepiela. Wicestarosta tarnowski Mirosław Banach podkreśla, że brakowało w powiecie takiej placówki. –Dotąd dzieci trafiały do domów dziecka położonych w różnych miejscach Polski. W Rzuchowej istnieje odpowiedni do takich potrzeb budynek -  obecnie mieści się w nim Dom Pomocy Społecznej – podkreśla M. Banach. Wicestarosta tarnowski dodaje, że likwidacja DPS nie wpłynie negatywnie na zabezpieczenie opieki nad osobami chorymi i starszymi, gdyż w naszym regionie istnieją podobne takie placówki

Całkowita wartość projektu wynosi 949 980 zł, a jego realizacja  zostanie zakończona pod koniec września 2011 roku. W ramach dofinansowanego projektu planowana jest przebudowa obiektu, budowa dźwigu osobowego umożliwiającego komunikację między piętrami, adaptacja poddaszy na cele użytkowe. Przebudowane zostaną instalacje wewnętrzne, c.o. wraz z kotłownią, wodno-kanalizacyjna, gazowa i elektryczna. Remont uzupełni malowanie, cyklinowanie oraz doposażenie pokoi na potrzeby dzieci. Zaplanowano również pokój gościny z węzłem sanitarnym. Obiekt będzie wyposażony też w pomieszczenie do zajęć terapeutyczno-sportowych. Placówka w Rzuchowej zapewni potrzebującym dzieciom opiekę całodobową, doprowadzi do stworzenia im warunków kształcenia i wyrównywania opóźnień szkolnych i rozwojowych. Znajdzie się w nim miejsce na zajęcia wychowawcze, korekcyjne, kompensacyjne, logopedyczne, terapeutyczne oraz na rehabilitację i zajęcia specjalistyczne dla dzieci niepełnosprawnych. Placówka będzie współpracowała z rodzinami dzieci w celu umożliwienia im powrotu do rodziny naturalnej – przyjmie około trzydzieścioro dzieci. Aby placówka opiekuńczo-wychowawcza dla dzieci w Rzuchowej mogla działać prawidłowo, trzeba będzie w niej zatrudnić 22 osoby, w tym 12 wychowawców, psychologa, terapeutę, specjalistę pracy socjalnej, pracowników obsługi i administracji.

Do tematu domu dziecka i rosnącej w ostatnim czasie liczby dzieci kierowanych do domów dziecka napiszemy wkrótce w osobnej wiadomości.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, December 4, 2023 20:02:25
IP     : 35.172.165.64
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html