To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Piknik HDK „Azoty”    -   01/7/2010
Uratuj mi życie
Zarząd Klubu HDK im. Tytusa Chałubińskiego przy Azotach Tarnów – wspólnie z PHG Mościce, Terenowymi Oddziałami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz PCK – organizuje Piknik Rodzinny, połączony z piątą edycją akcji „URATUJ MI ŻYCIE”. Impreza odbędzie się w niedzielę 4 lipca na terenach PHG Mościce przy ul. Kwiatkowskiego 20. Początek – godz. 10.00.

Ogloszenie

Nadrzędnym celem akcji „URATUJ MI ŻYCIE” jest honorowe oddawanie krwi. Jej powodzenie leży w rękach wszystkich ludzi dobrej woli, którzy zechcą się w nią aktywnie włączyć i przyjdą tego dnia na Piknik Rodzinny – właśnie także po to, by bezinteresownie oddać krew. Pobierana ona będzie przez cały czas trwania imprezy, w zaadaptowanych na ten cel pomieszczeniach siedziby Klubu HDK „Azoty” przy ul. Kwiatkowskiego 18. Nie zabraknie też imprez towarzyszących, które dziać się będą zarówno na estradzie Amfiteatru Letniego, zlokalizowanego za Kasynem PHG Mościce, jak i w plenerze. Będą konkursy i zabawy z nagrodami dla dzieci, występy artystyczne oraz pełna gastronomia piknikowa.

Nieprzypadkowo akcję oddawania krwi zaplanowano na początek wakacji. Wakacje bowiem to od lat czas zwiększonego zapotrzebowania na ten bezcenny lek. Wzmożony ruch wakacyjny sprzyja różnego typu wypadkom, w tym także komunikacyjnym. Wielu krwiodawców wyjeżdża w tym czasie na urlopy i czasowo zaprzestaje oddawania krwi. Na niedzielnym Pikniku Rodzinnym, organizowanym przez Klub HDK „Azoty” nie może zatem zabraknąć nikogo, kto zechce w tym trudnym okresie wspomóc ratowanie ludzkiego zdrowia i życia poprzez bezinteresowne oddanie własnej krwi. Przy okazji zaś razem z całymi rodzinami będzie można mile spędzić wolne niedzielne przedpołudnie i popołudnie.
Dodajmy, iż krwiodawcy z Klubu HDK „Azoty” w ciągu dotychczasowej 43-letniej działalności oddali łącznie już niemal 18 tys. litrów krwi. Organizatorzy akcji wierzą, że z pomocą wszystkich, którzy czynnie ją wesprą, w niedzielę 4 lipca uda się ten wynik przekroczyć. O ile? To zależeć będzie od osób, które zdecydują się tego dnia wziąć w niej udział i oddać swą krew.

Klub Honorowych Dawców Krwi im. T. Chałubińskiego przy Azotach Tarnów istnieje od 1967 r. Jest najstarszym zakładowym klubem krwiodawców w regionie i jednym z najstarszych klubów tego typu w Polsce. Działają w nim całe rodziny, a także małżeństwa, które pracują w Azotach Tarnów. Tradycję honorowego oddawania krwi kontynuuje tu już trzecie pokolenie. Obecnie Klub zrzesza 400 czynnych krwiodawców, z czego 43 osoby to panie (czynny krwiodawca to dawca, który co najmniej raz w roku oddaje krew). Krwiodawcy spod znaku Jaskółki są przykładem tego, że „być” znaczy dużo więcej niż „mieć”. Stanowią wzór dla młodych pokoleń, wśród których mają coraz więcej naśladowców. Swoją postawą budzą wiarę w człowieka, dając dowód, iż w dzisiejszym świecie jest jeszcze ktoś bezinteresowny, na kogo w razie potrzeby zawsze można liczyć...
Więcej informacji na temat działalności Klubu mogą udzielić: prezes Klubu HDK „Azoty” – p. Piotr Moździerz (dyżuruje w Klubie w środy w godz. 15.00-19.00, tel. 14/637-28-91, kom. 785-780-137); oraz rzecznik prasowy Klubu – p. Krzysztof Kowalski (tel. 14/637-35-53, kom. 607-195-892, e’mail: hdk@azoty.tarnow.pl).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, June 15, 2024 05:34:44
IP     : 3.230.173.188
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html