To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Oddaj krew w wakacje, podaruj życie!    -   01/7/2010
„Łukasz” apeluje do krwiodawców
Centrum Krwiodawstwa Szpitala Wojewódzkiego św. Łukasza w Tarnowie apeluje o przekazywanie krwi, która w okresie wakacyjnym może uratować życie osób poszkodowanych w wypadkach. -Najwięcej krwiodawców rekrutuje się spośród ludzi młodych, uczniów i studentów. Dlatego w czasie wakacji bardzo spada ilość pobrań, a co za tym idzie ograniczają się zasoby zapasów krwi, która w tym okresie jest bardzo potrzebna, bo wakacje to niestety również zwiększona ilość wypadków – mówi Bogusława Witek – Zając, kierownik Oddziału Terenowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie przy szpitalu św. Łukasza.

Ogloszenie
>

Jak wynika ze statystyk policji, w czasie ubiegłorocznych wakacji tylko w wypadkach drogowych zginęły  984 osoby zginęły, a 12.771 zostało rannych. W okresie wakacyjnym znacznie wzrasta również ilość wypadków z udziałem dzieci, a  urazy stanowią najczęstszą przyczynę zgonów wśród dzieci w wieku 1-14 lat.
Oddając krew nie tylko przekazujemy bezcenny dar życia, ale również chronimy własne zdrowie.
–Każda pobrana próbka krwi jest poddawana kompleksowym badaniom wirusologicznym. Dzięki temu zapewniamy bezpieczeństwo osobom, które będą mogły  z niej skorzystać i monitorujemy stan zdrowia wszystkich dawców – mówi Bogusława Witek – Zając.

  Aby oddać krew (wyłącznie osoby powyżej 18-go roku życia) można zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godz. 07:00 do 11:30 do Centrum Krwiodawstwa w szpitalu św. Łukasza przy ul. Lwowskiej (II piętro). Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel.: 014 6315155.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 24, 2024 21:56:01
IP     : 44.221.73.157
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html