To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Saga rodu Błaszkiewiczów    -   01/7/2010
uwaga, Człowiek (11)
Są niewątpliwie najstarszą rodziną tarnowską. Jej rodowód sięga XVI wieku. Najpierw byli rolnikami, później mieszczanami, wreszcie piekarzami. Dziś, tradycje swoich dziadów i ojców kontynuują: Maria, Jan i Marek . Jak w każdy czwartek zapraszamy do wysłuchania jedenastej audycji z drugiej edycji cyklu Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni „uwaga, Człowiek” - audycji zrealizowanej przez Ewę Czajkowską-Smożewską. W piątek o rodzinie Błaszkiewiczów przeczytać będzie można w tarnowskim „Dzienniku Polskim”.

Posłuchaj audycji :

Ogloszenie

Protoplastą rodu Błaszkiewiczów jest Walenty urodzony prawdopodobnie w latach 1560-70, którego wnuk Wojciech w pierwszej połowie XVII wieku przyjmuje prawa miejskie i staje się mieszczaninem z przynależnymi przywilejami i obowiązkami. Ożenek syna mistrza piekarskiego, Wojciecha Sitki z Wiktorią, córką Józefa Błaszkiewicza zapoczątkowuje tradycje piekarskie Błaszkiewiczów. Związki Sitków z piekarstwem datowane są około 1770 roku. Ale rodzina ta to nie tylko piekarstwo...
Więcej na ten temat – na stronie www.konfraternia.tarnow.pl oraz w piątkowym wydaniu tarnowskiego „Dziennika Polskiego”.

Przypomnijmy, że audycji składających się na projekt „uwaga, Człowiek II” słuchać można co tydzień, w każdy wtorek o godz. 22-giej na antenie radia RDN Małopolska. Dzień później audycje te wraz z materiałem faktograficznym zamieszczane są na stronie Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni www.konfraternia.tarnow.pl, zaś w czwartek – w naszym portalu. W każdy piątek w tarnowskim „Dzienniku Polskim” ukazują się artykuły poświęcone bohaterom audycji. Podsumowaniem projektu będzie książka wraz z płytą multimedialną.
Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski w Warszawie, Województwa Małopolskiego oraz Miasta Tarnowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, May 23, 2024 12:48:48
IP     : 44.210.83.132
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html