To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wyrwy w Bielczy i w Borzęcinie zabezpieczone    -   02/7/2010
2,3 mln zł na zabezpieczeni Uszwicy
Ponad dwa miliony trzysta tysięcy złotych kosztowało zabezpieczenie wyrw na rzece Uszwicy w gminie Borzęcin. Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych właśnie zakończył prace na prawym wale rzeki Uszwicy w Bielczy i lewym w Borzęcinie. W obu przypadkach zastosowano nowoczesne technologie. W Bielczy wykonano wał na odcinku 140 metrów budując ścianę zaporową przy użyciu grodzic stalowych tzw. larsenów, a w Borzęcinie odbudowano blisko 60 metrowy odcinek przy zastosowaniu bentomaty, bentonitowej maty hydroizolacyjnej. Ponadto do wału w Bielczy wybudowano ponad kilometrowy odcinek drogi z płyt betonowych.

Ogloszenie

-Dzięki sprawnemu działaniu Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie odbudowano miejsca przerw w wałach Uszwicy powstałych w wyniku powodzi 16 - 18 maja - mówi wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak -To jednak kropla w morzu potrzeb. Po czterech falach powodziowych na Uszwicy obwałowania znajdują się w fatalnym stanie technicznym. Są liczne osunięcia po stronie odwodnej wałów, a w trakcie powodzi w wielu punktach wystąpiły przesiąki. Należy niezwłocznie przystąpić do prac naprawczych na całej długości Uszwicy w gminie Borzęcin - apeluje wójt Kwaśniak.
Wójt Kwaśniak podkreśla również konieczność regulacji Kisieliny, która kilkukrotnie zalewała miejscowość Bielcza. Jak twierdzi, tylko kompleksowe działania dają gwarancję rozwiązania problemu.

Zachęcam do obejrzenia filmu (1 min) z montażu takiego larsena. http://www.borzecin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4188&Itemid=210
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 30, 2023 01:35:24
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html