To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   05/7/2010
Zatrzymany w pościgu
Twardy sen musiał mieć mieszkaniec domu przy ul. Zgody w Tarnowie. W czasie jego obecności nieznany sprawca wyniósł m.in. komputer z monitorem, 2 telefony komórkowe, aparat fotograficzny, 3 subwoofery, nawigację samochodową, komputer z multiplekserem i elektronarzędzia o łącznej wartości 7500 złotych. W minionym tygodniu, prócz kradzieży nie brakowało również zdarzeń drogowych. I tak np. policjanci zatrzymali w Tarnowie 19-letniego mieszkańca Zgłobic, poruszającego się samochodem Renault 19, który na ich widok podjął próbę ucieczki. Zatrzymany w pościgu, młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a badanie wykazało, że miał 1,65 promila alkoholu w organizmie.

Ogloszenie

Kradzieże
W nocy z piątku na sobotę nieznany sprawca wykorzystując sen pokrzywdzonego ukradł z domu przy ul. Zgody w Tarnowie m.in. komputer z monitorem , 2 telefony komórkowe, aparat fotograficzny, 3 subwoofery, nawigację samochodową, komputer z multiplekserem, elektronarzędzia o łącznej wartości 7500 złotych.
Do zaparkowanego na ul. Pułaskiego w Tarnowie BMW wszedł nieznany sprawca. Wybił boczną szybę i ukradł nawigację samochodową GPS o wartości ponad 1500 złotych na szkodę mieszkańca Raciborowic.
W nocy z 29 na 30 czerwca nieznany sprawca włamał się do stojącej na terenie prywatnej działki w Pogórskiej Woli przyczepy kampingowej. Wyłamał zabezpieczenia okna, wszedł do środka i zabrał m.in. 200 złotych gotówką, sprzęt wędkarski, butlę gazową, ponton, poroże jelenia, wszystko o łącznej wartości ponad 2 tysiące złotych.
W nocy z poniedziałku na wtorek w Tuchowie doszło do kradzieży motoroweru marki Simson. Pojazd stał na terenie prywatnej posesji. Wartość start oszacowano na 1200 złotych.
Jak pisaliśmy w osobnej wiadomości, policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali działającego w 2007, 2008 i 2009 roku na ich terenie włamywacza. Ustalili, że 25-latek bez stałego miejsca zameldowania jest sprawcą podpalenia w Ostruszy i usiłowania włamania do domku letniskowego w Siekierczynie. Wtedy też doszło do zatrzymania mężczyzny. W toku prowadzonego postępowania zarzucono mu znacznie więcej - łącznie 11 przestępstw w tym 2 podpalenia, 5 usiłowań włamań i 4 kradzieże z włamaniem. Sprawca działał na terenie Ostruszy, Siekierczyny, Kąśnej Górnej, Rzepiennika Biskupiego i Strzyżewskiego, Ciężkowic, Jastrzębi i Staszkówki w powiecie gorlickim. Wybierał niezamieszkałe domy i domki letniskowe, do których wchodził wyłamując drzwi lub kwatery okienne. Nie był wymagający, zabierał co było - odzież, żywność, w jednym przypadku pieniądze. Jeśli nie było niczego wartościowego korzystał z noclegu i szedł dalej. Mężczyzna na także na koncie 2 podpalenia. W obu przypadkach poza startami w mieniu nikt nie ucierpiał. Wiosną 2008 roku za namową kolegi, skonfliktowanego z właścicielem posesji podpalił pomieszczenia gospodarcze- stodołę w Ostruszy. Straty sięgnęły wówczas 50 tysięcy złotych. Podżegacz- 26-letni mieszkaniec Ostruszy także usłyszał zarzut. Jesienią 2007 roku podpalił również niezamieszkały dom wraz ze stodołą w Staszkówce, w powiecie gorlickim. Sprawę umorzono z powodu niewykrycia sprawcy. Dopiero po zatrzymaniu przez ciężkowickich policjantów podejrzanego, mogła ona ponownie nabrać procesowego charakteru. Łączna wartość start pochodząca z kradzieży i uszkodzeń powstałych w wyniku podpaleń przekroczyła 66 tysięcy złotych. Podejrzany przyznał się do wszystkich zarzuconych mu czynów. Swoje zachowanie tłumaczył brakiem stałego zajęcia i trudną sytuacją materialną. Dodajmy, że w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Nieznany sprawca ukradł z terenu prywatnej posesji w Radłowie 30 metrów kabla siłowego zakończonego aluminiowymi złączkami. Wartość strat wyceniona została na 800 złotych.
Nieznany sprawca włamał się do stojącego przy ul. Pułaskiego w Tarnowie Forda Transita. Wykorzystał niedomkniętą szybę w drzwiach pojazdu i ukradł z wnętrza radioodtwarzacz oraz dokumenty. Wartość start oszacowano na 200 złotych.

Zniszczenie mienia
Nieznany sprawca uszkodził zaparkowany przy ul. Mickiewicza w Tarnowie samochód marki Hyundai. Zarysował lakier na jednych z drzwi, błotniku i zderzaku, powodując starty w wysokości 750 złotych na szkodę mieszkanki miasta.

Napady, pobicia
24-letni tarnowianin został zatrzymany przez policjantów z komisariatu Tarnów Centrum po tym jak ukradł wart 200 złotych telefon komórkowy z kartą SIM 53-letniemu mieszkańcowi miasta. Do zdarzenia doszło w Tarnowie na ul. M.B. Fatimskiej. Sprawca po kradzieży pobił swoją ofiarę, uderzając ją pięścią w twarz. Pokrzywdzony doznał stłuczenia i odrapań twarzy. Policjanci odzyskali skradziony telefon.

Za kółkiem
29 czerwca w godzinach popołudniowych na drodze K4, na ul. Krakowskiej w Tarnowie zatrzymano 50-letniego mieszkańca Koszyc Wielkich, kierującego Fiatem Uno, który miał w organizmie 2,3 promila alkoholu.
30 czerwca po godzinie 17:00 w Ilkowicach kierujący pojazdem 22-letni mieszkaniec Niedomic jadąc z miejscowości zamieszkania w stronę Ilkowic podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego skręcającego w prawo, doprowadził do zderzenia czołowo-bocznego ze skręcającym w lewo Oplem Astrą. Prowadzący go 18-letni mieszkaniec Porąbki Uszewskiej nie ucierpiał. Do szpitala trafił natomiast pasażer Opla. 18-letni mężczyzna doznał urazu nosa. Obaj kierujący byli trzeźwi.
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca policyjny patrol zatrzymał na ul. Krakowskiej rowerzystę, 39-letniego mieszkańca Zbylutowskiej Góry. Badanie mężczyzny wykazało, że miał on w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Kierowca jednośladu trafił do policyjnego aresztu.
W nocy z 1 na 2 lipca w Tarnowie policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali 19-letniego mieszkańca Zgłobic, który w stanie nietrzeźwości poruszał się ul. Czarna Droga pojazdem marki Renault 19. Na widok policjantów mężczyzna podjął próbę ucieczki. Zatrzymany w pościgu, trafił do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że miał 1,65 promila alkoholu w organizmie.
W sobotę o 16.05 w Tarnowie na ul. Nowodąbrowskiej doszło do wypadku drogowego. Kierujący Toyotą Preva, 55-letni tarnowianin jadąc od Lisiej Góry w kierunku centrum miasta, na prostym odcinku drogi podjął manewr wyprzedzania samochodu marki Audi. W trakcie manewru zjechał na lewe, obniżone pobocze, utracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na prawo do rowu uderzając lewym tyłem pojazdu w drzewo i zatrzymał się na drodze. Oprócz kierującego w samochodzie podróżowało 9 osób, w tym 5-cioro dzieci w wieku od 11 miesięcy do 16 lat. Prawie wszystkie z tych osób trafiły do tarnowskiego szpitala. Najbardziej ucierpiał 26-letni mężczyzna- stan krytyczny, 6 i 8-letni chłopcy doznali urazy klatki piersiowej, 16-letnia dziewczyna urazu oka. Pozostali do badaniach opuścili szpital. Badanie kierującego wykazało, że miał w organizmie1,15 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. W związku z wypadkiem droga K73 w godzinach 16.05-17.20 była zablokowana.

Narkotyki
W nocy z 4 na 5 lipca policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali w Dwudniakach 23-letniego mieszkańca Krzeczowa, który posiadał 1,08 grama marihuany.

Różne
Dzielnicowi z komisariatu Tarnów Centrum ujawnili nielegalny obrót napojami spirytusowymi. Do procederu tego dochodziło na ul. Prostopadłej w Tarnowie. W jednym z mieszkań policjanci zabezpieczyli 29 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, nie posiadających wymaganych prawem polskich znaków akcyzy. O proceder ten podejrzewany jest 48-letni właściciel mieszkania i 51-letnia kobieta. Na miejscu zatrzymano również osoby zakupujące alkohol 43-letniego mieszkańca Mędrzechowa oraz 38 i 47-letnich mieszkańców Tarnowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, February 5, 2023 14:47:28
IP     : 3.214.216.26
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html