To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   SOR tarnowskiego szpitala św. Łukasza jednym z najlepiej wyposażonych w Małopolsce    -   05/7/2010
Łukasz: nowoczesny sprzęt ratujący życie
Wielorzędowy tomograf komputerowy, aparat RTG z torem wizyjnym i nowoczesna aparatura medyczna współfinansowana przez Unię Europejską wzmacnia arsenał oddziału ratunkowego [SOR] Szpitala Wojewódzkiego św. Łukasza w Tarnowie. Na oddział do końca tego roku trafi aparatura i sprzęt medyczny o wartości ponad 5,8 mln zł.

Ogloszenie

Do dyspozycji lekarzy i ratowników oddane zostaną m.in.  wielorzędowy tomograf komputerowy, przyłóżkowy aparat RTG z torem wizyjnym, aparat do znieczulenia ogólnego z zestawem monitorującym, zestawy monitorowania czynności życiowych z kapnografem, 2 stoły zabiegowe z lampami i 15 wózków leżących do przewozu pacjentów. Lista nabytków tarnowskiego szpitala liczy 19 urządzeń i narzędzi, których  zakup jest  współfinansowany w 50-ciu procentach przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. 
-Od szybkiej sprawnej diagnostyki, a czasami szybkich interwencji, które na jej podstawie można podejmować, zależy zdrowie i życie pacjentów, którzy trafiają na szpitalny oddział ratunkowy.  Inwestując w te urządzenia, dajemy tarnowianom jeden z najlepiej wyposażonych SOR w województwie małopolskim - mówi Anna Czech dyrektor szpitala św. Łukasza.

W roku 2009 z pomocy SOR szpitala wojewódzkiego w Tarnowie skorzystało ponad 41 tys. osób. Szpital jest jedną z nielicznych placówek w Polsce, która dysponuje lądowiskiem dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dostosowanym do wykonywania startów i lądowań w nocy.

  Program Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 został zatwierdzony przez Komisje Europejska Decyzją 7 grudnia 2007 r., co było zwieńczeniem wielomiesięcznych prac nad przygotowaniem największego w historii Unii Europejskiej programu: wielkość środków unijnych zaangażowanych w realizację programu wynosi prawie 28 miliardów euro, co stanowi ok. 42 proc. całości środków polityki spójności w Polsce. W ramach programu realizuje się duże inwestycje infrastrukturalne w zakresie ochrony środowiska, transportu, energetyki, kultury i dziedzictwa narodowego, ochrony zdrowia oraz szkolnictwa wyższego. Celem programu jest poprawa atrakcyjności inwestycyjnej Polski i jej regionów poprzez rozwój infrastruktury technicznej przy równoczesnej ochronie i poprawie stanu środowiska, zdrowia, zachowaniu tożsamości kulturowej i rozwijaniu spójności terytorialnej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, February 22, 2024 01:59:44
IP     : 44.192.15.251
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html