To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Machina del Tango w MCK    -   06/7/2010
8 lipca: Muzyczne Tarasy
Mościckie Centrum Kultury zaprasza w dniu 8 lipca o godz. 20:00 na kolejny koncert z cyklu „Muzyczne Tarasy”. Przypomnijmy, ze cykl ten w przeważającej mierze upłynie w tym roku w rytmach tanga. W czwartkowy wieczór usłyszymy zespół Machina del Tango, złożony z wybitnych solistów i kameralistów młodego pokolenia. W programie – m.in. tanga polskie z Anną Dereszowską – popłyną zatem dźwięki „Jak za dawnych lat”, „W małym kinie”, „Ostatnia niedziela” czy „Tango milonga”. Cena biletu: 30 zł.

Ogloszenie

Chociaż zawodowo artyści „Machiny...” związani są z wieloma zespołami, to łączy ich wspólne zainteresowanie tangiem, szczególnie twórczością Astora Piazzolli. Doskonałe wyczucie różnych stylów i gatunków muzycznych czterech solistów zespołu powoduje, że tango w ich wykonaniu zyskuje nową interpretację i energię.
Członkowie zespołu to wybitni soliści i kameraliści młodego pokolenia – laureaci wielu prestiżowych nagród na konkursach i festiwalach muzycznych w kraju i za granicą.
Zespół występował już w większości ważniejszych sal filharmonicznych w Polsce oraz na licznych festiwalach muzycznych i filmowych np. Tango Baile w Buenos Aires (Argentyna) 2009r.

Zespół tworzą:
Grzegorz Lalek - skrzypce
Klaudiusz Baran - bandoneon/akordeon
Urszula Borkowska - aranżacje, fortepian
Sebastian Wypych - kontrabas
Anna Iberszer i Jakub Korczewski – mistrzowie tanga

Gość specjalny:
Anna Dereszowska - aktorka i wokalistka

W programie m.in:

Tanga polskie z Anna Dereszowską
Jak za dawnych lat – Henryk Wars
W małym kinie – Władysław Szpilman
Już nigdy – Jerzy Petersburski
Tango milonga – Jerzy Petersburski
Ostatnia niedziela – Jerzy Petersburski/Zenon Friedwald
Tango kat – Kabaret Starszych Panów
Tango andrusowskie – Jerzy Petersburski
Tango Tendresse – J.Satanowski/A.Osiecka
To tylko tango - MANAM
Zabawa podmiejska - J. Miller/A. Korzyński
Tango Rzeź – Urszula Borkowska/Piotr Magdziarz

Tanga Argentyńskie
Libertango
Bordoneo Y 900
Cumparsita
Lo Que Vendra
Danzarin
Cite Tango
Fracanapa
i inne...

BIO WYKONAWCÓW

Sebastian Wypych
Urodzony w 1977 roku w Warszawie. W roku 1996 ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną imienia Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie kontrabasu. W tym samym roku zdobył I nagrodę na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Klas Wiolonczeli i Kontrabasów w Elblągu, a w listopadzie 1997 roku zajął I miejsce oraz otrzymał wszystkie nagrody pozaregulaminowe na VI Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasistów imienia A. B. Ciechańskiego w Poznaniu (m.in. nagroda rodziny Ciechańskich, nagroda im.T.Pelczara). Tego samego roku był finalistą 11th Tunbridge Wells International Young Concert Artists Competition. W 2000 roku zdobył III nagrodę w konkursie YAMAHA YOUNG ARTIST w Warszawie.
Stypendysta IV Edycji Programu "Młoda Polska" 2006/07 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, klasy kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Pobierał równierz nauki u Lee Mesha – solo kontrabasisty Metropolitan Opera New York.
Jako muzyk solista i kameralista współpracuje z wieloma zespołami oraz orkiestrami w kraju i za granicą - między innymi z Orkiestrą Kameralną "Wratislavia" Jana Staniendy, "Concerto Avenna" Andrzeja Mysińskiego, "Sinfonia Varsovia",czy Sinfonietta Cracovia.
Współpracuje z czołowymi zespołami interpretującymi muzykę dawną, a w tym Il Tempo Agaty Sapiechy , czy Narol Baroque Władysława Kłosiewicza. W latach 2000-2006, był członkiem The UBS Verbier Festival Orchestra Jamesa Levinea, gdzie pełnił funkcję koncertmistrza grupy kontrabasów, współpracując z takimi dyrygentami jak; James Levine, Kurt Masur, Zubin Mehta, Valery Gergiev, Yuri Temirkanov, Neme Yarvi, Pavo Yarvi, Kent Nagano i wielu innymi.
Jest współzałożycielem zespołów "Kameleon", który współpracuje z wieloma czołowymi, polskimi aktorami i teatrami oraz zespołu TANGATA QUINTET, specjalizującego się w muzyce tangowej, a szczególnie w twórczości Astora Piazzolli, współpracując z solistą – Krzysztofem Jakowiczem oraz zespołu Machina del Tango. Na gruncie muzyki, eksperymentuje, łącząc muzykę klasyczną z elektroniczną, oraz wieloma stylami sztuki muzycznej.
Kontrabasista The UBS Chamber Orchestra, gdzie współpracuje ze skrzypkiem i dyrygentem - Maximem Vengerovem, jak równierz z solistami;Joshua Bell, Lang Lang, Leonidas Kavakos, Misha Mayski, Dimitri Sitkovetsky, czy Gabor Takas.
Pomysłodawca, producent i szef artystyczny projektu „Tanga Świata” do którego zaprosił światowej sławy solistę - skrzypka – Robiego Lakatosa.
Naucza gry na kontrabasie w Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Sebastian Wypych ma w dorobku bogatą dyskografię – brał udział w nagraniu 19 płyt.

Grzegorz Lalek - skrzypce
Urodził się w 1975 roku w Warszawie.Ukończył studia w warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopinaw klasie skrzypiec Sławomira Tomasika. W 1997 roku otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Tadeusza Wrońskiego na Skrzypce Solo , a w roku 1998 (wraz ze swym kwartetem smyczkowym) - wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych im. K. Bacewicza. Swój kunszt instrumentalny doskonalił uczestnicząc w mistrzowskich kursach prowadzonych przez Simona Standagea i Antona Stecka.
W roku 2002 dokonał premierowego nagrania utworu Mariana Sawy - Largo na skrzypce i organy . W 2004 r. nagrał płytę poświęconą twórczości kameralnej Josefa Gabriela Rheinbergera. Jako skrzypek - kameralista współtworzy kilka zespołów (Xerxes String Quintet10:59, Kwartet Kwadrat), które prowadzą aktywną działalność koncertową i nagraniową.
Jest członkiem i współzałożycielem grupy Tangata Quintet, z którą nagrał płyty: z utworami Astora Piazzolli (2004) i z polskimi tangami (2005). Gra również na skrzypcach barokowych, koncertując z wieloma zespołami specjalizującymi się w stylowym wykonawstwie muzyki dawnej (Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, Concerto Polacco, Orkiestra I Rzeczypospolitej, Il Tempo, Kleine Cammer-Musique.

Urszula Borkowska
Absolwentka AMFC w Warszawie,wydział V, sekcja rytmiki. Wykładowca przedmiotu "Improwizacja fortepianowa" w ZPSM nr 1 w Warszawie, pracuje również jako wykładowca w Akademii Teatralnej w Warszawie oraz kierownik muzyczny Teatru Polskiego w Warszawie. Przez wiele lat związana była   z Sekcją Piosenki ZPSM Bednarska. Była również współzałożycielką i wykładowcą Niepublicznej Szkoły Wokalnej im. Jerzego Wasowskiego.
Pracowała jako aranżer i pianista przy realizacji recitali (m. in. "Bellatrix" M. Przybylski, "Oczy wielkiego miasta" K. Tkacz, "Ulica, którą płyną..." A. Sroka, recitali kwartetów wokalnych BACH i Voiceband, itd.), przedstawień muzycznych (np. "Smutne miasteczko" reż. Andrzej Strzelecki, Wieczór piosenek Brassensa" w Teatrze Polskim, „Szwindel” w Teatrze Kamienica) oraz projektów instrumentalnych - aranżacje - m. in. dla Warszawskiego Kwintetu Akordeonowego, Machina del Tango,Jazz City Choir, R. Lacatosa&Tangata i  innych zespołów kameralnych i orkiestrowych. Współpracowała także ze śpiewaczkami operowymi (aranżacje i fortepian),m. in. z M. Pańko czy S. Moncajo. Pisze muzykę do sztuk teatralnych (m. in. "Zatrudnimy starego klowna", "Bajki robotów").Koncertuje w Polsce i za granicą (USA, Australia, Rosja, Niemcy, Francja).
Współzałożycielka i aranżer zespołów "Machina del Tango" i "BACH".

Klaudiusz Baran - bandoneon, akordeon
Urodził się w Przemyślu. W 1995 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Prof. Jerzego Jurka. Jako stypendysta rządu francuskiego kontynuował studia w Conservatoire „Paul Dukas” w Paryżu w klasie prof. Maxa Bonnaya.
Wielokrotnie uczestniczył w  mistrzowskich kursach interpretacji pracując pod kierunkiem takich pedagogów jak: Fridrich Lips, Mogens Ellegaard, Mie Miki, Teodoro Anzelotti, Matti Raantanen, Wiaczesław Siemionow i in.
Uczestniczył w wielu festiwalach m. in. Festiwalu „Warszawska Jesień” „Koncercie Roku” w galerii Porczyńskich w Warszawie, Bydgoskim Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych, „Forum Lutosławskiego” w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Festiwalu Muzyki Współczesnej „Musica Polonica Nova” we Wrocławiu, „Musica Moderna” w Łodzi, Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Kragujevcu (Serbia), „Bajan i bajaniści” w Moskwie, „Brawo Maestro” w Kąśnej Dolnej, „Skrzyżowanie Kultur“  w Warszawie,“Dialogu Czterech Kultur“ w Łodzi,  „EXPO 2008“ w Saragossie, Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Petersburgu, „Sezonie Kultury Polskiej“ w Rosji i wielu innych.
Jako solista współpracował z orkiestrami: Filharmonii Narodowej, Filharmonii Podlaskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Rzeszowskiej, Filharmonii Jeleniogórskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Szczecińskiej, Filharmonii Kaliskiej, Orkiestrą Polskiego Radia, Sinfoniettą Cracovią, Orkiestrą AUKSO, „Capellą Bydgostiensis“, „Concerto Avenna“, Camerata Academia, „Capellą Premisliensis“, „Vratislavia“, Dresdner Philharmoniker, Philharmonie Greiz-Reichenbach, Philharmonie Meinengen, „Fresco Sonare“, Tarnowską Orkiestrą Kameralną, Płocką Orkiestrą Symfoniczną,Orkiestrą Filharmonii we Władymirze, Lwowską Orkiestrą „Akademia“ i innymi.
Wspólnie  koncertował z takimi artystami jak: Roby Lakatos, Julius Berger, Susana Moncayo von Hase, Krzysztof Jakowicz, Konstanty Andrzej Kulka, Tomasz Strahl, Andrzej Bauer, Michał Nagy, Wadim Brodski, Waldemar Malicki, Paweł Gusnar, Rafał Kwiatkowski, Royal String Quartet, Kwartet „Bell Arte“.
W marcu 2009 roku miał okazję wykonać "Siedem słów Chrystusa na Krzyżu" Sofii Gubaiduliny w obecności kompozytorki. Jest członkiem i założycielem takich zespołów jak: Tangata Quintet z którym dwukrotnie był nominowany do Nagrody Fryderyk (2004, 2005), Machina del Tango i DesOrient.
Występował solo, w zespołach kameralnych jak i z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce, jak i poza granicami kraju - we Francji, Włoszech, Austrii, Ukrainie, Rosji, Hiszpanii, Czechach, Niemczech, Serbii, Słowacji, Litwie, Estonii, Wielkiej Brytanii, Białorusi.
W 2003 roku ukazała się jego pierwsza autorska płyta nagrana dla wytwórni SonyClassical z solowymi  i   kameralnymi dziełami Astora Piazzolli, która otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej „Fryderyk 2003” w kategorii „Najlepszy album – muzyka kameralna”.
Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, jak również muzyki filmowej, teatralnej i rozrywkowej. Pracuje w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na stanowisku adiunkta, gdzie w latach 2002-2005 pełnił funkcję Kierownika Międzyuczelnianej Katedry Akordeonistyki, a od 2008 roku pełni obowiązki Prodziekana Wydziału Instrumentalnego.

Anna Dereszowska - aktorka i wokalistka
Urodzona w Mikołowie. Aktorka teatralna i filmowa. Ukończyła Warszawską Akademię Teatralną. Zadebiutowała na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie rolą Marii Antonownej w Rewizorze M. Gogola w reż. Andrzeja Domalika. Zgrała w licznych serialach oraz filmach m.in. „Lejdis” , „Tajemnica Twierdzy szyfrów”, „Złotopolscy”, „Odwróceni”. Od roku 2007 zwerbowana do współpracy z Machiną del Tango, realizuje swoją wielką pasję - śpiewanie.

Anna Iberszer i Jakub Korczewski – mistrzowie tanga
Na stałe współpracują z zespołami „Tangata Quintet” i „Machina del Tango”, z którymi występowali na wielu prestiżowych scenach w kraju i za granicą. Wybitni mistrzowie tanga, prowadzący kursy mistrzowskie, zajmujący się choreografią. Brali udział w licznych wydarzeniach propagujących kulturę argentyńską, pod patronatem Ambasadora Argentyny w Warszawie. Szkolili swoje umiejętności u najwybitniejszych tancerzy w Argentynie.

Koordynacja i prowadzenie Muzycznych Tarasów - Karolina Wójs.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, September 25, 2023 16:34:07
IP     : 44.201.72.250
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html