To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Gmina Borzęcin: powstaje nowe przedszkole    -   09/7/2010
Przedszkole w Przyborowie
Od września br. rusza przedszkole w Przyborowie, w gminie Borzęcin – informuje „Kurier Borzęcki”. Tym samym ziściły się plany samorządu, o których pisaliśmy w marcu b.r. Ta nowa placówka, tworzona jest na bazie pomieszczeń szkoły podstawowej, które aktualnie poddawane są przebudowie i adaptacji. Dzięki temu powstanie w pełni funkcjonalne dwu oddziałowe przedszkole, które obsługiwać będzie teren dwóch miejscowości: Przyborowa i Łęk.

Ogloszenie

W dniu 26 maja br. podpisano umowę na realizację zadania pn.: „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń budynku Szkoły Podstawowej w Przyborowie na przedszkole 2-oddziałowe”. Zadanie za kwotę blisko 300 tysięcy złotych realizuje Firma Handlowo-Usługowa „EL-BUD" z Borzęcina. Termin zakończenia robót ustalono na dzień 20 sierpnia br. Zakres wykonywanych prac obejmuje: wyburzenie istniejących ścian, wymianę stolarki drzwiowej, wymianę podłóg i posadzek, przebudowę zewnętrznych schodów, roboty budowlane wykończeniowe, przebudowę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych, dostawę i montaż elektrycznego dźwigu platformowego dla osób niepełnosprawnych oraz wykonanie zjazdu przeciwpożarowego. Po ich zakończeniu przedszkole uzyska powierzchnię użytkową 283 m kw. i kubaturę 2007 m sześć.

-Problem braku przedszkola w Przyborowie istniał od kilkudziesięciu lat. Tak naprawdę nie wiadomo dlaczego, do tej pory w jednej z największych miejscowości w gminie tego typu placówki nie utworzono, chociaż podejmowano ku temu próby - mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. -Być może zabrakło determinacji i dobrego klimatu, być może funduszy. Dzisiaj nadszedł właściwy czas, aby to zmienić. Chociaż środków w budżecie nie zbywa i liczy się każdy grosz, to jednak postulatom i oczekiwaniom mieszkańców Przyborowa musi stać się zadość.
Gospodarz gminy podkreśla, że bez akceptacji rady gminy realizacja m.in. tej inwestycji nie byłaby możliwa. Duża w tym zasługa radnych z Przyborowa: Renaty Woda, Zofii Sumara i Tomasza Żurka, którzy skutecznie zabiegali o to, aby m.in. ta przyborowska inwestycja stała się gminnym priorytetem.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 30, 2023 02:41:27
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html