To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Borzęcin walczy z komarami    -   09/7/2010
Uciążliwy skutek powodzi...
Ponad 300 tysięcy złotych wyda samorząd gminy Borzęcin na walkę z komarami. Pod koniec tygodnia, na obszarze blisko 3 tysięcy hektarów, obejmującym wszystkie miejscowości i przysiółki gminy wykonany zostanie oprysk metodą agrolotniczą. Wykonawcą zabiegu będzie firma EADS PZL Warszawa - Okęcie S.A., Zakład Usług Agrolotniczych w Mielcu. W miejscach szczególnie uczęszczanych, w centrach miejscowości, na obiektach sportowo - rekreacyjnych odkomarzanie zostanie powtórzone metodą naziemną za około 2, 3 tygodnie.

Ogloszenie
>

-Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego z zewnątrz - mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. -Dlatego wystąpiliśmy z wnioskiem o pomoc finansową do Wojewody Małopolskiego. Wojewoda przychylił się do prośby i przekazał 249 tysięcy złotych dotacji na walkę z plagą, która po powodzi dotyka mieszkańców gminy.

W odpowiedzi na pismo wójta gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka w sprawie zasadności i konieczności przeprowadzenia odkomarzania gminy, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku zalecił przeprowadzenie zabiegu sanitarnego jako bezwzględnie koniecznego w kontekście minimalizacji ryzyka powstania zagrożenia epidemiologicznego, w tym przeciwdziałania wystąpieniu chorób zakaźnych, dla których wektorem przenoszenia infekcji są komary. Zabieg sanitarny w postaci oprysku lotniczego wykonany zostanie z zastosowaniem preparatu biobójczego, dopuszczonego do stosowania przez Ministerstwo Zdrowia pod nazwą handlową Aqua K-Othrine. W przypadku korzystnych warunków meteorologicznych zostanie wykonany w drugiej połowie tygodnia. Zaleca się, aby w czasie wykonywania oprysku mieszkańcy nie przebywali na wolnym powietrzu, a osoby starsze, kobiety w ciąży, osoby cierpiące na alergie oraz dzieci pozostały w domach co najmniej przez dwie godziny od chwili wykonania zabiegu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 03:55:16
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html