To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   12/7/2010
Zginął skacząc do wody
Miniony tydzień przyniósł obfitość rozmaitych, niestety także tragicznych wydarzeń. Wśród kradzieży uwagę zwraca zdarzenie do którego doszło w pociągu Kraków-Tarnów; złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi pasażera, kradnąc torbę z dwoma aparatami fotograficznymi, obiektywem, kamerą wideo oraz gotówką – łączna suma strat przekroczyła 11 tys. zł. 1200 zł były natomiast warte sukienki (sztuk 5) ukradzione w tarnowskiej galerii handlowej – dzięki szybkiemu przeglądowi zapisów monitoringu udało się zatrzymać sprawcę. Ze zdarzeń drogowych wypada wymienić młodą mieszkankę Brzeska, która jechała samochodem mając 3,2 promila alkoholu. Nie próżnowali niebezpieczni wandale – 25-letni młodzieniec w Tarnowie uszkodził kasę fiskalną z taksometrem w jednej z taksówek – straty wyniosły 1500 zł. Z kolei w Piotrkowicach dwóch braci zaatakowało kamieniami radiowóz. Natomiast w jednej z podtuchowskich miejscowości policjanci ujęli bimbrowników. W minionym tygodniu doszło do dwóch tragedii – w Kończyskach młody mężczyzna znalazł w korycie rzeki Paleśnianka zwłoki swojego 48-letniego syna. W Radłowie zaś 17-letni mieszkaniec Samocic, pływając na materacu w pobliżu brzegu stawu – wyrobiska pożwirowego, skoczył do wody. Ciało wydobyli nurkowie...

Ogloszenie

Kradzieże
W godzinach nocnych z 5 na 6 lipca nieznany sprawca włamał się do stojącej na parkingu przy ul. Gumniskiej w Tarnowie mazdy, skąd ukradł radio samochodowe o wartości 200 złotych na szkodę mieszkańca Wielopola.
Tej samej nocy nieznany sprawca ukradł zaparkowany przy ul. Reymonta samochód marki Audi 80, wart przeszło 13 tysięcy złotych. Pokrzywdzonym jest mieszkaniec Nowych Żukowic.
Podróżujący pociągiem relacji Kraków-Tarnów mężczyzna utracił turystyczną torbę z dwoma aparatami fotograficznymi, obiektywem, kamerą wideo oraz gotówką. Złodziej wykorzystał moment nieuwagi i zabrał mienie, którego łączna wartość przekroczyła 11 tysięcy złotych.
W sobotę, około godziny 16:20 funkcjonariusze Komisariatu Policji Tarnów-Zachód przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży pięciu sztuk sukienek o wartości 1200zł na terenie galerii handlowej w Tarnowie. Przybyli na miejsce policjanci szybko dokonali wstępnych ustaleń okoliczności kradzieży oraz przeglądnięcia zapisu z monitoringu. W wyniku dalszej służby patrolowej policjantom udało się zatrzymać sprawcę kradzieży. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia.

Zniszczenie mienia
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 25-letniego mieszkańca Tarnowa, który uszkodził kasę fiskalną z taksometrem jednej z tarnowskich taksówek. Starty oszacowano wstępnie na 1500 złotych. Do zdarzenia doszło wczoraj 6wieczorem w Tarnowie na skrzyżowaniu ulic Słonecznej z M.B.Fatimskiej.

Za kółkiem
5 lipca Sąd Rejonowy w Tarnowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, wobec 55-letniego mieszkańca Tarnowa podejrzanego o spowodowanie samochodem Toyota Previa katastrofy w ruchu lądowym w dniu 3 lipca w Tarnowie na ul. Nowodąbrowskiej.
W nocy z 5 na 6 lipca na ul. Krakowskiej patrol Policji i Straży Miejskiej zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę. 41-letni mieszkaniec miasta miał w organizmie ponad promil alkoholu.
Przed godziną 22.00 zatrzymano w dniu 6 lipca na ul. Wałowej rowerzystę. Jak wykazało badanie 50-letni mieszkaniec miasta miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.
Policjanci z Żabna zatrzymali w Ilkowicach kierującego Citroenem 32-letniego mieszkańca Komorowa, który jak wykazało badanie stanu trzeźwości miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.
Wieczorem 8 lipca w Woli Rzędzińskiej zatrzymano do kontroli rowerzystę, 38-letniego miejscowego, który miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu i orzeczony sądownie zakaz prowadzenia rowerów.
W czasie weekendu policjanci zatrzymali aż 15 nietrzeźwych kierujących. W większości byli to kierujący rowerami, jednak były również dwa przypadki kierowania w stanie upojenia alkoholowego samochodami oraz jeden motoru. Niechlubną rekordzistką została 27-letnia mieszkanka Brzeska, która kierowała pojazdem marki Ford Escort mając w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu.

Różne
7 lipca wieczorem w Kończyskach ujawnione zostały zwłoki 49-letniego mieszkańca Zakliczyna. Ciało w korycie rzeki Paleśnianka znalazł jego syn. Wykonane na miejscu czynności procesowe wstępnie wykluczyły by do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Prawdopodobnie szukający grzybów mężczyzna spadł ze stromego, kilkumetrowego brzegu. Decyzją Prokuratora zwłoki zabezpieczono do badania sekcyjnego.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie zatrzymali 23- i 28-letnich braci podejrzewanych o nielegalny wyrób alkoholu. W zabudowaniach w podtuchowskiej miejscowości policjanci ujawnili ponad 25 litrów wyrobu alkoholowego oraz aparaturę służącą do jego produkcji (urządzenie ciśnieniowe wraz z rurkami). Za nielegalny wyrób alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do roku.
W sobotę w miejscowości Piotrkowice dwóch braci, mieszkańców tejże miejscowości rzucając kamieniami w radiowóz dokonali jego uszkodzenia powodując wgniecenia oraz zarysowania powłoki lakierniczej. Ponadto w trakcie zatrzymywania i wykonywania czynności, jeden z braci znieważył policjantów wulgarnymi słowami oraz naruszył ich nietykalność cielesną plując i kopiąc. Straty powstałe w wyniku tego zdarzenia wynoszą 1000zł na szkodę KMP w Tarnowie.
11 lipca na terenie stawu wyrobiska pożwirowego w Radłowie doszło do tragedii. 17-letni mieszkaniec Samocic, który pływał po stawie na materacu w odległości ok. 15 metrów od brzegu wskoczył do wody i zniknął pod jej taflą. Przybyli na miejsce nurkowie z Jednostki Gaśniczo-Ratowniczej nr 4 w Krakowie wyłowili ciało młodego mężczyzny. Czynności wykonane na miejscu zdarzenia z udziałem prokuratora oraz technika kryminalistyki wykluczyły działanie osób trzecich jako przyczynę śmierci 17-latka.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 30, 2023 02:42:04
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html