To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Lipnica Murowana: Jedyna w Polsce ruchoma stacja krwiodawstwa    -   13/7/2010
Zebrano 20 litrów krwi!
W minioną niedzielę 11 lipca na Rynku w Lipnicy Murowanej, stanął ambulans im. Jana Pawła II Fundacji Krewniacy, będący mobilnym centrum poboru krwi. Ambulans to inicjatywa mająca duże znaczenie dla polskiego krwiolecznictwa, a także symbol pielgrzymującego Papieża Polaka.

Ogloszenie
>

-Jestem przekonany, iż w dobie problemu braku krwi i niskich zapasów tego życiodajnego leku ruchome stacje krwiodawstwa, docierając do dawców w najbardziej oddalonych miejscowościach są w stanie zmienić ten stan rzeczy – mówi współorganizator akcji Poseł RP Jacek Pilch.
We współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zbierano ponad 20 litrów krwi, która następnie została nieodpłatnie przekazana RCKiK, w naszym regionie i dalej do okolicznych szpitali- dla potencjalnych ofiar wypadków i osób przechodzących operacje w regionie. Bardzo pomocna w realizacji tej inicjatywy była Parafia św. Andrzeja Apostoła. –Cieszę się z tak dużego zainteresowania mieszkańców Lipnicy zbiórką bezcennego daru jakim jest krew. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy realizacji tej inicjatywy – dodaje Poseł Pilch.

Miejsce zbiórki nie było przypadkowe. Tuż po uroczystościach dziękczynnych za kanonizację św. Szymona media prosiły, aby oddawać krew, bo brakuje jej w szpitalach. Społeczność Lipnicy Murowanej bardzo wzruszyła się tym apelem, wiedząc, że krew jest znakiem i darem życia. Dlatego zorganizowano pierwszą zbiórkę krwi. Do tej pory odbyły się już cztery takie akcje, w wyniku których zebrano łącznie ponad 120 litrów krwi.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, February 22, 2024 01:20:46
IP     : 44.192.15.251
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html