To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowski szpital św. Łukasza wzmacnia arsenał do walki z rakiem    -   13/7/2010
6,5 mln zł dla „Łukasza”
Komisja konkursowa Ministerstwa Zdrowia dokonała podziału środków przeznaczonych w latach 2010-2011 na poprawę działania systemu radioterapii onkologicznej w Polsce w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Propozycja inwestycji i rozwoju radioterapii zaproponowana przez Szpital Wojewódzki św. Łukasza w Tarnowie znalazła się na liście 22. najlepszych ofert nadesłanych przez ośrodki medyczne z całej Polski, które do końca 2011 zostaną dofinansowane przez Ministerstwo Zdrowia kwota ponad 260 mln zł. Tarnowski szpital otrzyma w l. 2010-2011 na rozwój opieki onkologicznej ponad 6,5 mln zł, które zostaną przeznaczona na doposażenie zakładu radioterapii. Oprócz Tarnowa, dofinansowanie w ramach programu otrzymają tylko 2 inne ośrodki w Małopolsce: Centrum Onkologii Instytut im. Marii Curie – Skłodowskiej w Krakowie (15,5 mln zł) i Uniwersytecki Szpital Dziecięcy (0,7 mln zł).

Ogloszenie

-W Polsce, tylko na nowotwory złośliwe, zapada co roku ponad 120.000 osób, z czego około 1.200 dzieci. To liczba osób zamieszkujących miasto wielkości Tarnowa…  Celem Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych jest   osiągnięcie średnich europejskich wskaźników w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów, a co za tym idzie średnich europejskich wskaźników skuteczności ich leczenia - mówi Anna Czech dyrektor tarnowskiego szpitala św. Łukasza.

Zakład radioterapii z odziałem radioterapii szpitala św. Łukasza prowadzi terapię chorób nowotworowych w trybie dziennym i stacjonarnym m.in. w zakresie konformalnej radioterapii 3 D, radioterapii ze zmienną mocą dawki (IMRT), radioterapii stereotaktycznej i radiochirurgii (SRS), IGRT. Posiada 2 akceleratory liniowe ONCOR i ARTIST wyposażone w system obrazowania MVision, kolimatory 160-listkowe, panele ciekłokrystaliczne do zdjęć portalowych, symulator TK z 5-punktowym laserem DORADO 4D, system kontroli oddechu i bramkowania, systemy planowania leczenia XiO 2 stacje i DAO, pracownie rezonansu magnetycznego. W lipcu br. uruchomiona zostanie pracownia brachyterapii.
W roku 2009 na oddziale radioterapii szpitala św. Łukasza leczonych było 571 pacjentów. Ponad 2,1 tys. osób dotkniętych choroba nowotworowa było objętych opieka oddziału chemioterapii. Pod względem wyposażenia tarnowski św. Łukasz jest obecnie jednym z najlepiej wyposażonych w aparaturę medyczna  szpitali w Małopolsce.

  Więcej informacji na temat Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych 2006-2015:  www.kodekswalkizrakiem.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, June 15, 2024 18:11:46
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html