To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowianin planuje wyprawę wspinaczkową do Tybetu    -   14/7/2010
Wspinaczkowa wyprawa
Trwają przygotowania do ekstremalnej wyprawy wspinaczkowej mającej na celu zdobycie wymagającego, tybetańskiego szczytu. Inicjatorem jest tarnowianin, pracownik dydaktyczny PWSZ Adam Pieprzycki. Wraz z dwoma kolegami zamierza on przemierzać, niezdobyte dotychczas przez ludzi, tereny Chin. Podróży patronuje Prezydent Ryszard Ścigała. Głównym sponsorem jest tarnowska firma drogowa – Poldim S.A.

Ogloszenie
>

-Pionierskie wejście środkiem ściany wzniesienia Seerdengpu jest ambitnym celem, obok którego nie można przejść obojętnie. Zasługuje on na podziw i szacunek. Wierzę w sukces tej wyprawy wspinaczkowej i pragnę przekazać jej uczestnikom flagę Tarnowa. Jestem pewien, że po szczęśliwym pokonaniu wyznaczonej trasy, uczestnicy podróży będą mogli z dumą zatknąć ją na szczycie Seerdengpu” – mówi Prezydent.

Adam Pieprzycki – tarnowianin, doświadczony wspinacz i naukowiec na początku drogi do kariery. Członek sekcji wspinaczkowej Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie, sekcji wspinaczkowej MKS Tarnovia i Klubu Wysokogórskiego Kraków.
Wspina się od 1993 roku. Zdobywał szczyty w Tatrach, Alpach, Dolomitach i w Arku Yosemite w Pakistanie. W Tatrach jest autorem wielu nowych tras wspinaczkowych. Za swoje dokonania w sezonie letnim 2002 roku otrzymał nagrodę Polskiego Związku Alpinizmu. Wyróżnienie to przyznawano mu jeszcze w sezonach zimowych 2002/2003 i 2003/2004.

Adam Pieprzyki jest ponadto trenerem wspinaczki sportowej, instruktorem wspinaczki wysokogórskiej i taternictwa PZA oraz ratownikiem TOPR. Pisuje też do miesięcznika „Góry”, czasopisma „Taternik” oraz dla portalu www.wspinanie.pl. Działa w Komisji Szkolenia Wspinaczki Skalnej i Wysokogórskiej oraz Komisji Bezpieczeństwa Polskiego Związki Alpinizmu.
Świat gór to nie jedyna pasja Adama Pieprzyckiego. Jest on pracownikiem dydaktycznym tarnowskiej PWSZ (mrg inż.). Jako asystent w Zakładzie Informatyki i Systemów Sterowania (Instytut Politechniczny) zgłębia temat bezprzewodowej transmisji danych. Pisze doktorat.

Foto: http://www.pza.org.pl – zamieszczone przy opisie planowanej wyprawy
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 13:32:07
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html