To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Oświadczenie rzecznika prasowego prezydenta    -   15/7/2010
Klimatyzacja w autobusach a tarnowska fontanna
W kilku akapitach pragnę się odnieść do listu, który do mediów, skierowała radna Anna Czech. Konieczne są wyjaśnienia, bowiem jego treść głęboko wprowadza w błąd opinię publiczną - tak rozpoczyna się list nadesłany do naszej redakcji z magistratu. Rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa Dorota Kunc Pławecka odnosi się w nim do zamieszczonego wczoraj listu radnej Anny Czech. Przypomnijmy, radna PiS zarzuciła władzom miasta, że nie dbają o to, aby mieszkańcy Tarnowa podróżowali w klimatyzowanych autobusach. Według niej przykładem źle rozłożonych priorytetów inwestycyjnych obecnych włodarzy jest (zamiast inwestycji w nowoczesny tabor MPK) budowa fontanny na placu Popiełuszki.

Ogloszenie

Oto pełna treść stanowiska magistratu ...
Ostatni tydzień stoi w Małopolsce pod znakiem bezlitosnych upałów. Choć zjawisko to nie jest dla polskiego lata niczym nowym, zmieniają się sposoby walki z wysokimi temperaturami. Dziś w mieszkaniach, biurach i samochodach coraz powszechniejsza staje się klimatyzacja. Chcielibyśmy, aby to samo dotyczyło środków miejskiej komunikacji.
Niestety, większość taboru tarnowskiego MPK stanowią autobusy co najmniej kilkuletnie, bez klimatyzacji. Wyposażenie jednego takiego autobusu w urządzenia klimatyzacyjne to koszt około 50 tysięcy złotych. W przypadku części taboru MPK zainstalowanie klimatyzacji jest zaś ze względów technicznych zupełnie niemożliwe. Gdyby MPK zdecydowało się zamontować klimatyzację we wszystkich swoich autobusach, w których można to zrobić, musiałoby wydać na ten cel więcej niż 3 mln złotych.
Obecnie osiem autobusów tarnowskiego MPK dysponuje klimatyzacją dla pasażerów. Są to pojazdy Mercedes CITO. Ponadto, w ciągu trzech miesięcy w tarnowskim MPK rozpisany będzie przetarg na osiem dużych, dwunastometrowych, autobusów wyposażonych w klimatyzację. Pojazdy te zostaną dostarczone w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Urzędowi Miasta Tarnowa zarzuca się, że rozpoczął budowę fontanny za milion złotych. Fontanna rzeczywiście powstaje, a jej budowa zostanie sfinalizowana przed upływem września. Inwestycja ta w 70% jest jednak dofinansowana ze środków MRPO, a tylko w 30% z budżetu Gminy Tarnów. Oznacza to, że Urząd Miasta Tarnowa wyda na tę fontannę około 300 tysięcy złotych. Pozwoliłoby to na wyposażenie w klimatyzację jedynie sześciu autobusów MPK. W zamian za to Tarnów zyska nietuzinkową fontannę, która dla przyjezdnych stanowić będzie jedną z wizytówek miasta.
Na koniec pozdrawiam autorkę listu. Proszę, aby w przyszłości korespondując z mediami, bardziej rzetelnie podchodziła do treści przekazywanych im informacji.

Dorota Kunc – Pławecka
Rzecznik Prezydenta Miasta Tarnowa

fot.: mpk.tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 30, 2023 01:41:21
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html