To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Warsztaty teatralne dla młodzieży z terenów powodziowych    -   16/7/2010
Tarnowski Teatr - powodzianom
W związku z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowe o zapewnieniu specjalnej opieki kulturalnej nad dziećmi z terenów dotkniętych powodzią, Instytut Teatralny organizuje projekt: „Artystyczne wakacje. Pomoc dla dzieci z terenów dotkniętych powodzią”. Do jego realizacji przystąpił Tarnowski Teatr. Warsztaty teatralne dla dzieci z terenów powodziowych odbędą się między 9 a 31 sierpnia 2010. Uwaga, rozpoczęły się zapisy!

Ogloszenie

W ramach Programu „Artystyczne Wakacje” Tarnowski Teatr zorganizuje półkolonie teatralne dla dzieci. W trakcie spotkań grupa docelowa zostanie podzielona na zespoły robocze. Przygotują one własną wersję wybranego tekstu spośród zaproponowanych realizacji Tarnowskiego Teatru – mówi Rafał Balawejder, z-ca dyrektora Solskiego. Głównym zadaniem będzie trawestacja tekstu „Kopciuszka”. Grupa muzyczna przygotuje odpowiednia muzykę. Inscenizacja zostanie przygotowana w oparciu o rekwizyty, kostiumy będące w posiadaniu Tarnowskiego Teatru. Zostanie przy niej wykorzystane także profesjonalne wyposażenie techniczne.

Dzieci i młodzież – w wieku od 9 do 16 lat - będą miały możliwość zobaczenie także profesjonalnych prób aktorskich. Obejrzą też – przed rozpoczęciem warsztatów spektakl „Niezwykły dom Pana A.”, gdzie przyjrzą się stosowanym technikom scenicznym, przez zawodowy zespół aktorski.
W trakcie kolejnych dni warsztatów dzieci będą miały zorganizowany jeden posiłek w różnych lokalizacjach Tarnowa, tak by lepiej poznać miasto. Warsztaty zakończy pokaz w sali teatralnej oraz spotkanie z dziennikarzami dotyczące udziału w wydarzeniu. Obok warsztatów zorganizowana zostanie wycieczka do kina na seans przeznaczony dla dzieci lub młodzieży.

Lato w Teatrze już od trzech lat daje możliwość spędzenia twórczo wakacji dzieciom, które z różnych powodów pozostają w mieście. Zajęcia prowadzone przez profesjonalnych artystów w ramach Artystycznych Wakacji mają formułę przyjętą w macierzystym projekcie: prowadzone są w podgrupach tematycznych (aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej, promocyjnej lub technicznej), a zwieńczeniem ich pracy jest prezentacja spektaklu teatralnego, który powstał w wyniku wspólnych działań. Dni spędzone w teatrze są dla dzieci szansą na poznanie „alfabetu teatru", na samodzielne wykorzystanie teatralnego języka i co najważniejsze na twórcze wyrażenie siebie. Profesjonalni artyści, pracując z dziećmi i młodzieżą, mogą podzielić się doświadczeniem zawodowym, mają szansę zaprezentowania swoich metod pracy, a także poznają potrzeby i wrażliwość młodej widowni.
W ramach tegorocznej edycji specjalnej Lata w Teatrze zostało zorganizowanych 9 dodatkowych turnusów dla dzieci i młodzieży z terenów dotkniętych powodzią.

Informacja, zapisy na warsztaty w sekretariacie tarnowskiego Teatru, ul. Mickiewicza 4, tel.fax 14 6361255, tel. kom. 602-660383, komunikator GG 8638138, e-mail: sekretariat@teatr.tarnow.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 16:26:37
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html