To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowscy harcerze pod Grunwaldem    -   16/7/2010
Harcerski obóz rowerowy
Harcerze z Hufca Tarnów ZHP im. gen. Józefa Bema z 19 Tarnowskiej Drużyny Starszoharcerskiej biorą udział w dniach 8-28 lipca br. w rowerowym obozie harcerskim na terenie Warmii i Mazur. Jednym z punktów na trasie obozu są pola grunwaldzkie, gdzie tarnowscy harcerze spędzą kilka dni na ogólnopolskich obchodach rocznicy bitwy pod Grunwaldem.

Ogloszenie
>

-Postanowiliśmy zorganizować w 600 rocznicę Bitwy pod Grunwaldem, obóz kolarski po Warmii i Mazurach, na którego trasie poza miejscem bitwy znajdują się m.in. Malbork i Szczytno - mówi harcmistrz Leszek Ignasik, komendant obozu rowerowego i zarazem drużynowy 19 Tarnowskiej Drużyny Starszoharcerskiej. -Obóz ten organizowany jest bez zaplecza samochodowego, oznacza to, że całe nasze wyposażenie, namioty, sprzęt biwakowy wozimy ze sobą na rowerach.
Obozy kolarskie to tradycja 19 Tarnowskiej Drużyny Starszoharcerskiej. Tegoroczny obóz jest już 18 organizowanym przez 19 TDSH. W trakcie 3 tygodni, harcerze pokonają na rowerach dystans ok. 700 km.
-Cieszę się, że nasi harcerze biorą udział w Zlocie Grunwaldzkim, gdyż jest to wspaniała lekcja żywej historii - mówi harcmistrz Maksym Pękosz, komendant Hufca Tarnów ZHP. -Obecnie harcerze z Hufca Tarnów przebywają również na obozie stałym nad morzem w Szklanej Hucie organizowanym przez II Szczep Harcerski działający przy Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowie. Z kolei w sierpniu będziemy brali udział w Jubileuszowym Zlocie 100lecia Harcerstwa Polskiego w Krakowie.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce, zrzeszającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2010 roku Związek Harcerstwa Polskiego obchodzi 100lecie harcerstwa na ziemiach polskich. W 2011 roku tarnowskie harcerstwo będzie obchodziło 100lecie działalności ruchu na terenie miasta Tarnowa i regionu tarnowskiego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 03:50:48
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html