Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pracownik naukowy PWSZ wyrusza w góry wschodniego Tybetu    -   16/7/2010
DROGA JEST CELEM
Powracamy do tematu wyprawy w góry wschodniego Tybetu, w której wezmą udział wspinacze Adam Pieprzycki – pracownik naukowy PWSZ, Marcin Tomaszewski oraz fotograf Wojciech Wandzel. Wyprawa o nazwie „Droga jest celem” ma za zadanie dokonanie pierwszego przejścia środka ściany Seerdengpu (Barbarian Peak 5592 m npm.) w tzw. stylu Big Wall. Ściana obrana za cel, znajdująca się w górach Qonglai (Chiny), jest ok. 1000 metrowej wysokości i nie posiada do tej pory żadnego przejścia mimo wielu prób podejmowanych przez liczne zespoły wspinaczkowe z różnych krajów.

Ogloszenie
>

Adam Pieprzycki należy do sekcji wspinaczki sportowej Klubu Uczelnianego AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz sekcji wspinaczkowej MKS Tarnovia i Klubu Wysokogórskiego Kraków. Wspina się od roku 1993. Jest trenerem wspinaczki sportowej, instruktorem wspinaczki wysokogórskiej i taternictwa PZA oraz ratownikiem TOPR. Posiada bogate doświadczenie górskie – wspinał się w Tatrach, Alpach, Dolomitach, górach parku Yosemite, Pakistanie. Publikuje w miesięczniku „Góry”, czasopiśmie „Taternik”, portalu wspinanie.pl. Działa aktywnie w ramach akcji TBM (Tatry Bez Młotka, rejon Zamarła Turnia), Komisji Szkolenia Wspinaczki Skalnej i Wysokogórskiej, Komisji Bezpieczeństwa PZA oraz Zespołu ds. Szkolenia Komisji Wspinaczki Sportowej PZA. Jest autorem lub współautorem wielu nowych dróg w Tatrach. Otrzymał nagrodę Polskiego Związku Alpinizmu za najlepsze przejścia w Tatrach w sezonie letnim 2002, najlepsze przejścia sezonu zimowego 2002/2003 i 2003/2004. W roku 2004 otrzymał wyróżnienie w ramach prestiżowej nagrody środowiskowej „Jedynka” za przejścia w sezonie letnim 2004. Jest ponadto pracownikiem dydaktycznym zatrudnionym w Instytucie Politechnicznym, rozwija się również naukowo – obecnie pisze pracę doktorską pod kierunkiem prof. dr. hab. Wiesława Ludwina.

Marcin Tomaszewski to doświadczony wspinacz mający za sobą wiele dróg w Tatrach, Alpach i górach wysokich. Wspinał się m.in. w Maroku, Pakistanie, Alasce, Norwegii, wschodnim Tybecie, Indiach, Patagonii, Californi (Yosemite), Nepalu, Himalajach, Khumbu. Laureat wielu nagród środowiskowych (Kolos 2003 za wytyczenie nowej drogi na Alasce, Nagroda Mus Stump Award 2004, Kolos 2002 – wyróżnienie za wytyczenie nowej drogi w górach na Ziemi Baffina w Kanadzie), był wielokrotnie nagradzany przez Polski Związek Alpinizmu za działalność wspinaczkową w Tatrach.

Wojciech Wandzel od 2006 r. należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody, jako wspinacz brał udział w licznych wyprawach. Jego najnowszym tegorocznym fotoreportażem jest relacja z polskiej wyprawy do Wenezueli. Celem wspinaczy było poprowadzenie nowej drogi na szczyt Acopan Tepui.

Wyprawa, planowana na koniec sierpnia i wrzesień bieżącego roku, współfinansowana jest przez Polski Związek Alpinizmu oraz Fundację Polskiego Alpinizmu im. J. Kukuczki. Ponadto wsparcia finansowego zdecydowała się udzielić tarnowska firma – znana w kraju i za granicą Spółka Akcyjna POLDIM, która została Sponsorem głównym projektu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl