To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Gmina Tarnów: pomoc poszkodowanym przez osuwiska    -   16/7/2010
Zbudujemy nowy dom
Samorząd Gminy Tarnów jako jeden z pierwszych podjął konkretne działania pomocowe na rzecz osób, które utraciły dom w wyniku osuwisk po ostatniej powodzi. Uchwałę o przekazaniu działki budowlanej rodzinie Jachymów podjęła w poniedziałek, 12 lipca Rada Gminy Tarnów.

Ogloszenie
>

Tegoroczna powódź dla rodzina Stanisława i Krystyny Jachymów z Nowodworza wiązała się z tragedią utraty dorobku całego życia. Zniszczonego w wyniku osuwiska domu nie da się już uratować. Stąd też inicjatywa gminy przekazania nowej działki w innym bezpiecznym miejscu, gdzie będzie można wybudować nowy dom. -Przyjęte rozwiązanie zakłada, że państwo Jachymowie nie otrzymują od gminy prezentu w formie działki budowlanej, ale dokonują zamiany – wyjaśnia wójt Grzegorz Kozioł. -W zamian za działkę o powierzchni 0,22 ha w Tarnowcu przejmujemy działkę trzydziestodwuarową będącą dotychczas własnością państwa Jachymów wraz ze zniszczonym domem.
Z decyzji samorządu rodzina Jachymów jest bardzo zadowolona. Dała temu wyraz obecna na sesji Monika Jachym, która w imieniu całej rodziny podziękowała radnym za podjęcie tej uchwały.

Druga z rodzin, która straciła dom w wyniku osuwiska, dysponuje odpowiednią działką, na której może wybudować nowy. Stąd też w jej przypadku taka decyzja nie jest potrzebna. -Natomiast wystąpiliśmy z wnioskiem do Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi o środki finansowe na odbudowę dwóch domów – podkreśla Maria Srebro, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. -W sumie staramy się o 850 tysięcy złotych – dodaje.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 30, 2023 02:09:45
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html