To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Podziękowali strażakom    -   19/7/2010
Wieści z gminy Dębno
Podziękowania dla strażaków-ochotników z gminy Dębno, którzy zaangażowali się w akcję ratowniczą i pomoc dla powodzian, złożyli druhom przedstawiciele samorządowych władz i komendant powiatowej straży pożarnej Dariusz Pęcak. Okazją do podkreślania zasług ochotników były odbywające się w niedzielę Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Ogloszenie

Powodów do wyróżnienia strażaków nie brakowało. –Jako pierwsi ruszyli z pomocą nie czekając aż ich ktoś wezwie – podkreśla wójt Grzegorz Brach. W zabezpieczenie mienia, wałów przeciwpowodziowych i walkę z powodziową falą zaangażowali się nie tylko w swojej gminie. Już w maju kilkunastu druhów z OSP w Łoniowej pojechało do gminy Szczurowa, która wtedy przeżywała szczególnie trudne chwile. Przez trzy dni pracowali w Woli Przemykowskiej. Jedenastu druhów uszczelniało wały, wypełniało worki z piaskiem i budowało prowizoryczne zapory przed wodą. W walkę z żywiołem u sąsiadów włączyli się także strażacy z innych jednostek w gminie.
Mieszkańców doświadczonych przez wielką wodę wspierali także po opadnięciu fali powodziowej. –Zwróciliśmy się z apelem do mieszkańców o przynoszenie darów dla powodzian. Odzew był niespodziewanie duży – opowiada Paweł Kraj, naczelnik OSP w Łoniowej. Ludzie masowo przynosili żywność i środki czystości. W sumie do potrzebujących trafił transport złożony z dwóch busów i przyczepy.

W czerwcu ponownie w pomoc dla poszkodowanych zaangażowali się strażacy z OSP Łoniowa i OSP Niedźwiedza. Tym razem strażacy zadbali o rolników. Sami skosili trawę, wysuszyli ją i zawieźli siano do rolników z Woli Przemykowskiej i Woli Rogowskiej. Inicjatywa okazała się bardzo trafiona, bo na terenach powodziowych rolnicy nie mieli czym karmić ocalałego bydła. Transport zapewnili prywatni przedsiębiorcy: Józef Cichy, Stanisław Pałucki i Mieczysław Pabian.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 30, 2023 00:41:45
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html