To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   19/7/2010
Kolejne utonięcie
Miniony tydzień przyniósł oszustwa (internetowe), rozboje i zdarzenia drogowe, w których, jak to zwykle bywa, brak wyobraźni i należytej ostrożności ścigają się z „promilami”. Jedno z takich wydarzeń, kiedy (trzeźwy) kierowca nie zauważył mężczyzny przechodzącego przez jezdnię, zakończyło się śmiercią pieszego. Śmiertelnie zakończyła się również kąpiel 29-letniego mieszkańca miejscowości Zasów, który plażował wraz z grupą znajomych przy niestrzeżonym zbiorniku wodnym w Starych Żukowicach. Policjanci zatrzymali ponadto w Tarnowie młodzieńca, który miał przy sobie ponad 51 gram haszyszu i ponad 5 gramów marihuany. Chyba trochę więcej, niż na własne potrzeby. Nie była to jedyna w tym tygodniu antynarkotykowa akcja...

Ogloszenie
>

Oszustwa
Policjanci z komisariatu w Wojniczu zatrzymali 20-letniego mieszkańca Wesołowa, któremu przedstawiono zarzuty oszustwa dokonanych za pośrednictwem jednego z portali internetowych, na łączną kwotę 460 złotych. Jego ofiarami jest 6 osób z terenu kraju. Mężczyzna posługując się fikcyjnymi kontami wystawiał na aukcjach akcesoria komputerowe i telefoniczne po atrakcyjnych cenach. Pokrzywdzeni wysyłali zapłatę za towar, którego nigdy nie otrzymali. Sprawca przyznał się do zarzutów.

Rozboje
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali dwóch młodych tarnowian podejrzanych o dokonanie rozboju na ul. Wita Stwosza w Tarnowie. 17 i 18 letni chłopcy zażądali od nastolatka wydania portfela, z którego zabrali 30 złotych.

Za kółkiem
12 lipca po godzinie 19.00 w Tarnowie jadący Seatem Ibizą ul. Mościckiego w kierunku Mościc 27-letni mieszkaniec Tarnowa, nie zauważył pieszego52-letniego tarnowianina, który przechodził przez jezdnię z lewej na prawą stronę dla jego kierunku jazdy. Potrącony mężczyzna podczas akcji reanimacyjnej zmarł. Badanie kierującego wykazało, że był trzeźwy.
W Ołpinach pracujący na gruncie rolnym ciągnikiem 50-letni miejscowy wskutek wywrócenia się maszyny doznał urazu pachy. Mężczyzna trafił do tarnowskiego szpitala.
Jadący Fordem Eskort drogą K-1301 w Pieszycach, z kierunku Otfinowa w stronę Janikowic 27-letni mieszkaniec Żabna, na prostym odcinku potrącił rowerzystę, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu. 63-letni miejscowy trafił do tarnowskiego szpitala, gdzie zdiagnozowano złamanie żeber, złamanie kości podudzia i obrażenia wewnętrzne. Mężczyzna pozostał w szpitalu na dalsze leczenie. Kierujący pojazdem był trzeźwy, rowerzyście pobrano krew do badań.
Ciężkowiccy policjanci zatrzymali 15 lipca w godzinach przedpołudniowych w Chojniku kierującego motorowerem marki Simson, 47-letniego mieszkańca Siemiechowa, który jak wykazało badanie miał w organizmie prawie 2,8 promila alkoholu.
W sobotę przed godz. 23.00 w Tarnowie na ul. Lwowskiej kierujący VW Golfem23-letni mieszkaniec Łękawicy jadąc w kierunku ul. Starodąbrowskiej, w trakcie omijania z prawej strony pojazdu, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, potrącił idącego przez przejście 23-letniego mieszkańca miasta. Pieszy ze złamaną nogą i potłuczeniami trafił do szpitala. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Narkotyki
Policjanci z tarnowskiej Komendy Miejskiej zatrzymali na ul. Rzecznej w Tarnowie 29-letniego mieszkańca miasta, który posiadał przy sobie działkę (0.090 gama) amfetaminy.
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, policjanci z komisariatu Tarnów Zachód udaremnili uprawę konopi. Pole z sadzonkami usytuowane było przy ul. Chyszowskiej w Tarnowie, na obrzeżach nie uprawianego sadu. Na miejscu ujawniono kilkadziesiąt sadzonek w różnym stadium rozwoju i wysokości od kilku do kilkudziesięciu centymetrów. W wyniku działań operacyjnych na miejscu, policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Tarnowa, w którego samochodzie ujawnili 26 sadzonek konopi w doniczkach, przywiezionych z zamiarem ich posadzenia. W toku dalszych czynności, podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli także urządzenie służące do inkubacji roślin z lampami i wentylatorami, woreczki strunowe, nasiona konopi i wagę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
Tarnowscy policjanci zatrzymali w piątek 21-letniego mieszkańca Tarnowa, u którego ujawniono ponad 51 gramów haszyszu i ponad 5 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Został doprowadzony do Prokuratury, która zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego w wysokości 1500 złotych.

Różne
W środę prezydent Miasta Tarnowa uroczyście przekaże tarnowskiej Policji ufundowany przez magistrat nowy samochód służbowy.
18 lipca w godzinach popołudniowych na niestrzeżonym zbiorniku wodnym w Starych Żukowicach, podczas kąpieli utonął 29-letni mieszkaniec miejscowości Zasów. Mężczyzna plażował z grupą znajomych. O jego zaginięciu powiadomił Policję jeden z nich. Ciało mężczyzny wyłowili z wody płetwonurkowie z PSP w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 30, 2023 00:57:06
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html