To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Monitoring miasta będzie rozbudowywany    -   22/7/2010
Nowe kamery w Tarnowie
W Tarnowie montowane będą kolejne kamery poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców. Pojawią się one w kilku nowych miejscach. Ponadto istniejący system monitoringu będzie rozbudowywany – informuje magistrat.

Ogloszenie
>

Istniejący system monitoringu miasta Tarnowa składa się obecnie z 33 kamer szybkoobrotowych obsługiwanych przez centrum monitoringu wizyjnego zlokalizowanego w siedzibie Straży Miejskiej w Tarnowie. Lada chwila będzie ich 36, w perspektywie – drugie tyle.
Zakres prac związanych z realizacją zamówienia: „Rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego miasta Tarnowa” w 2010 r. obejmuje dostawę, montaż oraz uruchomienie i włączenie do istniejącego systemu monitoringu nowych urządzeń - trzy dodatkowe punkty kamerowe wraz z niezbędnym osprzętem, wykonanie okablowania światłowodowego, wykonanie przyłączy elektroenergetycznych oraz wyposażenie Centrum dozoru wizyjnego w dodatkowe urządzenia ( m.in.: serwer czasu, macierz do rejestratorów, dyski do macierzy, konwertery światłowodowe, konsola z klawiaturą, szafka metalowa, przełącznik).
W realizacji przedsięwzięcia rozbudowy systemu przewiduje się montaż trzech dodatkowych kamer monitoringu miejskiego w następujących lokalizacjach:
Kamera nr 1 – blok mieszkalny przy ul. Głowackiego nr 2,
Kamera nr 2 – blok mieszkalny przy ul. Bitwy pod Monte Cassino nr 3,
Kamera nr 3 – blok mieszkalny przy ul. Dwernickiego nr 18
.
Powyższe usytuowanie kamer zostało przedstawione przez Rady Osiedli i pozytywnie zaopiniowane przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie. Koszt rozbudowy - ok. 200 000 zł.

Ponadto system monitoringu w Tarnowie będzie rozbudowywany w oparciu o nowoczesne cyfrowe kamery internetowe, montowane głównie na osiedlach. W Tarnowie powstaje drugi system monitoringu miasta. Do końca bieżącego roku Tarnów wzbogaci się o od 8 do 10 tego typu kamer, a w roku przyszłym nastąpi podwojenie istniejącego systemu monitoringu. Aktualnie kamery internetowe trafiać będą na tarnowskie blokowiska, magistrat namawiać będzie również spółdzielnie mieszkaniowe do współpracy. -Chcemy im zaproponować korzystny system dofinansowania do montażu. W pierwszej kolejności nowe kamery trafią na osiedle Westerplatte, zabiegała o to tamtejsza Rada Osiedla – mówi Prezydent Ryszard Ścigała.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 30, 2023 01:57:41
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html