To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zabytkowy sprzęt strażacki    -   23/7/2010
Wieści z gminy Dębno
O zabytkową sikawkę wzbogaciła się OSP w Woli Dębińskiej. Mający już 101 lat sprzęt strażacki podarowała jednostce zawodowa straż pożarna z Brzeska. –To będzie nasz symbol i nasza ozdoba – cieszy się Wiesław Cebula.

Ogloszenie
>

Sikawka z roku 1909 przez lata przechowywana była w magazynach jednostki zawodowej z Brzeska. Nie była w najlepszym stanie, a ząb czasu pozostawiał na niej coraz wyraźniejsze ślady. Zainteresowanie zabytkowym urządzeniem wykazali strażacy - ochotnicy z Woli Dębińskiej. Na propozycję przekazania im sprzętu, zawodowcy odpowiedzieli „tak” i sikawka trafiła do Woli Dębińskiej. Jej restauracją i przywróceniem do stanu sprawności technicznej zajął się osobiście Wiesław Cebula, który podczas prac remontowych pomagali inni druhowie z jednostki. Efekt starań jest naprawdę interesujący. –Wygląda jak nowa i można nią normalnie pompować wodę i gasić ogień – cieszy się Wiesław Cebula, który na akcje ratownicze sikawki jednak nie zamierza zabierać. Chętnie będzie ją eksponował w jednostce jako obiekt zabytkowy oraz podczas świąt i imprez strażackich. Nie ma wątpliwości, że tego rodzaju sprzęt może być duża atrakcją dla oglądających i znakiem rozpoznawczym jednostki.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 30, 2023 01:45:50
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html