To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   26/7/2010
Ukradli blokadę na koła
Pijani kierowcy, kradzieże, zniszczenie mienia... Ze zdarzeń ubiegłego tygodnia uwagę zwraca uszkodzenie jednej z bramek na terenie boiska piłkarskiego przy ul. Sucharskiego w Tarnowie, do którego doszło w nocy z 19 na 20 lipca. Straty na szkodę tarnowskiego magistratu wynoszą 1.000 zł. Z kolei 20 lipca w naszym mieście doszło do niecodziennego zdarzenia – dwaj, 28- i 27-letni mężczyźni ukradli Straży Miejskiej blokadę na koła pojazdu...

Ogloszenie

Kradzieże
Wczoraj 20 w Tarnowie zostali zatrzymani 28-letni i 27-letni mężczyźni, którzy dokonali zaboru blokady koła pojazdu na szkodę Staży Miejskiej. Do zdarzenia doszło przy ul. Pułku Piechoty w Tarnowie. Wartość strat oszacowano na ponad 460 złotych. Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum odzyskali skradzione mienie, które wróciło do właścicieli.
W ręce policji wpadł także 60-letni mieszkaniec Tarnowa, podejrzewany o kradzież energii elektrycznej. Proceder trwał od maja tego roku, w mieszkaniu przy ul. Bitwy o Wał Pomorski w Tarnowie. Starty na obecną chwilę nie są znane.
Policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali 62-letniego mieszkańca Chojnika, podejrzewanego o włamanie do niezamieszkałego domu w Rzepienniku Strzyżewskim. Sprawca dostał się do wnętrza zrywając kłódki w drzwiach. Po splądrowaniu pomieszczeń zabrał obrusy, pościel, zegarki i sztućce, o łącznej wartości 150 złotych. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty.
Do kradzieży doszło w autobusie PKS relacji Tarnów-Tuchów. Nieznany sprawca(y) z półki znajdującej się nad siedzeniami pasażerów skradł kurtkę o wartości 300 zł. w której znajdował się portfel wraz z gotówką w kwocie 400 zł. i dowodem osobisty. Pokrzywdzonym jest 69-letni mieszkaniec Burzyna.

Zniszczenie mienia
W godzinach nocnych z 19 na 20 lipca na terenie boiska piłkarskiego przy ul. Sucharskiego w Tarnowie nieznani sprawcy uszkodzili konstrukcję jednej z bramek siatkę. Straty na szkodę tarnowskiego magistratu wynoszą 1000 złotych.

Pobicia
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali dwóch mężczyzny podejrzewanych o pobicie 44-letniego tarnowianina. Do zdarzenia doszło 22 lipca wieczorem na klatce schodowej bloku przy ul. Grottgera w Tarnowie. 28- i 26-letni mieszkańcy miasta kopali i uderzali rękami pokrzywdzonego, który doznał urazu nosa. Zarówno on jak i napastnicy byli nietrzeźwi.

Za kółkiem
1,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany 19 lipca wieczorem w miejscowości Chorążec 24-letni mieszkaniec miejscowości. Mężczyzna jechał drogą publiczną na rowerze, kiedy zatrzymany został przez policyjny patrol z komisariatu w Żabnie.
21 lipca w Ładnej kierujący Toyotą Aulis,19-letni mieszkaniec Tarnowa jadąc drogą gminną w kierunku krajowej K-4, po pokonaniu łuku w lewo zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka motorowerem, poruszającym się środkiem drogi, który na widok samochodu zjechał na lewo. Kierowca motoroweru 20-letni tarnowianin przewieziony został do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego uraz kręgosłupa i wstrząs mózgu. Kierujący samochodem był trzeźwy. Drugiemu kierowcy pobrano krew do badań. W wypadku brał udział także 18-letni mieszkaniec Tarnowa, pasażer Toyoty. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.
22 lipca w godzinach popołudniowych w Lubince kierująca BMW, 63-letnia mieszkanka Koszyc Małych, jadąc od Zakliczyna w kierunku Tarnowa, po przejechaniu zwężonego odcinka drogi zderzyła się czołowo, z nadjeżdżającym z przeciwka rowerzystą - 15-letnim mieszkańcem Katowic. Chłopak z ogólnymi potłuczeniami i podejrzeniem złamania kości potylicy trafił do szpitala. Obydwoje uczestnicy wypadku byli trzeźwi.
Nietrzeźwy był natomiast zatrzymany 22 lipca w Olszynach kierowca Opla Corsy. 34-letni mieszkaniec Janowic miał w organizmie blisko 1,4 promila alkoholu.
Policjanci KP w Ciężkowicach w m. Olszyny zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel Astra. W czasie badania na trzeźwość okazało się, że 29-letni kierowca ma wydychanym powietrzu 2,7 promila alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.
Nietrzeźwego kierującego samochodem m-ki Ford Eskort zatrzymali w miejscowości Jodłówka Tuchowska policjanci KP w Tuchowie. 26-letni mężczyzna, mieszkaniec Cieszyna, kierował pojazdem mając w wydychanym powietrzu 0,9 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Różne
Dwu litrowy silnik i 145 koni mechanicznych - to parametry nowego samochodu zakupionego dla tarnowskiej Policji przez Gminę Miasta Tarnowa. Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, 21 lipca odbyło się uroczyste przekazanie nowego Forda Mondeo. Kluczyki z rąk Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały odebrał szef tarnowskich policjantów insp. Zbigniew Ostrowski. Wartość darowizny wyniosła 76900 złotych. Samochód służyć będzie policjantom służb kryminalnych tarnowskiej komendy. To nie jedyny dar na jaki ze strony władz miasta mogła liczyć w tym roku tarnowska Policja. ”Włodarze widząc potrzebę inwestowania w bezpieczeństwo swoich mieszkańców, od dawna materialnie wspierają nasze służby. Cieszy otwartość i zrozumienie potrzeby policji – wszak dobrze wyposażona i sprawnie działająca policja to gwarancja bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców miasta” - napisała rzecznik KMP Tarnów Olga Żabińska. Gmina Miasta Tarnów przekazała Policji łącznie blisko 330 tysięcy złotych. Na sumę tę składa się: 200 tysięcy złotych przekazane w ramach Funduszu Wsparcia Policji z przeznaczeniem na remonty komendy, pomieszczeń oficerów dyżurnych KMP i komisariatów miejskich, 40 tysięcy złotych - na płatne patrole w mieście, 12 tysięcy złotych – na nagrody pieniężne dla wyróżniających się w służbie policjantów prewencji oraz przekazany dzisiaj samochód. W planach już kolejne inwestycje na rzecz Policji m.in. zakup testerów narkotykowych i doposażenie Nieetatowej Grupy Realizacyjnej KMP w Tarnowie. Wraz z Policją dwa nowe samochody służbowe otrzymała także Straż Miejska.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 30, 2023 02:30:33
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html