To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystąpienia posła Michała Wojtkiewicza    -   30/7/2010
Poseł w sprawie dowodów
W czasie ostatniego posiedzenia Sejmu odczytano Sprawozdanie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych o rządowym projekcie ustawy o dowodach osobistych. Na sugestie posła Michała Wojtkiewicza o zwiększenie rozmiaru czcionki, jaka drukowany jest numer PESEL, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji udzielił pozytywnej odpowiedzi. Czcionka numeru PESEL oraz numeru dowodu osobistego zostanie zwiększona tak bardzo, na ile to będzie możliwe. Wielkość czcionki w dowodach osobistych będzie zależała od jednego limitu, jakim jest rozmiar dokumentu. Dotychczas osoby słabo widzące mają trudności z odczytaniem danych z własnego dowodu.

Ogloszenie

Wniosek posła Michała Wojtkiewicza został także pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Administracji i Spraw Wewnętrznych. Sprawozdawca Komisji zapowiedział, że od 2011 roku nowe dowody osobiste będą drukowane według nowego wzoru, przyjaznego także tym obywatelom, którzy maja problem z odczytaniem niektórych danych.
Poseł Michał Wojtkiewicz już wcześniej interweniował w sprawie większej czcionki na dokumentach, takich jak dowód osobisty i prawo jazdy, interpelując do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Infrastruktury.

W podstawowych dokumentach używanych przez obywateli, ich numery oraz numer PESEL nie są czytelne, ponieważ wpisane są zbyt małą czcionką. Poza tym na dowód osobisty jest nałożona jako raster warstwa, na która trzeba spojrzeć pod pewnym katem, aby mona było odczytać PESEL. Osoby starsze oraz słabo widzące, które często udają się do lekarza, maja z tym kłopot. W ocenie wyborców stwarza to także duże zagrożenie przy załatwianiu spraw urzędowych.
Mając powyższe sugestie na uwadze poseł Michał Wojtkiewicz sugerował, aby w przyszłości na wspomnianych dokumentach ich numery były drukowane większa i bardziej czytelna czcionka, co z pewnością będzie dużym ułatwieniem przy załatwianiu spraw wymagających ich użycia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 13:01:22
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html