Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pomoc materialna przed nowym rokiem szkolnym    -   03/8/2010
Wyprawka szkolna 2010
Jeszcze do 3 września w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna” - informuje tarnowski magistrat. Poniżej przedstawiamy warunki, jakie trzeba spełnić by móc otrzymać dofinansowanie.

Ogloszenie

O dofinansowanie na zakup podręczników mogą starać się rodzice, których dzieci w roku szkolnym 2010/2011 będą uczęszczać do klas I-III szkoły podstawowej, klas I-III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klasy II gimnazjum, klasy II ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia lub klasy II ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych. Pod uwagę będą brane przede wszystkim wnioski rodzin, w których dochód w przeliczeniu na osobę nie przekracza 351 zł netto.

Pomoc finansowa na zakup podręczników będzie przydzielana bez względu na kryterium dochodu, uczniom słabo widzącym, niesłyszącym, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Warunkiem udzielenia dofinansowania jest wówczas przedłożenie orzeczenia publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego.

Formularze wniosku o dofinansowanie na zakup podręczników pobrać można w szkole, do której uczęszcza lub będzie uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2010/2011. Na podstawie złożonego w szkole wniosku może zostać udzielone dofinansowanie w wysokości od 170 do 370 złotych.

W ubiegłym roku z tej formy pomocy skorzystało ponad ośmiuset uczniów tarnowskich szkół. Więcej informacji na temat programu „Wyprawka szkolna 2010” znaleźć można w EduNecie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947