To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnów będzie miał dobrą komunikację, trwają intensywne prace drogowe    -   04/8/2010
Rozkopany Tarnów
W Tarnowie prowadzone są prace nad poprawieniem jakości komunikacji drogowej. Rozpoczęła się budowa podziemnego przejścia przez ulicę Mickiewicza i przebudowa skrzyżowania Konarskiego, Gumniska i Dąbrowskiego, a w drugiej połowie roku drogowcy rozpoczną przebudowę skrzyżowania Jana Pawła II – Błonie. Ponadto na kilkudziesięciu ulicach w mniejszym lub większym zakresie remontowane są, lub w najbliższym czasie będą, nawierzchnie. Poniżej prezentujemy nadesłany przez tarnowski magistrat opis inwestycji.

Ogloszenie
>

Przejście podziemne
Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Goldhammera powstanie pierwsze w Tarnowie podziemne przejście dla pieszych. Rozwiązanie to upłynni ruch samochodów i zwiększy bezpieczeństwo pieszych. Podziemne przejście zostanie zlokalizowane pomiędzy ulicami Goldhammera i Brodzińskiego. Będzie ono wyposażone w oświetlenie, dwie windy dla osób niepełnosprawnych, prawdopodobnie również monitoring.
Realizacja inwestycji wymusza jednak na czas budowy całkowite zamknięcie ruchu na ulicy Mickiewicza od skrzyżowania z ulicą Nową po skrzyżowanie z ulicą Brodzińskiego, wyłączenie z ruchu fragmentu ulicy Golhammera. Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich przewiduje, że podziemne przejście będzie oddane do użytku pod koniec września. Ulica Mickiewicza będzie przejezdna już w połowie września.

Skrzyżowanie Konarskiego, Gumniska i Dąbrowskiego
Prace drogowe trwają też na ulicach: Konarskiego, Gumniskiej i Dąbrowskiego. Tarnowska grupa Spółki STRABAG buduje tam połączenie autostrady A-4 z drogą wojewódzką nr 977 prowadzącą do południowej granicy kraju. Kierowcy, którzy chcą ominąć strefę prac, powinni korzystać z objazdów ulicami: Mostową, Nadbrzeżną Górną i Dąbrowskiego. Otwarcie skrzyżowania planowane jest jeszcze w sierpniu.

Skrzyżowanie Błonie i Jana Pawła II
W drugiej połowie roku ruszą też prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Błonie i Jana Pawła II. W miejscu tym powstanie rondo o dwóch pasach ruchu. Do ronda, które powstanie w przyszłym roku, prowadzić będzie również zjazd z autostrady. W projekcie ronda uwzględniono ścieżki rowerowe, prowadzące od dzielnicy Krzyż na osiedle Zielone i do lasu Lipie.
Na trzydziestu trzech ulicach Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich wykona modernizacje nawierzchni jezdni. Na kilkudziesięciu dalszych prowadzone będą remonty cząstkowe.

Remont Krakowskiej
Remont ulicy Krakowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Koszycką i Czerwoną do węzła „Krakowska” obwodnicy - obecnie utrudnienia te związane są z prowadzeniem prac przy przełożeniu krawężników.
W sierpniu, w dniach 7-8, 14-15, 21-22 oraz 28-29, na odcinku prowadzonych robót, z użytkowania zostanie wyłączony jeden pas ruchu i prowadzony jeden kierunek jazdy w stronę skrzyżowania Krakowska- Czerwona- Koszycka.
Objazd w stronę drogi krajowej nr 4 odbywał się będzie ulicami Czerwona - Czerwonych Klonów – Chemiczna – Zbylitowska - Zbylitowskich. W kolejnym etapie remontu ulicy Krakowskiej zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na odcinku pomiędzy zjazdem z obwodnicy z kierunku wschodniego a łącznicą obwodnicy prowadzącą ruch z kierunku zachodniego.

Budowa ronda na ul. Szujskiego – Szkotnik
Budowa ronda nie nastąpi w tym roku. Ruch na skrzyżowaniu zostanie zamknięty tylko na kilka dni, na czas kulminacji prac wyburzeniowych przyległej kamienicy. Stanie się to najprawdopodobniej jeszcze w sierpniu.

Remont ul. Narutowicza
Powstanie nowa nakładka asfaltowa wraz z chodnikami od budowanego ronda do ul. Limanowskiego. Realizacja na pewno w tym roku, TZDM czyni starania, aby stało się to możliwie najszybciej.

Nowe parkingi i chodniki
Blisko 400 nowych miejsc parkingowych pojawi się jeszcze w tym roku w Tarnowie. Budowa lub modernizacja miejsc postojowych będzie miała miejsce na ulicach: Krzyskiej, Kwiatkowskiego, Mostowej, Pracy, Romanowicza, Skowronków, alei Tarnowskich oraz Osiedlu XXV-lecia. Ponadto 120 tysięcy złotych wydane zostanie na przygotowanie projektów technicznych parkingów, które realizowane będą w przyszłości.
Przy 18 tarnowskich ulicach planowana jest natomiast przebudowa i remont chodników. W kolejności alfabetycznej będą to ulice: Batorego, Chopina, Dąbrowskiego, Gomoły, Kasprowicza, Kasztanowa, Mościckiego, Narutowicza, Parkowa, Piastowska, Podmiejska, Powstańców Warszawy, Sienkiewicza, Studniarskiego, Szpitalna, Waryńskiego, Wieniawskiego i Wodna.

  Dobre wiadomości dla rowerzystów
Do istniejących już 50 kilometrów ścieżek rowerowych na terenie Tarnowa, w tym roku dobudowane zostaną kolejne cztery kilometry. Część z nich będzie miała nawierzchnię betonową. Na budowę nowych dróg dla rowerzystów przeznaczonych zostanie w tym roku w sumie 2,2 mln złotych. Najdłuższy odcinek ścieżki rowerowej, długości 1,2 km, powstanie na ulicy Chemicznej. Kosztem 600 tysięcy złotych zbudowana zostanie ścieżka rowerowa na odcinku od ulicy Witosa do Czerwonych Klonów. Kilometrowej długości odcinek zbudowany zostanie na ulicy Okrężnej, jego uzupełnieniem będzie pięćsetmetrowy odcinek od Okrężnej do ulicy Braci Saków. Ścieżka rowerowa powstanie również na liczącym 800 metrów odcinku od ulicy Starodąbrowskiej do Marynarki Wojennej. Najkrótszy odcinek, liczący 200 metrów połączy ulicę Mościckiego z ulicą Hodowlaną, nowa ścieżka rowerowa powstanie także na ulicy Lwowskiej, na odcinku od Jasnej do Ochronek.

”Prace drogowe prowadzone w Tarnowie utrudniają ruch samochodowy, ale po ich zakończeniu komfort poruszania się po mieście z pewnością wzrośnie” - zapewnia tarnowski magistrat.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 22:15:46
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html