To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powiat tarnowski: rekordowa zbiórka krwi    -   09/8/2010
Sukces akcji „Poszukiwany krwiodawca”
To była rekordowa zbiórka – podczas piątkowej akcji „Poszukiwany krwiodawca” w Starostwie Powiatowym w Tarnowie oddano aż 12 litrów życiodajnego płynu. Urząd odwiedziło w ciągu zaledwie czterech godzin kilkadziesiąt osób – wśród nich 40 procent to byli klienci Starostwa bądź mieszkańcy, którzy o akcji dowiedzieli się dzięki informacjom w tarnowskich mediach.

Ogloszenie
>

Starostwo Powiatowe w Tarnowie akcję oddawani krwi przeprowadziło po raz trzeci. Poprzednie dwie cieszyły się również zainteresowaniem krwiodawców. Oddano w nich w sumie 18 litrów krwi. Po pierwszej powstał nawet w urzędzie klub honorowych dawców. Ale tym razem wyniki akcji zaskoczyły nawet pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa przy szpitalu św. Łukasza w Tarnowie.
–Bardzo się cieszymy z wyników tej akcji. Wydawałoby się, że w lecie frekwencja powinna być tutaj niższa a tymczasem oddano najwięcej litrów krwi – mówi Bogusława Bitek-Zając z Centrum. Wśród pracowników Starostwa Powiatowego w Tarnowie pojawili się nowi krwiodawcy, którzy wzorując się na swoich kolegach postanowili tym samym dołączyć do klubu dawców działającego w urzędzie od kilku miesięcy.
Chętnych do oddania krwi było czterdzieści osób, ale nie wszystkich zakwalifikowano. Krew mogło oddać 26 osób, ale to i tak znakomity wynik. Każda z osób wypełniała kwestionariusz dawcy, przechodziła podstawowe badania pod okiem lekarza, których wyniki decydowały o dopuszczeniu do oddania krwi. Ta procedura ma zapewnić bezpieczeństwo honorowym dawcom oraz pacjentom, do których trafi ten niezbędny dla zdrowia dar.

-Latem krew potrzebna jest jeszcze bardziej niż zwykle, bo właśnie w wakacje dochodzi do groźnych wypadków drogowych. Rośnie też ich liczba. Życie wielu ofiar może uratować transfuzja, ale w wielu ośrodkach w kraju brakuje krwi. Dziękuję więc wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję – pracownikom, a szczególnie tym mieszkańcom powiatu i miasta Tarnowa, którzy specjalnie przyszli do Starostwa Powiatowego, aby oddać krew - mówi wicestarosta tarnowski Mirosław Banach, pomysłodawca akcji.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 04:38:29
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html