To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   09/8/2010
Rozbój za 5 zł
Miniony tydzień przyniósł, jeśli można użyć takiego sformułowania, „szeroki wachlarz przestępstw”. Obok zdarzeń drogowych, zniszczeń mienia, kradzieży, zdarzały się również rozboje i oszustwa. I tak np. dwoje przestępców, podając się za obywateli Węgier i przedstawicieli pewnej firmy, poprosiło 81-letnią kobietę, mieszkankę ulicy Pułaskiego w Tarnowie, o pomoc dla ich znajomego, który jakoby uległ wypadkowi i przebywa w szpitalu. W ten sposób „pożyczyli” na leczenie 2.400 zł... Z kolei na ul. Nowy Świat dwóch 18-latków dokonało rozboju na 17-latku z Siedlisk, zdobywając w ten sposób kwotę... 5 zł. Obaj zatrzymani zostali w policyjnym areszcie. Natomiast nieczęsto w naszej kronice trafia się przestępstwo, którego dopuścił się 25-letni mieszkaniec Mikołajowic, zatrzymany przez naszych „kryminalnych” na gorącym uczynku – mężczyzna przerobił numery identyfikacyjne w samochodzie marki Mazda.

Ogloszenie

Kradzieże, włamania
Do kradzieży doszło w busie na trasie Lisia Góra -Tarnów. Nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę 24-letniego mieszkańca Lisiej Góry z plecaka skradł mu portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 430 zł. dokumentami i kartą bankomatową oraz telefon komórkowy. W sumie straty pokrzywdzonego w wyniku kradzieży wniosły 930 zł.
Do kradzieży doszło na terenie sklepu w Lisiej Górze. Nieznany sprawca(y) wykorzystując nieuwagę personelu sklepu dokonał kradzieży artykułów chemicznych (kremy, żele, dezodoranty) na łączną kwotę przekraczającą 280 zł.
Mieszkanka Zborowic w wieku 66 lat została okradziona na Rynku w Ciężkowicach. Sprawca z reklamówki skradł kobiecie portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 1900 zł. oraz dokumenty (dowód osobisty i legitymacja ubezpieczeniowa).
Do kradzieży doszło w Tarnowie przy ul. Hodowlanej. Na terenie jednego ze sklepów nn. sprawca wykorzystując nieuwagę 24-letniej kobiety skradł jej portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 1000 zł oraz prawo jazdy.
Przy ul. Pułaskiego w Tarnowie doszło do włamania do samochodu m-ki Polonez. Z samochodu skradziono radioodtwarzacz o wartości 200 zł. na szkodę 38-letniego właściciela.

Oszustwa
Do oszustwa doszło w Tarnowie przy ul. Pułaskiego. Dwoje sprawców mężczyzna i kobieta podających się za obywateli Węgier oraz przedstawicieli pewnej firmy, poprosiło o pomoc 81-letnią kobietę. Przedstawili oni historię jakoby ich znajomy uległ wypadkowi i przebywa obecnie w szpitalu w Tarnowie, oni natomiast potrzebują pieniędzy na leczenie. W ten sposób „pożyczyli” 2400 zł. Sprawcy okazali jednocześnie plik banknotów (dolarów) które mieli wymienić a następnie oddać w zamian za pożyczone pieniądze, czego do chwili obecnej nie uczynili.
Policjanci KP Tarnów – Centrum ustalili i zatrzymali 49-letniego mieszkańca Tarnowa, który dokonał kradzieży konsoli komputerowej o wartości 699 zł. na szkodę hipermarketu przy ul. Błonie w Tarnowie.

Zniszczenie mienia
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę który dokonał siłowego uszkodzenia rolety zewnętrznej kiosku ruchu znajdującym się przy ul. Lwowskiej w Tarnowie. Najemca kiosku poniósł straty w wysokości 500 zł. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Napady, pobicia, rozboje
Policjanci KP w Żabnie zatrzymali dwóch sprawców w wieku 23 i 21 lat, którzy w m. Ilkowice (gm. Żabno) wspólnie i porozumieniu pobili 19-letniego tarnowianina i 21-latka z Łęgu Tarnowskiego. Jeden z pokrzywdzonych w wyniku uderzeń zadawanych rękami i nogami doznał ogólnych potłuczeń ciała, drugi stłuczenia twarzy otarć naskórka. Sprawcy pobicia pochodzą z Niedomic, zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali na gorącym uczynku dwóch młodych tarnowian w wieku 18 lat którzy na ul. Nowy Świat w Tarnowie dokonali rozboju na 17-latku z Siedlisk. Sprawcy trzymając pokrzywdzonego za szyję i odzież zażądali wydania pieniędzy. W ten sposób skradli mu 5 zł. Sprawców rozboju zatrzymano w policyjnym areszcie.

Za kółkiem
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie ujawnili 23-letniego kierującego motorowerem w stanie nietrzeźwości. 23-letni mieszkaniec Dębiny Łętowskiej jadąc w kierunku Wierzchosławic przez most na Dunajcu gwałtownie najechał na krawężnik i przewrócił się. Kierujący został przewieziony do szpitala gdzie stwierdzono obrażenia ciała w postaci urazu głowy oraz złamanie prawej ręki. Policjanci przebadali kierującego motorowerem na trzeźwość z wynikiem 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie zatrzymali na drodze K4 w miejscowości Ładna 40-letniego kierowcę Seata Cordoba. Kierowca został poddana badaniu na trzeźwość z wynikiem 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.
Policjanci KP w Żabnie zatrzymali w Radłowie 41-letniego mieszkańca m. Niwka który poruszał się rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na alkomacie wskazało wynik 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Policjanci KP w Ciężkowicach zatrzymali w m. Rzepiennik Biskupi 37-letniego kierowcę VW. Kierowcę poddano badaniu na trzeźwość z wynikiem 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Różne
Policjanci Referatu Kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku 25-letniego mieszkańca Mikołajowic który dokonał przerobienia numerów identyfikacyjnych w samochodzie m-ki Mazda. Za przerobienie, usuwanie, podrabianie znaków identyfikacyjnych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
6 sierpnia tarnowska Policja obchodziła swoje święto. Tego dnia odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych oraz mianowanie na wyższe stopnie służbowe. Obszernie pisaliśmy o tym w osobnej wiadomości.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 22:24:59
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html