To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Modernizacja DPS w Wietrzychowicach    -   11/8/2010
Wieści z Powiatu Tarnowskiego
Nowoczesna kotłownia gazowa zastąpi starą, opalaną węglem, dymiącą i – na współczesne czasy – nieprzyjazną środowisku. Oprócz tego energię cieplną dostarczać będzie pompa ciepła – tak za kilka miesięcy będzie wyglądał prowadzony przez powiat tarnowski Dom Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach.

Ogloszenie

Rozpoczęła się właśnie modernizacja DPS-u, który istnieje od 1969 r. i mieści się budynku dawnego oddziału wewnętrznego szpitala powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. -Wszystkie prace mają się przyczynić do zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i pyłów wydalanych do atmosfery podczas spalania węgla kamiennego oraz na zmniejszenie wydatków na pozyskanie energii cieplnej – tłumaczy wicestarosta tarnowski Mirosław Banach. Pierwszy etap prac ma się zakończyć w październiku i będzie kosztował 300 tys. zł. Docelowo w Wietrzychowicach wymieniona zostanie wewnętrzna instalacja grzewcza, ciepła woda podgrzewana będzie również za pomocą kolektorów słonecznych a cały budynek zostanie docieplony. Obecnie w DPS-ie przebywa 80-ciu mieszkańców - około 45 kobiet i 35-ciu mężczyzn.

Modernizacja wietrzychowickiego DPS odbywa się w ramach zadania „Uporządkowanie gospodarki cieplnej w obiektach Powiatu Tarnowskiego z zastosowaniem alternatywnych źródeł energii”. Wniosek o dofinansowanie z Unii Europejskiej został złożony do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i poddawany jest teraz ocenie merytorycznej. W skład zadania wchodzi jeszcze porządkowanie gospodarki cieplnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie i Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej. W tej ostatniej zakończony został jeden z etapów prac. Mająca kilkadziesiąt lat kotłownia węglowa została zlikwidowana – zastąpiła ją gazowa, w ośrodku wymieniona została instalacja grzewcza. Zdecydowanie poprawiły się tym samym warunki przebywania dzieci i młodzieży. Zainteresowanie ośrodkiem jest tak duże, że prowadzone są większość miejsc na przyszły rok jest już zajęta!  
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 05:30:57
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html