Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   5 Letni Festiwal Bluesa – kolejna odsłona    -   12/8/2010
Był Sobie Blues...
Przed nami kolejny koncert w ramach Letniego Festiwalu Bluesa, organizowanego z inicjatywy Wojtka Klicha przez Tarnowskie Centrum Kultury. Przypominamy: w piątek, 13 sierpnia na tarnowskim Rynku o godz. 19:00 wystąpią: Przytuła & Kruk, Maciej Maleńczuk oraz Wojtek Klich. Po plenerowym koncercie, o godz. 23:00 na fanów bluesa czeka w Piwnicach TCK „dżemowa dogrywka” z udziałem zaproszonych gości...

Ogloszenie

PRZYTUŁA & KRUK
Wszystko zaczęło się w sierpniu 2008 roku, gdy Bartek Przytuła, wokalista i harmonijkarz, zauważył w sklepie muzycznym w Olsztynie plakat I Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Bluesowych. Kilka prób, jedną domową sesję nagraniową i cztery maile później wystąpił z Tomkiem Krukiem, gitarzystą-dobrzystą, na tymże przeglądzie, gdzie zajęli zaszczytne drugie miejsce, zaraz za Bluesmaszyną a ex aequo z zespołem Even.
Sukcesy grupy Przytuła & Kruk:
- II miejsce na I Olsztyńskim przeglądzie bluesowym
- Wyróżnienie dla instrumentalisty (Tomasz Kruk) na XII Przeglądzie Zespołów Bluesowych i Jazzowych w Gdyni
- I miejsce na festiwalu bluesowym Flower Power w Opatowie
- Nagroda Publiczności na XIX Festiwalu Blues Nad Bobrem
- I miejsce na VI Galicja Blues Festiwal

MACIEJ MALEŃCZUK
Wokalista i gitarzysta rockowy, poeta. We wczesnej fazie swojej twórczości określany mianem "barda Krakowa". Z wykształcenia ślusarz-spawacz. Założyciel zespołów Homo Twist, wokalista Pudelsów. Równolegle artysta robi też karierę solową. Nagrał ponad 25 albumów, nagrywał płyty z takimi artystami, jak m.in. Wojciech Waglewski, Paweł Kukiz, Yugopolis, Anna Maria Jopek, Wu-Hae i in.

WOJCIECH KLICH
Wojtek Klich to obecnie jeden z najbardziej wpływowych współczesnych polskich gitarzystów i Polska. Jest założycielem i lider formacji "Bardzo Orkiestra", która budzi do życia jego własne fantazje muzyczne.
"Orkiestra" nie jest kolejnym zwykłym polskim zespołem bluesowym. Orkiestra stanowi środowisko dla nieoficjalnych spotkań amatorów i profesjonalnych muzyków z rodzinnego miasta Wojtka – Tarnowa.
Wojtek Klich jest producentem wielu kultowych imprez m.in.: Zaduszki Dżemowe, Wydmuszki Rockowe, Wianuszki i Rockowe O!płateczki, na które zawsze zapraszał wielu polskich muzyków, jak m.in.: Tadeusz Nalepa, Wojtek Waglewski (Voo Voo), Sławek Wierzcholski (Nocna ZMIANA Bluesa), Małgorzata Ostrowska (Lombard), Jerzy Styczyński (Dzem), Adam Otręba (Dzem), Jan Borysewicz (Lady Punk), Janusz Panasewicz (Lady Punk), Martyna Jakubowicz, Grzegorz Markowski (Perfect), Dariusz Kozakiewicz, Robert Gawliński (Wilki), Kasia Kowalska, Ryszard Sygitowicz, Pocieszynski Tadziu, Jan "Kyks" Skrzek, TITUS, Marek Piekarczyk (TSA) i Maciej Maleńczuk.
Przez wiele lat był gitarzystą jednego z najlepszych polskich zespołów rockowych - Ziyo. Muzyczna historia Wojtka jest bardzo długa, a jedynym sposobem, żeby ją poznać i zrozumieć jest spotkanie z jego muzyką na żywo.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(13-08-2010) Ale wazelina :
Okazuje sie że Klich to wybitny wirtuoz gitary! Wplywowy pod jakim względem,Kolega Tuska czy co? tTo że miał okazje zagrać jako przydupas TCK ze znanymi i poważanymi MUZYKAMI nie upoważnia nazywać go wpływowym,chyba że w Bobrownikach z ktorych pochodzi.Jest sprawnym gitarzystą i nic poza tym.Umial się ustawić ,ale tylko w tarnowie. Uklad,Uklad i jeszcze raz układ. Jeżeli chodzi o te jego bluesy to cieniutko!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-08-2010) Do Ale wazelina : :
Weź się pieprznij łbem w mur! Zwal wszystko na PO TUSKA! PiS \\m/ :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2010) bubu :
tez mam dosc klicha lansowanego na sileuf

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947