To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   5 Letni Festiwal Bluesa – kolejna odsłona    -   12/8/2010
Był Sobie Blues...
Przed nami kolejny koncert w ramach Letniego Festiwalu Bluesa, organizowanego z inicjatywy Wojtka Klicha przez Tarnowskie Centrum Kultury. Przypominamy: w piątek, 13 sierpnia na tarnowskim Rynku o godz. 19:00 wystąpią: Przytuła & Kruk, Maciej Maleńczuk oraz Wojtek Klich. Po plenerowym koncercie, o godz. 23:00 na fanów bluesa czeka w Piwnicach TCK „dżemowa dogrywka” z udziałem zaproszonych gości...

Ogloszenie
>

PRZYTUŁA & KRUK
Wszystko zaczęło się w sierpniu 2008 roku, gdy Bartek Przytuła, wokalista i harmonijkarz, zauważył w sklepie muzycznym w Olsztynie plakat I Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Bluesowych. Kilka prób, jedną domową sesję nagraniową i cztery maile później wystąpił z Tomkiem Krukiem, gitarzystą-dobrzystą, na tymże przeglądzie, gdzie zajęli zaszczytne drugie miejsce, zaraz za Bluesmaszyną a ex aequo z zespołem Even.
Sukcesy grupy Przytuła & Kruk:
- II miejsce na I Olsztyńskim przeglądzie bluesowym
- Wyróżnienie dla instrumentalisty (Tomasz Kruk) na XII Przeglądzie Zespołów Bluesowych i Jazzowych w Gdyni
- I miejsce na festiwalu bluesowym Flower Power w Opatowie
- Nagroda Publiczności na XIX Festiwalu Blues Nad Bobrem
- I miejsce na VI Galicja Blues Festiwal

MACIEJ MALEŃCZUK
Wokalista i gitarzysta rockowy, poeta. We wczesnej fazie swojej twórczości określany mianem "barda Krakowa". Z wykształcenia ślusarz-spawacz. Założyciel zespołów Homo Twist, wokalista Pudelsów. Równolegle artysta robi też karierę solową. Nagrał ponad 25 albumów, nagrywał płyty z takimi artystami, jak m.in. Wojciech Waglewski, Paweł Kukiz, Yugopolis, Anna Maria Jopek, Wu-Hae i in.

WOJCIECH KLICH
Wojtek Klich to obecnie jeden z najbardziej wpływowych współczesnych polskich gitarzystów i Polska. Jest założycielem i lider formacji "Bardzo Orkiestra", która budzi do życia jego własne fantazje muzyczne.
"Orkiestra" nie jest kolejnym zwykłym polskim zespołem bluesowym. Orkiestra stanowi środowisko dla nieoficjalnych spotkań amatorów i profesjonalnych muzyków z rodzinnego miasta Wojtka – Tarnowa.
Wojtek Klich jest producentem wielu kultowych imprez m.in.: Zaduszki Dżemowe, Wydmuszki Rockowe, Wianuszki i Rockowe O!płateczki, na które zawsze zapraszał wielu polskich muzyków, jak m.in.: Tadeusz Nalepa, Wojtek Waglewski (Voo Voo), Sławek Wierzcholski (Nocna ZMIANA Bluesa), Małgorzata Ostrowska (Lombard), Jerzy Styczyński (Dzem), Adam Otręba (Dzem), Jan Borysewicz (Lady Punk), Janusz Panasewicz (Lady Punk), Martyna Jakubowicz, Grzegorz Markowski (Perfect), Dariusz Kozakiewicz, Robert Gawliński (Wilki), Kasia Kowalska, Ryszard Sygitowicz, Pocieszynski Tadziu, Jan "Kyks" Skrzek, TITUS, Marek Piekarczyk (TSA) i Maciej Maleńczuk.
Przez wiele lat był gitarzystą jednego z najlepszych polskich zespołów rockowych - Ziyo. Muzyczna historia Wojtka jest bardzo długa, a jedynym sposobem, żeby ją poznać i zrozumieć jest spotkanie z jego muzyką na żywo.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 09:50:45
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html