Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Szma Israel – audycja poświęcona pomordowanym tarnowskim Żydom    -   12/8/2010
uwaga, Człowiek II (17)
”Na tarnowskim rynku Niemcy stłoczyli około 2500 ludzi. Wszystkim kazano usiąść i czekać z pochylonymi głowami. (...) Po kilku godzinach oprawcy zaczęli strzelać do ludzi. Pierwsze ofiary to te najbardziej bezbronne, dzieci i rzucające się na ratunek matki. Ktoś wstał i spokojnym krokiem ruszył w stronę żołnierzy. Po trzech krokach upadł martwy. Niemcy wyciągali z siedzącego tłumu po kilka osób i na oczach wszystkich rozstrzeliwali. Krzyk mieszał się z hukiem salw karabinowych.” Zapraszamy do wysłuchania siedemnastej audycji przygotowanej w ramach drugiej edycji cyklu Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni „uwaga, Człowiek”, a poświęconej Żydom, pomordowanym w Tarnowie przez Niemców podczas II wojny światowej. Autorem audycji „Szma Israel” jest Jerzy Reuter. Relacje świadków: Józef Bossowski, Mirosław Biedroń, Mirosław Poświatowski, Jerzy Reuter. Narracja i dziennikarka - Ewa Czajkowska-Smożewska. Więcej – na stronie www.konfraternia.tarnow.pl oraz w piątkowym, tarnowskim „Dzienniku Polskim”.

Posłuchaj audycji :

Ogloszenie
>

Przypomnijmy, że audycji składających się na projekt „uwaga, Człowiek II” słuchać można co tydzień, w każdy wtorek o godz. 22-giej na antenie radia RDN Małopolska. Dzień później audycje te wraz z materiałem faktograficznym zamieszczane są na stronie Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni www.konfraternia.tarnow.pl, zaś w czwartek – w naszym portalu. W każdy piątek w tarnowskim „Dzienniku Polskim” ukazują się artykuły poświęcone bohaterom audycji. Podsumowaniem projektu będzie książka wraz z płytą multimedialną.
Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski w Warszawie, Województwa Małopolskiego oraz Miasta Tarnowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(13-08-2010) a :
szacunek za odcinek... Pani Ewa powinna szybciej narratorską kwestie wykonać, ale reszta na poziomie... Poza tym, znakomity odcinek! Kilka innych wstecz również! Czemu tego nie ma na YT lub FB????????? Pomyślcie o tym!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-08-2010) Krystyna Drozd :
To nie rap drogi a , lecz narracja o tragiźmie. Zabieg to celowy. Za uwagi i zauważenie dziękujemy. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-08-2010) rrrrrrr :
całe bydło niemieckie po wojnie powinno być wybite do cna !!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-08-2010) do wyżej :
rrrr a czym ty się różnisz od tych Niemców szerzących niegdyś nienawiść na tle narodowym?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947