To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bezpłatny Internet dla pacjentów i technologie telemedycyny w szpitalu św. Łukasza    -   17/8/2010
Telemedycyna w "Łukaszu"
Tarnowski szpital otrzymał dofinansowanie [1,1 mln złotych] Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 na realizację projektu usprawnienia i rozbudowy systemu informatycznego o łącznej wartości 1,4 mln złotych. W ramach projektu na terenie szpitala do końca 2012 roku zostanie wykonana nowoczesna sieć światłowodowa o długości ponad 1,2 km oraz zakupione zostanie wyposażenie ponad 100 urządzeń i zestawów komputerowych. Pacjenci szpitala będą mieli bezpłatny dostęp do Internetu, a lekarze i specjaliści możliwość korzystania z technologii telemedycyny. Rozbudowany zostanie również szpitalny system archiwizacji i obiegu dokumentacji medycznej, umożliwiający kompleksowe przesyłanie informacji o pacjencie między wszystkimi działami szpitala.

Ogloszenie
>

Nowe systemy telemedyczne w Szpitalu św. Łukasza pozwolą m.in. na interaktywne wideokonferencje pomiędzy lekarzami specjalistami, lekarzem i pacjentem, przesyłanie na odległość obrazów statycznych i dynamicznych [zdjęć rentgenowskich, echogramów, EKG, USG, MRI, tomografii komputerowej itp.] oraz przeprowadzanie „operacji na odległość”, podczas których stosowana jest jedna z najszybciej rozwijających się technik telemedycyny czasu rzeczywistego pozwalająca na wideokonferencje, które obejmują zasięgiem wielu lekarzy, np. lekarza prowadzącego zabieg i lekarzy specjalistów. Dzięki zastosowaniu nowych technologii teleinformatycznych tarnowski szpital planuje rozwój współpracy w zakresie konsultacji i analiz m.in. ze specjalistami Szpital Specjalistycznego im. Jana Pawła II oraz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
- Planując rozwój systemów teleinformatycznych postanowiliśmy również zapewnić bezpłatny dostęp do Internetu naszym pacjentom i odwiedzającym ich rodzinom, jaki można spotkać w wielu szpitalach na świecie – mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego św. Łukasza w Tarnowie.
Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie jest największą placówką lecznictwa zamkniętego we wschodniej części Województwa Małopolskiego i jednym z najlepiej wyposażonych szpitali w Małopolsce.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 05:21:12
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html