To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ostatni taki koncert...    -   27/8/2010
Był Sobie Blues
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na ostatni w ramach Festiwalu „Był Sobie Blues” koncert, który odbędzie się w najbliższą sobotę. O godz. 19:00 na Rynku imprezę otworzy tarnowski zespół blues-rockowy „Szósta Zero Dwie”, którego nazwa zaczerpnięta jest z tytułu jednej z najpopularniejszych piosenek Nocnej Zmiany Bluesa. W kolejnej części koncertu zagrają Blue Sounds i Devil Blues, ten ostatni na tarnowskim festiwalu wystąpi już po raz drugi, a w finale imprezy zobaczymy i usłyszymy Wojtka Klicha. Przypomnijmy, że nowością tegorocznej edycji festiwalu są „koncerty dżemujące”, czyli muzyczne spotkania z artystami i zaproszonymi gośćmi, którzy wcześniej wystąpili na dużej scenie (Piwnice TCK, godz. 23:00).

Ogloszenie

Szósta Zero Dwie
Tarnowski zespół blues-rockowy.

BLUE SOUNDS
Projekt Blue Sounds powstał, aby wzruszać, zachwycać i niepokoić. Do repertuaru, który złożony jest przede wszystkim z kompozycji własnych, wnosi własne upodobania i fascynacje. Każdy z muzyków to indywidualność, ale utwory w ostatecznej formie zachowują specyficzne brzmienie i charakter, tworząc niepowtarzalny styl zespołu, a także ciepły i zarazem pełen energii klimat koncertów. Szczególnie urzeka postać wokalistki obdarzonej charyzmą i niezwykłą barwą głosu. Zespół Blue Sounds jest jednym z najbardziej aktywnych koncertowo polskich zespołów (około stu koncertów rocznie, w tym występy na najważniejszych festiwalach bluesowych i jazzowych w Polsce). W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu „Tak naprawdę to wszystko z miłości”, która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy jak i krytyków muzycznych. Recenzowana była w prestiżowych pismach muzycznych, między innymi w Jazz Forum i Twój Blues. W roku 2008 doczekała się również reedycji w Japonii. Zespół zdecydowanie określa rodzaj wykonywanej przez siebie muzyki - nie gra wyłącznie dla koneserów, lecz przede wszystkim dla wrażliwych słuchaczy.

DEVIL BLUES
Zespół Devil Blues istnieje od końca 2004 roku. Tworzy go czwórka młodych muzyków z Białegostoku. W skrócie muzykę zespołu można określić jako blues w energetycznej oprawie, stylizowany na typowym, mocnym amerykańskim graniu. Ich występy są przepełnione emocjami opartymi w dużej mierze na długich, spontanicznych improwizacjach, budujących niesamowitą dramaturgię koncertów. Wszystko to osadzone jest w podstawach bardzo mocnego groove-u sekcji rytmicznej.
Zespół po zaledwie kilku miesiącach wspólnego grania, przeznaczonego na intensywną pracę nad warsztatem i repertuarem, zaczyna pokazywać się szerszej publiczności na imprezach w swoim regionie, m.in. wspólne muzykowanie z przyjaciółmi z J.J.Band, Zaduszki Bluesowe, Juwenalia. Jednak dopiero od początku roku 2006 już całkiem na poważnie zaczyna zaznaczać swą obecność na ogólnopolskiej scenie bluesowej.
Zespół ma w dorobku wydanie dwóch płyt : Demo-cratic session (2006), Alive" (2008). Debiutancka płyta, Demo-cratic session, przez użytkowników internetowego forum Okolice bluesa zostaje uznana Płytą roku 2006. W corocznym plebiscycie czytelników pisma Twój Blues pod nazwą Blues Top 2006 Devil Blues zostaje uznany odkryciem roku.
Zespół Devil Blues aktualnie tworzą:
Sebastian Kozłowski - gitara
Krzysztof Gorczak - śpiew
Jacek Kaczyński - bas
Kamil Lickiewicz – perkusja
Zespół Devil Blues występował już na feststiwalu „Był Sobie Blues”, a było to podczas pierwszej edycji w 2006r.

WOJCIECH KLICH
Wojtek Klich to obecnie jeden z najbardziej wpływowych współczesnych polskich gitarzystów. Jest założycielem i liderem formacji "Bardzo Orkiestra", która budzi do życia jego własne fantazje muzyczne.
"Orkiestra" nie jest kolejnym zwykłym polskim zespołem bluesowym. Orkiestra stanowi środowisko dla nieoficjalnych spotkań amatorów i profesjonalnych muzyków z rodzinnego miasta Wojtka – Tarnowa.
Wojtek Klich jest producentem wielu kultowych imprez m.in.: Zaduszki Dżemowe, Wydmuszki Rockowe, Wianuszki i Rockowe O!płateczki, na które zawsze zapraszał wielu polskich muzyków, jak m.in.: Tadeusz Nalepa, Wojtek Waglewski (Voo Voo), Sławek Wierzcholski (Nocna ZMIANA Bluesa), Małgorzata Ostrowska (Lombard), Jerzy Styczyński (Dzem), Adam Otręba (Dzem), Jan Borysewicz (Lady Punk), Janusz Panasewicz (Lady Punk), Martyna Jakubowicz, Grzegorz Markowski (Perfect), Dariusz Kozakiewicz, Robert Gawliński (Wilki), Kasia Kowalska, Ryszard Sygitowicz, Pocieszynski Tadziu, Jan "Kyks" Skrzek, TITUS, Marek Piekarczyk (TSA) i Maciej Maleńczuk.
Przez wiele lat był gitarzystą jednego z najlepszych polskich zespołów rockowych - Ziyo. Muzyczna historia Wojtka jest bardzo długa, a jedynym sposobem, żeby ją poznać i zrozumieć jest spotkanie z jego muzyką na żywo.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 05:26:56
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html