To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W niedzielę dożynki powiatu tarnowskiego    -   27/8/2010
Zaproszenie do Pleśnej
29 sierpnia odbędą się Dożynki Powiatu Tarnowskiego. Tym razem współorganizatorem jest gmina Pleśna, która połączyła je z własnym świętem plonów. Tegoroczne uroczystości dożynkowe będą skromniejsze niż w latach poprzednich. Spowodowała to powódź, która dotknęła powiat tarnowski w maju i czerwcu.

Ogloszenie

Dożynki rozpoczną się o godz. 14:00 uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pleśnej. Po mszy odbędzie się przemarsz grup wieńcowych i zespołów artystycznych do Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna, gdzie po powitaniu gości rozpocznie się obrzęd dożynkowy i festyn.

„Święto plonów jest elementem naszej kultury. To piękna tradycja kultywowana już od wieków przez naszych przodków. Ale ten rok nie był dobry dla nikogo. Ulewne deszcze spowodowały duże straty w infrastrukturze – zarówno gminnej, jak i powiatowej. Wiele samorządów zastanawiało się, czy w tej sytuacji organizować dożynki. Ja uważam, że tak! Rolnicy zawsze potrafili się cieszyć z tego, co zebrali i nieważne, czy były to plony niewielkie, czy bardzo duże. Tym bardziej ich tegoroczna determinacja zasługuje na uznanie. Trzeba jednak zauważyć, że w ostatnich latach dożynki urastały do ogromnych imprez z dużymi gwiazdami w roli głównej. Dlatego, gdy mamy rok trudniejszy w naszym regionie, powinniśmy świętować też nieco skromniej. W programie tegorocznych dożynek powiatowych zrezygnowaliśmy z tzw. gwiazdy wieczoru a pieniądze przeznaczamy na zakup materiałów budowlanych potrzebnych do powstania trzech domów. Te materiały przekażemy najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy Pleśna, którzy zostali poszkodowani przez żywioł w 2010 r. Będzie to dla nich znaczna pomoc i mam nadzieję, że dzięki temu „staną na nogi” - stwierdza starosta tarnowski Mieczysław Kras.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 23:24:13
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html