To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wojna z krzyżami nabiera rozpędu?    -   30/8/2010
Tygodniowa Kronika Policyjna
Miniony tydzień przyniósł niemało, również tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych; pijany rekordzista prowadził samochód mając ponad 3,4 promila alkoholu w organiźmie. Nie brakowało ponadto włamań – niekiedy takich, gdy wywołane nimi zniszczenia były niewspółmiernie większe od wartości skradzionych „fantów”. Tak było w przypadku jednej z altan przy ul. Langiewicza – złodziej siłowo wypchnął kwaterę okienną, powodując straty o wartości 700 zł. Natomiast z środka altany ukradł... trzy piwa... Kolejna kategoria zdarzeń to zniszczenie mienia. Być może głośny w Polsce spór o krzyż – czy już może o krzyże – i śmiały happening postępowej młodzieży na Krakowskim Przedmieściu zainspirował dwóch młodzieńców z Tarnowa, którzy dokonali dewastacji przydrożnego, drewnianego krzyża. Wyrwali go i rozbili, a następnie oderwali postać Chrystusa, którą starszy z zatrzymanych umieścił za pasem spodni, przechadzając się po chodniku z rozłożonymi rękami. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za publiczne znieważenie przymiotu przedmiotu czci religijnej grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Ogloszenie

Kradzieże, rozboje
Nieznany sprawca włamał się jednej z altan przy ul. Langiewicza w Tarnowie siłowo wypychając kwaterę okienną. Z wnętrza ukradł 3 piwa. Starty powstałe w wyniku jego działania wyniosły 700 złotych.
Nieznani sprawcy włamali się do mieszkania przy ul. Kołłątaja w Tarnowie, wyłamując wkładki w drzwiach wejściowych. Ukradli złotą biżuterię w postaci łańcuszka z krzyżykiem oraz zegarka. Łączna wartość strat wynosi 3500 złotych. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.
Nieznany sprawca włamał się do jednej z altan przy ul. Działkowej w Tarnowie. Rozbijając szybę i wypychając kwaterę okienną wszedł do środka, skąd zabrał kombinerki. Następnie odciął blachę na dachu i wszedł do pomieszczenia przybudówki. Stamtąd wyniósł wiertarkę, wyrzynarkę oraz przedłużacz elektryczny. Wartość start na szkodę mieszkańca miasta wynosi 175 złotych.
Tarnowscy policjanci zatrzymali 26 sierpnia 18- i 17-letnich mieszkańców Tarnowa, podejrzewanych o dokonanie kradzieży rozbójniczej na 18-letnim mieszkańcu Zabłędzy. Zatrzymani wyrwali pokrzywdzonemu paczkę papierosów i woreczek z tzw. „dopalaczami”, ubliżając przy tym i grożąc pobiciem w przypadku stawiania oporu. Do zdarzenia doszło po godzinie 20.00 na ul. Nowy Świat w Tarnowie.

Zniszczenie mienia
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 38-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zameldowania, podejrzewanego o uszkodzenie mienia należącego do hotelu znajdującego się przy ul. Kościuszki w Tarnowie. Przewrócił znajdujące się na tarasie donice powodując ich uszkodzenia oraz zniszczył rusztowania podtrzymujące kwiaty. Starty na szkodę hotelu oszacowano na 800 złotych.
W sobotni ranek na ul. Klikowskiej w Tarnowie policjanci zatrzymali dwaj tarnowian ( 20 i 24 lata), którzy dokonali dewastacji przydrożnego, drewnianego krzyża. Wyrwali go i rozbili, a następnie oderwali postać Chrystusa, którą starszy z zatrzymanych umieścił za pasem spodni, przechadzając się po chodniku z rozłożonymi rękami. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za publiczne znieważenie przymiotu przedmiotu czci religijnej grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Za kółkiem
Po północy w Biadolinach Radłowskich kierujący samochodem marki Rover, 24-letni mieszkaniec Sufczyna wykonując manewr skrętu w lewo, na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu po prawej stronie i uderzył w betonowy mostek – czytamy w informacji rzecznika KMP Tarnów Olgi Żabińskiej z dnia 24 sierpnia. Dwóch z pośród czterech pasażerów odniosło obrażenia i trafiło do tarnowskiego szpitala. 17-latka doznała stłuczenia mózgu, 21-latek – złamania kości miednicy. Badanie kierującego wykazało, że miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna utracił prawo jazdy i został zatrzymany.
24 sierpnia przed godziną 23.00 policyjny patrol na ul. Nowodąbrowskiej w Tarnowie zatrzymał kierowcę Hondy Civic. Jak wykazało badanie 54-letni tarnowianin ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Odpowie za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
W Żabnie na ul. Tarnowskiej zatrzymany został 28-latek, mieszkaniec Łęgu Tarnowskiego poruszający się drogą publiczną rowerem. Wyczuwalna silna woń alkoholu nie pozostawiała złudzeń. Badanie mężczyzny wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad 3.6 promila alkoholu.
Do potrącenia 8-letniej dziewczynki doszło 26 sierpnia przed godziną 18:00 na ul. Szpitalnej w Tarnowie. Dziecko wybiegło na jezdnię zza żywopłotu i zaparkowanego na chodniku z prawej strony samochodu, wprost pod Renault Trafic, którym poruszał się 57-letni tarnowianin. Dziewczynka doznała ogólnych potłuczeń oraz rany ciętej podbródka. Pozostała w szpitalu na dalsze leczenie. Badanie kierującego wykazało, że był on trzeźwy. Ustalono jednak, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem którym jechał ul. Szpitalną w kierunku ul. Waryńskiego.
29 sierpnia o godzinie 17.00 w Lisiej Górze na drodze K 73 doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Kierowca Vw Polo jadąc od Lisiej Góry w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej po pokonaniu łuku drogi w lewo potrącił 76-letniego miejscowego, który poruszał się prawym poboczem lub jezdnią. Kierujący odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Breń. Pieszy został przetransportowany do szpitala, gdzie podczas udzielania pomocy medycznej zmarł. Około kilometr od miejsca wypadu, w polach policjanci ujawnili samochód. Trwają czynności zmierzające do ustalenia kierującego samochodem.
W sobotę w Woli Rzędzińskiej potrącona została 77-letnia mieszkanka tej miejscowości. Kierujący ciężarowym Iveco z naczepą, 26-letni mieszkaniec Dusznik cofając do posesji celem wyprostowania zestawu podjechał do przodu wjeżdżając na drogę gminną. W trakcie manewru potrącił kobietę, która szła chodnikiem po prawej stronie dla przemieszczania pojazdu, a następnie weszła na drogę gminną. Doznała ona zmiażdżenia kończyn dolnych. Kierujący był trzeźwy.

Narkotyki
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 25 sierpnia na osiedlu Legionów w Tarnowie 28-letniego tarnowianina, który miał przy sobie ponad 13 gramów marihuany i 22 gramy amfetaminy. Trafił on do policyjnego aresztu, odpowie za posiadanie środków odurzających.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali na ul. Tuwima 24-letniego tarnowianina, w samochodzie którego ujawnili 0.73 gramy netto marihuany. Mężczyzny trafił do policyjnego aresztu.

Różne
Dzielnicowi z komisariatu Tarnów Centrum w trakcie wykonywania czynności służbowych ujawnili w jednym z mieszkań przy ul. Dąbrowskiego w Tarnowie nielegalny obrót alkoholem i papierosami. O proceder ten podejrzewana jest 20-letnia właścicielka mieszkania. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 2 litry alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz 21 paczek papierosów nie posiadających polskich znaków skarbowych akcyzy. W mieszkaniu znajdował się także bezdomny mężczyzna dokonujący zakupu alkoholu. Na razie nie wiadomo jak długo trwał proceder. Kobiecie grozi kara do lat pozbawienia wolności do lat 2.
W sobotę, 28 sierpnia na terenach zielonych szkoły podstawowej nr 23 na oś. Legionów w Tarnowie odbyła się Tarnowska MOTOSOBOTA. Impreza promująca bezpieczeństwo w ruchu drogowym organizowana była przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie już po raz czwarty. W tym roku oprócz policji organizatorami są TOSiR i Gemini Park, patronat medialny nad imprezą objęła natomiast Gazeta Krakowska.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 23:24:49
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html