To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Apel o pomoc dla chorego dziecka    -   08/9/2010
POMÓŻ MAŁEJ KALINIE
Z pewnością niejedno z rodziców przeszywa dreszcz na myśl, że ich dziecku mogłoby się coś złego przytrafić, że mogłoby być ciężko chore – np. na nowotwór. W takich sytuacjach często pozostaje tylko zwrócić się o pomoc do innych ludzi, innych rodziców. Pomoc na miarę każdej kieszeni – mniej i bardziej zasobnej, kieszeni szefa dobrze prosperującego przedsiębiorstwa i kieszeni emeryta - pomoc, w której nawet „końcówka” naszej wypłaty czy emerytury, pomnożona przez łańcuch ludzkich serc może uratować komuś życie. O taką pomoc, za naszym pośrednictwem zwracają się rodzice maleńkiej Kaliny z Tarnowa, urodzonej w lutym tego roku. Dziewczyna chora jest na nowotwór złośliwy obydwojga oczu...

Ogloszenie

”(...)Lekarze zdiagnozowali u mnie tę chorobę gdy miałam cztery miesiące. W oczach moich rodziców pojawił się strach i łzy. Potem wszystko potoczyło się już bardzo szybko. Szpital, kroplówki, pokłute ręce i nogi, narkozy, vascuport, cewnik, głód, strach, ból, krzyk innych dzieci.
Swój pokój i własne łóżeczko zamieniłam na szpital bez terminu wyjścia na zawsze.
Lekarze mówią, że mogę nie widzieć, mówią że mogę stracić oczy. A ja chciałabym zobaczyć to, co wszyscy, świat pełen kolorów, uśmiechy rodziców i braci, słońce i księżyc, gwiazdy na niebie przy ognisku, bieszczadzkie połoniny i kwiaty, może nawet te od mojego chłopaka...
Rak to trudna choroba, ale postanowiłam walczyć.
Proszę, pomóż mi z nią zwyciężyć.”
- czytamy w apelu napisanym przez rodziców w imieniu maleńkiej córeczki.

”Nadzieją dla Kaliny jest kuracja lekiem Melphalan, stosowanym w jednej z klinik w Anglii. Koszty - jedna konsultacja to około 10.000 PLN, a do tego przelot, zakwaterowanie, wynajęcie tłumacza i cała reszta. Konsultacje powtarza się co miesiąc. Dwie kuracje melphalanem – ponad 120.000 PLN Cały cykl leczenia to już kolosalne pieniądze – około 300.000 PLN. Dla nas to dużo. Dlaczego? Bo wiekszość czasu zabiera nam teraz przebywanie w szpitalach i na badaniach.
A jeśli nie będzie nawrotów choroby i przerzutów na inne częsci ciała, Kalinę czeka jeszcze rehabilitacja i operacja oczu. Rehabilitacja tym dłuższa, im dłużej jej organizm będzie osłabiany wyniszczającą chemioterapią. Przed Kaliną zatem długa, wyczerpująca droga do światła.
Wolelibyśmy, aby w naszej walce z chorobą chwilowym problemem okazały się pieniądze, a nie możliwości medycyny i diagnozy lekarskie. Trudno jest walczyć samemu i trudno prosić o pieniądze. Wiemy, że każdy ma swoje problemy i troski. Jesteśmy jednak przekonani, że wszyscy Państwo zrobiliby dla swojego dziecka to samo. Podjęliby wszelkie dostępne próby ratowania jego życia i wzroku.” - piszą rodzice na stronie http://www.kalinajanowska.pl, gdzie znaleźć można więcej szczegółowych informacji. O losach Kaliny można więcej dowiedzieć się także na blogu http://kalinajanowska.blog.onet.pl.

Pomocy można udzielić za pośrednictwem Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", 01-685 Warszawa ul. Łomiańska 5 – nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 koniecznie z dopiskiem "NA LECZENIE KALINY JANOWSKIEJ"
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 17:29:39
IP     : 54.158.251.104
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html