To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kampania stowarzyszenia KOLIBER    -   13/9/2010
Polska bez długu
W każdej sekundzie dług publiczny państwa polskiego rośnie o około 3 tys. złotych. Dziś, w poniedziałek 13 września o godz. 8:51 szacunkowo wynosił on 738 611 408 570 PLN. W związku z powyższym stowarzyszenie Koliber prowadzi kampanię „Polska bez długu” - na stronie www.koliber.org podpisać można petycję będącą protestem przeciwko dalszemu zadłużaniu Polaków – petycję z prośbą o wpisanie do Konstytucji RP zakazu zadłużania państwa - tak jak postulowała to UPR na początku lat 90-tych. To, co wówczas wydawało się rozsądnym, choć ośmieszanym wyborem – jest dziś koniecznością, jeśli chcemy uniknąć dalszego zadłużania naszych dzieci i wnuków, niekończących się podwyżek podatków i w efekcie – głębokiego kryzysu, krachu finansów publicznych, upadku polskiej gospodarki, zubożenia Polaków.

Ogloszenie

KoLibrowa kampania  "Polska bez długu" cieszy się rosnącą popularnością. Petycję zwracającą parlamentarzystów podpisało już ponad 4,6 tysiąca osób i z każdą chwilą jest ich coraz więcej. Komitet Honorowy także rozrasta się i akcję postanowili wesprzeć nowi jego członkowie, czyli prof. Michał Wojciechowski (Pierwszy świecki profesor teologii w Polsce ) oraz dr Tomasz Sommer (Redaktor naczelny tygodnika "Najwyższy Czas!" ). Objęciem honorowym patronatem akcji „Polska bez długu" chwali się w swoim corocznym sprawozdaniu z pracy poselskiej P oseł na Sejm RP Pan dr Artur Górski.

Petycja do posłów Rzeczpospolitej Polskiej z prośbą o wpisanie do Konstytucji artykułu zakazującego zadłużania Państwa:
”Szanowni Państwo, Zwracamy się do Was z prośbą o zastąpienie ust. 5, art. 216, Konstytucji Rzeczpospolitej, który stanowi: „Nie wolno zaciągać pożyczek lub udzielać gwarancji i poręczeń finansowych, w następstwie których państwowy dług publiczny przekroczy 3/5 wartości rocznego produktu krajowego brutto. Sposób obliczania wartości rocznego produktu krajowego brutto oraz państwowego długu publicznego określa ustawa.”
Przepisem: „Nie wolno zaciągać pożyczek lub udzielać gwarancji i poręczeń finansowych, w następstwie których wzrośnie nominalny państwowy dług publiczny. Sposób obliczania wartości państwowego długu publicznego określa ustawa.”
Wierzymy, że taki zapis, zakazujący dalszego zadłużania Państwa, a więc pośrednio wszystkich polskich obywateli, przyczyni się do zwiększenia niezależności naszego kraju oraz do skończenia z redystrybucją dochodu z młodszych pokoleń na pokolenia starsze.
Uważamy, że dalsze zwiększanie zadłużenia Państwa, doprowadzi w krótkim okresie do podwyżki podatków, która w całości zostanie przerzucona na obywateli, szczególnie tych młodych.
Tak jak w życiu rodzinnym nikt rozsądny nie zostawia w spadku swoim dzieciom własnych długów do spłacenia, tak też Państwo nie powinno zostawiać najmłodszym obywatelom takiego obciążenia.”


Petycję można podpisać wchodząc na stronę http://www.koliber.org/. Tam też można znaleźć zegar pokazujący wysokość rosnącego z sekundy na sekundę zadłużenia.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 12:59:03
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html