Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kampania stowarzyszenia KOLIBER    -   13/9/2010
Polska bez długu
W każdej sekundzie dług publiczny państwa polskiego rośnie o około 3 tys. złotych. Dziś, w poniedziałek 13 września o godz. 8:51 szacunkowo wynosił on 738 611 408 570 PLN. W związku z powyższym stowarzyszenie Koliber prowadzi kampanię „Polska bez długu” - na stronie www.koliber.org podpisać można petycję będącą protestem przeciwko dalszemu zadłużaniu Polaków – petycję z prośbą o wpisanie do Konstytucji RP zakazu zadłużania państwa - tak jak postulowała to UPR na początku lat 90-tych. To, co wówczas wydawało się rozsądnym, choć ośmieszanym wyborem – jest dziś koniecznością, jeśli chcemy uniknąć dalszego zadłużania naszych dzieci i wnuków, niekończących się podwyżek podatków i w efekcie – głębokiego kryzysu, krachu finansów publicznych, upadku polskiej gospodarki, zubożenia Polaków.

Ogloszenie

KoLibrowa kampania  "Polska bez długu" cieszy się rosnącą popularnością. Petycję zwracającą parlamentarzystów podpisało już ponad 4,6 tysiąca osób i z każdą chwilą jest ich coraz więcej. Komitet Honorowy także rozrasta się i akcję postanowili wesprzeć nowi jego członkowie, czyli prof. Michał Wojciechowski (Pierwszy świecki profesor teologii w Polsce ) oraz dr Tomasz Sommer (Redaktor naczelny tygodnika "Najwyższy Czas!" ). Objęciem honorowym patronatem akcji „Polska bez długu" chwali się w swoim corocznym sprawozdaniu z pracy poselskiej P oseł na Sejm RP Pan dr Artur Górski.

Petycja do posłów Rzeczpospolitej Polskiej z prośbą o wpisanie do Konstytucji artykułu zakazującego zadłużania Państwa:
”Szanowni Państwo, Zwracamy się do Was z prośbą o zastąpienie ust. 5, art. 216, Konstytucji Rzeczpospolitej, który stanowi: „Nie wolno zaciągać pożyczek lub udzielać gwarancji i poręczeń finansowych, w następstwie których państwowy dług publiczny przekroczy 3/5 wartości rocznego produktu krajowego brutto. Sposób obliczania wartości rocznego produktu krajowego brutto oraz państwowego długu publicznego określa ustawa.”
Przepisem: „Nie wolno zaciągać pożyczek lub udzielać gwarancji i poręczeń finansowych, w następstwie których wzrośnie nominalny państwowy dług publiczny. Sposób obliczania wartości państwowego długu publicznego określa ustawa.”
Wierzymy, że taki zapis, zakazujący dalszego zadłużania Państwa, a więc pośrednio wszystkich polskich obywateli, przyczyni się do zwiększenia niezależności naszego kraju oraz do skończenia z redystrybucją dochodu z młodszych pokoleń na pokolenia starsze.
Uważamy, że dalsze zwiększanie zadłużenia Państwa, doprowadzi w krótkim okresie do podwyżki podatków, która w całości zostanie przerzucona na obywateli, szczególnie tych młodych.
Tak jak w życiu rodzinnym nikt rozsądny nie zostawia w spadku swoim dzieciom własnych długów do spłacenia, tak też Państwo nie powinno zostawiać najmłodszym obywatelom takiego obciążenia.”


Petycję można podpisać wchodząc na stronę http://www.koliber.org/. Tam też można znaleźć zegar pokazujący wysokość rosnącego z sekundy na sekundę zadłużenia.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 19)Dodaj komentarz
(13-09-2010) Beata34 :
Popieram tą akcję. Szkoda tylko, że każda partia, która dochodzi do władzy zadłużanie traktuje jak studnię bez dna służącą do zaspokajania kolejnych grup interesów i udawanie, że robi coś konkretnego. Co najśmieszniejsze zadłużenie rośnie, grozi nam za kilka lat scenariusz grecki, rząd zamiast reform, które przeprowadziły nawet Niemcy tnąc socjal, podwyższa podatki i zatrudnia nowych urzędników a media i ludzie pasjonują się walką o krzyż i katastrofą smoleńską :(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2010) ucieszony :
Ach, jak ja lubię to pisowskie myślenie i te pomysły pisowskich teologów tfu..znaczy ekonomistów. One doskonale obrazują gdzie znajduje się myśl gospodarcza PiS-u. Ano znajduje się w głębokim zaścianku ekonomicznym polskiego szlachcica z epoki baroku. Kudy jej nawet do pierwszych wzlotów polskiego kapitalizmu opisanych w \"Ziemi obiecanej\" Przywołałem specjalnie \"Ziemię obiecaną\" bo autor zacny, Polak, patiota, znaczy podejrzewam, że niektórzy pisowcy czytali, a może którys nawet oglądnął film. Może oglądnął. No i o czym to jest, a mianowicie o tym, że żeby cokolwiek na tym niedobrym świecie zrobić, trzeba mieć pieniadze. A gdzie są pieniądze? Ano w bankach /obecnie/ lub u bogatego Żyda, Niemca, Polaka wtedy. I co? I idzie się do banku bierze pieniadze, robi interes, a potem z zysków spłaca dług. Proste? Proste. Da się inaczej? No pewnie. Ciuła się pieniadze przez całe życie i juz w wieku sześciedzięsiu lat można np. kupić sobie mieszkanie. Proste. Też proste. Te banalne zasady, niedostępne dla red. Poświatowskiego i innych pisowców, rozumie setki tysięcy Polaków, którzy biorą kredyt mieszkaniowy i decydują, że bedą go spłacać przez nastepne trzydzieści lat. Przecież dla nich to zadłuzenie kolosalne. Przekraczające wielokrotnie ich majątek i dochody. I co? I nic. Spią spokojnie w nowym mieszkaniu wierząc, że sobie poradzą. Drugą droge juz podałem. Niezadłużone mieszkanie w wieku sześćdziesięciu lat. Inteligentny czytelnik z łatwościa przeniesie tę sytuację na poziom naszego kraju. Budują się drogi, autostrady,przejscia, ronda, chodniki kolektory, galerie, centra itd. Tu i teraz, dla nas. PiS straszy :DŁUG

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2010) ucieszony cd. :
PiS straszy :DŁUG

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2010) ucieszony :
PiS straszy :DŁUG

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2010) dlaczeo nie wchodzi mi druga część :
ucieszony?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2010) ucieszony :
Kolejna próba...........PiS straszy :DŁUG

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2010) moherowy hipis :
Ucieszony - jesteś wzorcem leminga, powinni cię w muzeum wystawiać. Jestem pewien że nie przeczytałeś więcej jak sam tytuł artykułu. Wiem, czytanie męczy takich jak Ty, ale z czasem można to polubić. PS smęcisz i plujesz jadem jak Niesiołowski, zetrzyj ślinę z pyska i weź się do czytania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2010) ucieszony :
Drogi \"moherowy hipisie\". Każde napisane przez ciebie słowo zdradza twoją przynależność do prawicowych przygłupow. Czym mianowicie cechuje się taki przyglup? Ano minimalizem wiedzy i olbrzymią łatwowiernością. Pozwól, że w łaskawości swojej oświecę cię trochę, co zmniejszy twoją przyrodzona przyglupowatość......... Lemnig mianowicie, jest sobie zwykłym gryzoniem, który rozmnaża się czasami w nadmiarze, ale wszelkie pomysły o samobójstwie z tego powodu przyjmuje z wrodzonym sobie lekceważeniem, jako tzw. \"urban legend\" wymyśloną kiedyś przez znane amerykańskie czasopimo przyrodnicze i cytowaną obecnie przez PiSowskich nieuków. Szczeguły u wujka gógla. Jeżeli nie rozumiesz użytych przeze mnie słów, spytaj kogoś normalnego. Pozdrawiam , ucieszony.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2010) Rozbawiony :
ucieszony naprodukowal sie i naplul ile mogl, ale fakt jest taki, ze Bronislaw Komorowski, prezydent z PO, podczas II Europejskiego Kongresu Gospodarczego pomylil dlug publiczny z deficytem budżetowym. Przyklady mozna mnozyc, ale po co... wyznawcy Donka to sekta (wiem, wiem... oficjalnie tylko moChery to sekta), ktora uwierzy we wszystko co guru powiedzial. A guru powiedzial, ze inligentnym sie jest wtedy, gdy sie glosuje na PO. ucieszony zaglosowal wiec stad ta wyzszosc. A czy cos jest dlugiem publicznym czy deficytem budzetowym. Jakie to ma znaczenie dla nieuka? Czego oczekiwac od przyglupow, dla ktorych jedynym zrodlem wiedzy, co pokazal Komorowski, jest wikipedia (stad rada ucieszonego: szczegoly u wujka gogla)?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2010) Legalny Banita :
Proponuję jutjubnąć sobie film pt. Money as Debt - nie jest to bezpośrednio związane z tematem i nie zewszystkimi tezami się zgadzam, ale film ten rzuca pewne światło na funkcjonowanie finansów. Miłego oglądania (5 części - ok 50 minut, mogą a nawet powinny oglądać nieco większe dzieci). http://www.youtube .com/watch?v=Ue_lzEIVhnE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2010) dabrowiak :
A co ma PIS wspólnego z Kolibrem? PIS to zwykli socjaliści w dziedzinie gospodarki, KOLIBER to zrzeszenie ludzi o poglądach liberalnych gospodarczo (nie pseudoliberalnych jak PO, które od PISu zbytnio się nie różni), tak więc coś przeciwnego niż PIS i całą reszta tej bandy darmozjadów. Ta akcja nie ma nic wspólnego z PISem, za którego zadłużenie wzrosło rekordowo, chociaż obecne PO wiele mu nie ustępuje. A akcję jak najbardziej popieram, zwłaszcza, że większość tego długu wcale nie idzie na inwestycje, tylko jest przejadana przez polityków i urzędników, oraz marnowana w nieefektywnym szkolnictwie i służbie zdrowia. Grecja się długiem nie przejmowała. I wszyscy widzimy jak skończyła.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2010) Zdegustowany ucieszonym :
@ucieszony Sam prezentujesz brak podstawowej wiedzy ekonomicznej. Każdy kredyt, który zamiast zainwestować przejadamy jest kredytem złym. A państwo w większości pożyczanych pieniędzy nie przeznacza na inwestycje tylko rozdaje różnym grupom społecznym. Pieniądze te idą zarówno na pensje dla polityków i 500 tysięcy urzędników, jak i dla nauczycieli, lekarzy, nierentowne kopalnie, wypłaty rent i emerytur itp itd. Zamiast szukać dodatkowych oszczędności nasze kolejne rządy pożyczanie pieniędzy traktują jako łatwy środek na zdobycie funduszy które pozwalają utrzymać poparcie społeczne. Niestety tak wydane pieniądze nie przyniosą żadnego zysku natomiast będzie trzeba je spłacić z odsetkami. I ta spłata wraz z odsetkami jest coraz większa, przez co może się okazać, że braknie pieniędzy na budowę dróg, autostrad, przejść i rond (ale już nie galerii bo te buduje nie państwo a inwestor prywatny). Dodatkowo jeżeli nie zostaną przeprowadzone reformy a dług będzie wzrastał doprowadzi to do zapaści finansów publicznych państwa. Co to oznacza dla przeciętnego obywatela możesz zobaczyć w Grecji (tak w skrócie zamrożenie lub redukcja rent i emerytur, brak inwestycji na infrastrukturę, wzrost bezrobocia, spadek pensji , spory wzrost podatków). Dlatego należy uważać na nadmierne zadłużenie, a nie pożyczać bez ograniczeń, bo każdy dług trzeba wcześniej czy później spłacić. PS. Tak jak zauważył mój przedmówca akcja ta nie ma nic wspólnego ani z socjalistami z PISu ani z pseudo-liberałami z PO. Gdybyś zapoznał się z tematem o którym piszesz nie wygadywał byś takich bzdur jak w pierwszym poście

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2010) ucieszony :
Bardzo dziękuje przedmówcom, za próby uczenia mnie ekonomii, ale nie jest to konieczne. Wystarczy dokładnie przeczytać mój post/ a właściwie połówkę, która przeszła/, a następnie porównac z tymi idiotycznymi hasełkami, pod które podpina się Poświatowski, a które przeznaczone są dla ekonomicznych analfabetów, czyli pisowców. Co oznacza główne hasło \"Polska bez długu\"?. Co to jest \"konstytucyjny zakaz zadłużania państwa\"? Pokażcie mi jedno państwo na swiecie, które nie zadłuża się, choćby emitując obligacje skarbowe? Dlaczego 3/5 to jest granica zadłużania, a nie 4/7. To wszystko jest czysta demagogia, przeznaczona dla wyborczej ciemnoty, która z tego rozumie tylko: tusk, tusk, TUSK zadłuzył naszą Polskę kochaną, ani chybi u Żydów, którzy przyjdą i wyrzucą nas na ulice. A objęcie tego bajdurzenia przez takiego tuza ekonomii jak poseł Górski pokazuje czysto propagandowy charakter tej agitki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2010) ucieszony :
Część II aby przeszło...... Piszecie trzeba reformować. Pełna zgoda. A kto kochani pisowcy od trzech lat torpeduje wszystkie próby reform? Kto podpuszcza związki zawodowe, kto broni górników,kto niefektywne szpitale? Nie przypadkiem czysto socjalistyczny PiS? Nie przypadkiem pomnikowy prezydent odrzucał wszystkie ustawy, które choć trochę ocierały się o reformę? Stanie na pozycji Polski solidarnej, czyli socjalistycznej i jednocześcnie podpisywanie takich bzdurek to czysta hucpa....... Pisałem już wielokrotnie: PO to nie moja bajka, ale w porównaniu z PiS do górna półka. Teraz mają swoje 5 minut. Jak się nie wykażą, nie dotrwaja do nastepnych wyborów. I tak powinno być........................... .No chyba ,że Jaruś wywoła wojne domową do czego dąży ze wszystkich sił......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2010) eradycator :
Jak powiedział Ojciec Święty Benedykt XVI: „Kto buduje na piasku buduje tylko na rzeczach widocznych i namacalnych, na sukcesie, na karierze, na pieniądzach. Wydają się one prawdziwymi wartościami. Ale któregoś dnia to wszystko minie. Widzimy to teraz z okazji upadania wielkich banków: te pieniądze znikają, są niczym. I tak wszystko, co wydaje się być prawdziwą wartością, na której możemy polegać, to wartości drugiego rzędu. Kto buduje swoje życie na nich, na wartościach materialnych, na sukcesie, na pozorach, buduje na piasku.” (Przemówienie 6.X.2008 na otwarcie Synodu Biskupów).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2010) Rozbawiony :
ucieszony pisal wielokrotnie, ze PO to nie jego bajka tylko, ze to wierutne klamstwo, bo kazde jego zdanie jest tego zaprzeczeniem. Nie mam szacunku dla takich osob. Nie potrafia stanac w prawdzie i bronic swoich idolow tylko stosuja sztuczki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2010) zrozpaczony :
Do ucieszony: Stary, pożycz mi 3 tysiaki!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-09-2010) szrek :
tik tak tik tak..... Dług publiczny Państwa ok. 743.000.000.000 co wy na to PO-paprancy? PO- to banda złodziei, frustratów, ludzi bez honoru i godności i karierowiczów za wszelką cenę, taplających się w szambie. tak na marginesie tego szamba : ocet na półkach i kartki mieliśmy dzięki Wałęsie i jego kolesiów z dzisiejszej SLD -PO szkoda ze mieliście 2 latka i nie pamiętacie co było już po 89 roku ,swoje poglądy macie wkute z bajek dla dorosłych zwanych "historią polski PO 90 r." Biedne dzieci w politykę się bawią a zielonego pojęcia nie mają bo was wtedy nie było ! bolek agent wam kit wciskał razem z kolesiami z PO -UW i postkomunistami SLD .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2010) fur :
Chuj wam w dupe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl