Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Co prezydent Klaus myśli o UE   -   30/8/2004
Publicysta Andrzej Król wygłosi w najbliższy czwartek odczyt referatu Pana Prezydenta Republiki Czeskiej Wacława Klausa pt: "Implikacje niedawnego rozszerzenia Unii Europejskiej: próba analizy wstępnej.", wygłoszonego na Uniwerstytecie w Monachium. Początek odczytu - o godzinie 19.15 w siedzibie Oddziału tarnowskiego UPR, Tarnów, ul.Goldhammera 4

Ogloszenie

Oto fragmenty referatu prezydenta Klausa (na zdjęciu)

(...) "Słów wypowiedziano wiele, obawiam się jednak, że poważnych, należycie uporządkowanych analiz było bardzo mało. Praktycznie wszyscy mówcy i komentatorzy założyli apriorycznie, że chodzi o jednoznacznie pozytywną zmianę, która wszystkim przyniesie pożytek. Jakikolwiek ślad zastanowienia się nad tym twierdzeniem, każda oznaka krytyki, pytania czy przypomnienia niezerowych nakładów związanych z tą zmianą uważano za krótkowzroczność czy też złą wolę. Wystąpienia takie ostro odrzucano, wyśmiewano i deprecjonowano.
(...) wizja świata, która się wyraźnie przejawiła w projekcie konstytucji europejskiej, stanowi fatalną pomyłkę. (...) Zdolność konkurencyjna kontynentu nie istnieje. Kontynent (ani UE) nie jest podmiotem ekonomicznym, nie wytwarza, nie handluje, nie wdraża, nie oszczędza, nie racjonalizuje produkcji i nie obniża kosztów. Wciąż szerzące się w polityce i mediach "blokistyczne" widzenie świata pozostaje w ostrej sprzeczności nie tylko z polityką, ekonomią i demograficzną rzeczywistością współczesnej Europy, ale także z dominującymi tendencjami globalizacyjnymi.(...)"


Na cały referat zapraszają organizatorzy w czwartek wieczorem na ul. Goldhammera 4.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(30-08-2004) Sebastian :
znaleźli sobie autorytet! Troche wiem jak to z Klausem jest w Czechach i jak jest traktowany, bo mam tam mnóstwo przyjaciół i bywam co parę m-cy. Klausa zrobili prezydentem (a musicie wiedzieć,że Prezydent Czech może jeszcze mniej niż nasz Kwaśniewski !) , bo nikt już nie mógł słuchać tych jego ustawicznych docinek pod adresem adwersarzy a nawet własnego środowiska politycznego. Gość był w permanentnym konflikcie z resztą sceny politycznej. Polityk upierdliwy ponad miarę, ale się wyróżnia a Czesi lubią takich jak kazdy lud, więc go koledzy w taki tylko sposób na emeryturę mogli wysłać . a chłop nie jest stary. Ale dalej ględzi ... A tak przy okazji - co jest z JKM , że na niego głosować nie chcą w kraju, choć ględzi w podobny sposób. Klaus jest bowiem do tego cwany, a JKM niestety nie. A cwanym w polityce być trzeba.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2004) M.Wietrzyk :
I co z tego wynika?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2004) Sebastian :
Wałęsę też zapraszają na różne odczyty. Gada na nich zwykłe banały a od czasu do czasu "przygrzewa", ale jest specem od geopolityki i w ogóle. Tak na marginesie ostatnoZ klausa jest tak sam pajac, tylko bardziej cwany i inteligentniejszy. I wałęsa ostatnio gaworzy w podobnym duchu co Klaus. ze przestrzegał,ze wejscie do Unii to była szansa, na razie nikt z tego nie korzysta . Iże są wielkie koszty .Takich eurosceptyk z bożej łaski.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2004) bywalec :
My za to mamy na urzędzie kłamcę i pijaczka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2004) Grzesiek i Halinka :
Sebastian Ł. ? Jesteś w Tarnowie ? Co cię tak wzięło na politykę ? Aha, bo to "czeski" temat ...Ale polityka jest czeskim filmem ;-)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2004) bywalec :
Niestety nie masz pojęcia o czym wstukujesz Sebastianie. I chyba nic tego nie zmieni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2004) Sebastian :
Komentarz usunięty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947