Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Są pieniądze dla Centrum Paderewskiego   -   31/8/2004
Blisko 500 tysięcy zł otrzyma starostwo powiatowe w Tarnowie z ministerstwa kultury na działalność Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna. Na dzisiejszej sesji (po raz pierwszy w nowej, klimatyzowanej sali) radni mają dokonać korekty budżetowej, aby wprowadzić pieniądze z ministerstwa do kasy powiatu. Dotacja z ministerstwa kultury pozwoli na prowadzenie normalnej działalności w dworku Paderewskiego w Kąśnej. Na fundusz te oczekuje Centrum Paderewskiego od kilku miesięcy.

Ogloszenie
>

Wiadomość o dotacji bardzo ucieszyła dyrektor Centrum - Krystynę Szymańską. W niedzielę w dworku Paderwskiego w Kąśnej Dolnej zakończył się właśnie "firmowy" festiwal tej instytucji kulturalnej - organizowany co dwa lata - "Bravo Maestro", który zgromadził na starcie największe polskie (i nie tylko) gwiazdy kameralistyki (przyp.inTARnet.pl). Na organizowanie dalszych koncertów i festiwali w Kąśnej powiatowi udało się pozyskać dokładnie 465 tys. zł od ministra.
Jest to tzw. dotacja celowa do prowadzonej przez powiat instytucji kultury. Stąd też wymagana jest zmiana w uchwale budżetowej powiatu. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść na dzisiejszej sesji Rady Powiatu. Sesja odbywa sie po raz pierwszy w odnowionej, klimatyzowanej sali w siedzibie Starostwa przy ul. Narutowicza. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947