Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wieści z Powiatu Tarnowskiego    -   23/9/2010
Stypendia dla najzdolniejszych
Można już składać wnioski o przyznanie stypendiów Powiatu Tarnowskiego. Mogą się o nie starać najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. Wnioski należy składać do dnia 20 października. Na najlepszych czekają kilkusetzłotowe nagrody.

Ogloszenie

W tym roku do rozdzielenia jest rekordowa suma 80 tys. zł. Stypendia mają trafić do młodzieży jeszcze pod koniec roku. -Stypendium jest formą materialnej pomocy dla najzdolniejszych uczniów i studentów, którzy zamieszkują na terenie powiatu tarnowskiego – mówi Sylwester Gostek, przewodniczący rady Powiatu Tarnowskiego.

Stypendium  przyznawane jest w dziedzinach:
- uczniom -  po pierwszym roku nauczania, osiągającym średnią ocen za poprzedni rok szkolny co najmniej 5,0. - finalistom i laureatom olimpiad przedmiotowych oraz laureatom konkursów na szczeblu co najmniej wojewódzkim, kultury i sztuki – uczniom, którzy są finalistami i laureatami konkursów artystycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim, sportu - są medalistami  zawodów co najmniej wojewódzkich lub finalistami zawodów wyższego szczebla.
- studentom - po pierwszym roku nauczania osiągającym średnią ocen za poprzedni rok akademicki nie niższą niż: 4,50 lub  posiadającym osiągnięcia w dziedzinie:  nauki, kultury takie jak: nagrody i wyróżnienia w konkursach na pracę naukową  organizowanych przez instytucje i stowarzyszenia; naukowe publikacje w wydawnictwach naukowych i specjalistycznych, sportu - medalistami  zawodów co najmniej wojewódzkich lub finalistami zawodów wyższego szczebla.

  Wnioski można pobrać poprzez oficjalną stronę powiatu tarnowskiego – www.powiat.tarnow.pl - lub w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie (pokój 119). Tam też znajdują się regulamin oraz zasady przyznawania stypendiów. Wszystkie dokumenty trzeba złożyć do 20 października u dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych bądź w Kancelarii Rady Powiatu Tarnowskiego przy ulicy Narutowicza 38 w Tarnowie (pokój 119). Zostaną rozpatrzone do końca listopada, a stypendium uczniowie i studenci otrzymają jeszcze przed końcem roku.

  W ciągu siedmiu lat Powiat Tarnowski przyznał stypendia na łączną kwotę 355 tys. zł. Otrzymało je kilkaset osób – w ub.r. kwota przeznaczona na stypendia wynosiła 70 tys. zł.  
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947