Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pierwszy komitet wyborczy w Tarnowie zarejestrowany. Komitet podpiera się badaniami UJ i alarmuje: miasto się degraduje !    -   30/9/2010
Kochają Tarnów i proszą o głos
29 września Komisarz Wyborczy w Tarnowie przyjął zawiadomienie o utworzeniu pierwszego komitetu wyborczego na terenie Tarnowa o nazwie KOCHAM TARNÓW. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, komitet tworzą środowiska prawicowe i centroprawicowe, m.in. członkowie i sympatycy Prawicy Rzeczpospolitej, sympatycy UPR i J.Korwin-Mikke oraz sygnatariusze porozumienia "Uczciwość", którego przedstawiciele zasiadali w Radzie Miasta jeszcze w ubiegłej kadencji samorządu. "Już wkrótce ogłosimy także, kto będzie naszym kandydatem na Prezydenta Miasta Tarnowa oraz jakie - naszym zdaniem - są główne zadania, które trzeba zrealizować, by zastopować proces degradacji naszego miasta" - czytamy w internetowym oświadczeniu sygnowanym przez "Kocham Tarnów".

Ogloszenie
>

Nowo powstający Komitet powołuje się na sporządzoną kilka dni temu przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego listę rankingową miast małopolskich, w których żyje się najlepiej. "Tarnów - choć jest pod względem liczby mieszkańców drugim miastem w naszym województwie - zajął dopiero 19 miejsce !"* - alarmują członkowie KWW "Kocham Tarnów", nazywając wynik osiągnięty przez miasto "katastrofalnym". Według nich, to nie jest wynik "wyłącznie 4-letnich rządów obecnego Prezydenta Miasta p. Ryszarda Ścigały i popierających go radnych z klubów "Tarnowianie", PO, SLD oraz przez większość kadencji także PiS. Do degradacji Tarnowa przyczynili się także jego poprzednicy."
W oświadczeniu "Kocham Tarnów" czytamy też: "Nie wątpimy, iż na listach wyborczych w/w ugrupowań - tj. "Tarnowian", PO, SLD i PiS - znajdzie się wielu przyzwoitych kandydatów na radnych. Jednak głosowanie na nich w praktyce oznaczać będzie utwierdzanie obecnego marazmu. Dlatego też zdecydowaliśmy się wystawić nasze listy wyborcze z kandydatami niezależnymi".
Jednocześnie, Komitet apeluje o zgłaszanie dalszych nazwisk kandydatów na radnych, którzy chcieliby startować z list tego ugrupowania.

*Badacze z Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej oraz Instytutu Spraw Publicznych UJ w swym raporcie wzięli pod uwagę m.in. ile metrów kwadratowych parku przypada na jednego mieszkańca miasta małopolskiego, jaki procent ludności jest obsługiwany przez oczyszczalnię ścieków, ile mieszkań przypada na 1 tysiąc mieszkańców, ile wynosi przeciętnie powierzchnia mieszkania w danym mieście, ile jest miejsc w przedszkolach na 1 tysiąc dzieci w wieku od 3 do 6 lat, ile wynoszą wydatki na kulturę w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W rankingu zwyciężyły Niepołomice przed Krakowem i ... Zakliczynem, Bochnia jest szósta, Zakopane - siódme, Nowy Sącz zajął 13. pozycję, Brzesko 14., Oświęcim 15., Chrzanów 18. a Tarnów dopiero 19.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 20)Dodaj komentarz
(30-09-2010) marek :
Błagam. Tylko nie dawajcie znowu Ciesielczyka jako kandydata to może na was zagłosuję

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-09-2010) ja też :
błagam o to samo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-09-2010) SiNT :
Czyli SiNT wrócił pod inna nazwą ,a program i kandydaci jak przed 4 laty . Zobaczymy .Wtedy przegrali ze swoim programem .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-09-2010) do SiNT :
To niedokładnie to samo. Wtedy Uczciwość i SinT poszli do wyborów osobno i oba komitety znalazły się tuż pod progiem, a w sumie mieli więcej głosów niż Tarnowianie. Ale to było 4 lata temu i teraz nawet w jednym komitecie może być trudno choć o 1 radnego ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-10-2010) Bogusław :
Oto mamy kolejny przykład populizmu a będzie ich coraz więcej. Hasła „marazm” \"przeciętność\", totalna krytyka poparta wynikami badań naukowych- jakże wiarygodnie brzmią w ustach przedstawicieli partii politycznych i ludzi od lat prących do władzy. Walka o władze na wszystkich jej szczeblach dominuje nasze życie. Jesteśmy manipulowani!! Często przestajemy myśleć logicznie i ulegamy wyborczym obietnicom lub nie korzystamy z naszego prawa wyborczego. W ostatnich czterech latach Tarnów dynamicznie się zmieniał. Potrzebna jest kontynuacja planu rozwoju miasta. Mogą ją realizować ludzie mądrzy, z autorytetem moralnym ,pracowici, zaangażowani społecznie o namacalnym dorobku swojej działalności. Nie ulegaj polskiej ułomności /permanentnej nadziei na cud /. Tylko ciężką pracą, determinacją w realizacji dobrego planu możemy się rozwijać i żyć lepiej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-10-2010) embe :
jesli tarnów sie zmieniał to przez 2 ostatnie lata bo dwa pierwsze w kadencji Ścigała zmarnował a rozwój w kolejnych dwóch wiążę się też z niepospolitymi długami. Część zrealizowanych inwestycji to równiez inwestycje nie realizowane przez miasto ( mck, obwodnica, drogi krajowe i wojewódzkie wewnatrz miasta) lub w nikłym stopniu przez miasto finansowane ( teatr, aquapark)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-10-2010) Mer :
Ten ranking to jak dla mnie jest trochę niepoważny. Bo jak można mówić o tym gdzie się najlepiej żyje i nie brać pod uwagę średnich zarobków, fluktuacji pracowników w danej branży, czy też kosztów m2.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-10-2010) Kocham Marka :
Ciesielczyk, Ciesielczyk, Ciesielczyk !!!!!!!!! Hmm.....d

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-10-2010) KOCHAJĄCY INACZEJ :
Oni tak "pokochają Tarnów", że kamień na kamieniu nie pozostanie, ale dobrze, zabiorą trochę głosów PiS-iorkom. Bardzo ładne sformułowanie, że za Ścigały to tylko "degradacja" miasta jest. Biedacy, takiej degradacji chciałbym jeszcze przez sto lat, bo wcześniej w historii Miasta nikt go tak nie "zdegradował" . Bozia jak chce kogoś ukarać to najpierw mu rozum odbiera :))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-10-2010) naj kawon :
ciekaw jestem jak teraz wyglądają, anielskie bliźniaki C. do dziś nie wiem co bardziej mnie przerażało w tych plakatach: ich tandetna, mjakmiłościowa tandeta czy raczej obłąkańcza, obsesja ojca, który nie mógł zrozumieć, że nie jest wart takiego poświęcenia dzieci. swoją drogą to musi być ciężko. Takie EGO. Tyle pomysłów, planów, taka przenikliwość, trafność osądu. Oj, zazdroszczę panu C porannej ekstazy, kiedy widząc się w lustrze ma świadomość, że to dopiero początek, kolejnego, wspaniałego dnia z doskonałością. Zadra jedna - Tarnów. Miasto niewdzięczne, nierozumne i nierozumiejące. Ale po co ten jad? Właśnie. Jakie ma znaczenie? Czy istnieje realne zagrożenie, że kolejne polityczne dziecko pana C ma jakiekolwiek szanse w nadchodzących wyborach? Ja tak sobie myślę... i myślę... i chyba nie ma najmniejszych. Czas znowu niezbyt korzystny dla egzotyki. Ludzi spolaryzowani tak, że nawet w autobusie trochę strach głośniej rozmawiać o polityce. Wszyscy natychmiast wyłapują słowa: krzyż, katastrofa, kondominium (!). Jesteśmy my, wiemy co jest dobre i jesteśmy mądrzy a najmądrzejszy jest nasz przywódca. Z drugiej strony są oni, banda bez zasad są głupi a najgłupszy jest ich przywódca. Ani trochę miejsca dla panów C. Myślicie może, że nie lubię pana C.? Dobrze myślicie. Zawsze pozostanie mi w pamięci obraz anielskich bliźniaków C. na osranym przez gołębie plakacie, zawieszonym na osranym przez gołębie słupie, stojącym na osiedlu... mniej-więcej 10 minut od rynku. Gdybym jednak nawet lubił pana C. to nie mógłby on liczyć na mój dar obywatelskiego przyzwolenia, kowbojowania po tarnowskim magistracie. Jeżeli od tylu lat mnie nie przekonał to teraz nie ma na to żadnych szans. Gorszy od prezydenta miasta jest chyba tylko w roli politycznego komentatora. ALE - cieszę się, że Tarnów ma swojego pana C. Czuję się bezpieczniej, kiedy władza czuje się mniej bezpiecznie. Niezależnie czy wybierzemy mocnego (zwłaszcza w mediach :)) RŚ czy mającą największe "kochones" w mieście AC (której kandydatura dziwnie mnie łechce:)) to mam pewność, że pan C. będzie im patrzył na ręce jak nikt inny. Chwała mu za to (dobra, może trochę przesada, może po prostu - dzięki) ! Życzę więc sobie i wam tarnowianie jak najgorszego wyniku ugrupowania pana C. i jego samego. Im bardziej pobudzimy jego rozbuchanego ego, tym żarliwiej będzie szukał dowodów na to jak bardzo się mylimy nie doceniając go, tym mocniej będzie tropił pomyłki władzy. Tai nasz mały - wielki NIK. ps. przepraszam zwolenników trzeciego kandydata, JK. Nawet nie zamierzam tłumaczyć dlaczego go pominąłem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-10-2010) wygborca :
Dobrana elita. Pan C zatrudniany u Ścigały a Pan Czesław Kwaśniak podobno w dwóch radach nadzorczych ministra Grada. To na pewno nie jest korupcja jak też jazda po pijaku Czesława K nie jest nieetyczna. Dobra komedia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-10-2010) pytajnik :
Niestety przedmówca ma rację. Jeśli to sa ludzie którzy maja być "prawdziwą" alternatywą to wolę starych koryciarzy. Przynajmniej nie trzeba będzie się przyzwyczajać do nowych ryjów i przeżywać goryczy związanej z kolejnym zawodem. Ktoś kto wystawia na listy Czesława Kwaśniaka albo pozwala mu być twarzą ugrupowania strzela sobie nawet nie w stopę ale w samo serce. Ktoś kto wystawia Ciesielczyka który nie umie współpracować z nikim poza wiernymi mu i oddanymi przydupasami strzela już nie w serce ale w mózg i to z tyłu głowy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-10-2010) do Mer'a :
jeśli chodzi o te dane, to popatrz sobie na: http://kocham.tarnow.salon24.p l znajdziesz tam liczby podane przez GUS, które potwierdzają niskie notowania Tarnowa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-10-2010) soccer :
Jeszcze w 89 bylem zdania, zeby tylko zmienic ustroj polityczny i system ekonomiczny , wprowadzic wolny rynek , ale zostawic czesc ludzi w miare uczciwych ktorzy wtedy byli u wladzy, ( bo juz sie troche nachapali i umieli w miare rzadzic ) , dokoptowac reszte jak w sejmie kontraktowym , A tak ciagle zmiany przy kazdych wyborach , bo kazdy chce kolo kirowcy siedziec i kazdy chce cos uszczknac z przyslowiowej koldry, czy urwac z plaszcza.... Przydalby sie jakis madry zamordysta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-10-2010) a co na to GUS? :
Jakoś nikt nie mówi o liczbach: 1. W ciągu ostatnich 10 lat liczba mieszkańców Tarnowa zmalała z ok. 120 tys. do 115 tys. Według prognoz Głównego Urzędu Statystycznego w ciągu następnych 20 lat ubędzie dalsze 17 tysięcy tarnowian. Mieszkańcy Tarnowa, przede wszystkim młodzi uciekają z naszego miasta albo za granicę, albo do innych miast polskich, w których mają szanse na godne życie. 2. Wg GUS przeciętne wynagrodzenie w Tarnowie wyniosło w 2009 roku brutto 2.872 zł, tj. prawie o 200 zł mniej niż przeciętne wynagrodzenie w województwie małopolskim. Zarobki w Krakowie były zaś aż o 552 zł wyższe niż w Tarnowie. Wyższe niż w Tarnowie przeciętne zarobki w innych porównywalnych z nim miastach Polski - przykładowo: Gorzów Wielkopolski – 2.913 zł Siedlce – 3.056 zł Konin – 3.073 zł Bielsko Biała – 3.264 zł Płock – 3.981 zł 3. Bezrobocie wrosło w Tarnowie o 1,2 tys. w stosunku do roku 2008, tj. prawie o 30%! 4. Liczba podmiotów, prowadzących w Tarnowie działalność gospodarczą, przypadająca na 10.000 mieszkańców wyniosła zaledwie 926, tj. była niższa nawet niż średnia małopolska (952). Wyprzedził nas nawet mniejszy od Tarnowa Nowy Sącz (1057) ! Tarnów pozostaje znacząco w tyle także za innymi polskimi miastami! Wskaźniki dla innych porównywalnych z Tarnowem miast Polski: Legnica – 1.259 Leszno – 1.360 Bielsko Biała – 1.367 Gorzów Wielkopolski – 1.408 Słupsk – 1.409 Jelenia Góra – 1.445 5. Z pomocy społecznej w ubogim Tarnowie musiało korzystać aż 3,8 gospodarstw, tj. prawie 9 tysięcy osób i było to więcej niż rok wcześniej! 6. Powierzchnia mieszkania na 1 mieszkańca Tarnowa – 22,7 m2 – jest mniejsza niż średnia małopolska – 24, 5 m2. I w tym przypadku wyprzedza nas Nowy Sącz – 23,8 m2. Wskaźnik określający liczbę oddanych mieszkań na 10 tys. mieszkańców to w Tarnowie 36,2, zaś średnia małopolska to 57 ! 7. Jak naprawdę zarządzany jest Tarnów, pokazują dochody miasta na 1 mieszkańca. Jest to tylko 3.802 zł, co jest najniższym wskaźnikiem wśród miast Małopolski! 8. Jeszczew połowie lat 90. ówczesne władze Tarnowa wyśmiewały pomysł utworzenia w mieście wyższej uczelni. Dzisiaj – mimo, że uczelnie takie funkcjonują – liczba studentów przypadająca na 10 tys. mieszkańców w Tarnowie jest znacząco niższa niż w innych porównywalnych z Tarnowem miastach Polski: Tarnów – 709 studentów na 10.000 mieszkańców, Bielsko Biała – 809, Nowy Sącz – 1.099 Koszalin – 1.240 Siedlce – 1.690 9.Mimo, żeTarnów, określany mianem „Perły Renesansu”, ma duże możliwości, by przyciągnąć turystów, ustępuje miejsca innym – porównywalnym z nim – miastom Polski, (które wcale nie są bardziej atrakcyjne), pod względem liczby korzystających z noclegów, przypadających na 1 tys. mieszkańców: Tarnów – 344, Legnica – 416, Suwałki – 435. Gorzów Wielkopolski – 449, Przemyśl - 678 10. Główny Urząd Statystyczny określił poziom rozwoju porównywalnych ze sobą miast polskich, przyjmując jako cechy diagnostyczne m.in. stopę bezrobocia, wynagrodzenie, liczbę firm na 10 tys. mieszkańców etc. Tarnów znalazł się dopiero w przedostatniej grupie. W pierwszej są np.: Bielsko Biała, Gorzów Wielkopolski czy Legnica, w drugiej – Kalisz, Leszno, Siedlce. 11. Niepokojące jest nie tylko doprowadzenie w tej kadencji do potężnego zadłużenia miasta (pod koniec roku będzie to już ok. 200 ml zł), ale także brak umiejętności generowania dochodów własnych. „Stopień pokrycia wydatków dochodami własnymi w budżecie miasta obrazuje możliwości rozwoju tego miasta” – jak słusznie zauważa GUS. W 2008 roku w budżecie Tarnowa dochody własne pokryły wydatki w wysokości zaledwie 47%. W kraju w miastach na prawach powiatu wskaźnik ten wyniósł aż 67%. Rok później udział dochodów własnych obniżył się w budżecie Tarnowa do 43%. Zwiększył się zaś udział dotacji i subwencji (tj. środków transferowych). „Zdecydowana przewaga (tych właśnie) środków transferowych oznacza, że dalsze możliwości miasta w zakresie powiększania dochodów własnych są w istotny sposób ograniczone” – jak zauważa Główny Urząd Statystyczny w swym raporcie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-10-2010) WORLDEK :
do " a co na to GUS" /fajny nik/ Czy to ze statystyk GUSu wynika, że "....mieszkańcy Tarnowa, przede wszystkim młodzi uciekają z naszego miasta albo za granicę..." czy jest to twoja fanaberia?, jeśli to prawda fo przywołaj te badania. A może Ci mieszkańcy mają kasę i budują domy za miastem w gminach przyległych do miasta ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2010) poczytaj GUS :
odpowiedź jest prosta - wg GUS główną przyczyną ucieczek z Tarnowa jest chęć poprawy bytu - a więc wyjazd albo do innego miasta , albo za granicę - a co powiesz na inne dane GUS, które niezbyt dobrze świadczą o władzach miasta....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) Strusiniak :
Czy nie jest kpiną z mieszkańców kandydatura Pana Zbigniewa Mojka. Owszem powinien kandydować do orderu Zasłużony Dla Przemysłu Monopolowego a w chwili obecnej do Klubu Anonimowych Alkoholików.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-11-2010) niekocham tarnów :
kpina! pajac który odbiera telefon jedyne co potrafi powiedziec to spierdalaj huju

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2011) viki :
a za co ja mam kochać Tarnów? Mimo, że urodziłam się tu to nic poza tym nie odczuwam... pracy brak, kumoterstwo, układy itp. To miasto nic mi nie dało - niestety. Zero atrakcji dla dzieci na wakacje, zero atrakcji turystycznych... jest inaczej? Jeśli jest Ktoś kto mnie przekona to proszę - czekam na propozycje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947