Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Petycja radnej Czech w sprawie udrożnienia komunikacji w mieście i podwójna reakcja magistratu    -   08/10/2010
Czy czeka nas świąteczny korkociąg ?
Radna Anna Czech wystosowała do szefa tarnowskiego samorządu otwartą "Petycję w sprawie przyspieszenia drogowych prac modernizacyjnych na terenie Miasta Tarnowa przed dniem 1 listopada 2010". W dokumencie zwraca uwagę na spiętrzenie problemów komunikacyjnych w Tarnowie, które według zapowiedzi magistratu przeciągną się na listopad. Radna prosi Prezydenta Tarnowa o uwolnienie mieszkańców od "drogowego horroru na ulicach Tarnowa", szczególnie w okresie Wszystkich Świętych. Magistrat broni się, że to zła pogoda opóźniła niektóre prace, które realizowane są dopiero teraz. Urzędnicy zapewniają, że ich "głównym celem jest doprowadzenie do tego by w dniu Wszystkich Świętych remontowane ulice były w jak największym stopniu przejezdne".

Ogloszenie
>

W "Petycji..." radnej Anny Czech czytamy:
"W imieniu mieszkańców Miasta Tarnowa oczekuję od Pana Prezydenta podjęcia natychmiastowych i skutecznych działań, które umożliwią skrócenie okresu prac modernizacyjnych na kluczowych odcinkach dróg i węzłów komunikacyjnych Miasta, w taki sposób by przywrócić do normalności ruch pieszych i samochodowy przed Świętem Wszystkich Świętych tj. dniem 1 listopada 2010.
Informacje, że planuje Pan Prezydent zakończenie prowadzonych prac [m.in. nawierzchnia ul. Konarskiego i ul. Narutowicza] na dzień 4 listopada br., czyli już po okresie wzmożonego ruchu w okresie zbliżającego się Święta, są głęboko niepokojące. Jestem przekonana, że - poprzez właściwą koordynację prowadzonych działań i przy odrobinie dobrej woli - jest Pan Prezydent zdolny przyspieszyć zakończenie prac o kilka dni, skoro nie przewidziano tego w fazie planowania inwestycji. Takiej decyzji i działania wymaga interes obywateli Miasta Tarnowa skazanych na utrudnienia w ruchu, jakie powoduje równoległe prowadzenie prac na kluczowych odcinkach drogowych miasta. Czy drogowy horror na ulicach Tarnowa naprawdę musi potrwać aż do 4 listopada? Panie Prezydencie, pełniąc ten zaszczytny urząd, by służyć tarnowianom, niech Pan uwolni Tarnów od korków przed zbliżającym się Świętem! Proszę nie skazywać na niepotrzebne utrudnienia nie tylko nas - mieszkańców Miasta, ale również wielu członków naszych rodzin, którzy przyjadą w tym okresie odwiedzić groby najbliższych.".


Zaledwie kilka godzin po otrzymaniu dziś na redakcyjną skrzynkę treści Petycji kandydatki PIS w zbliżających się wyborach prezydenta miasta, otrzymaliśmy kolejny list. Tym razem od rzeczniczki Prezydenta Tarnowa (starającego się o reelekcję) Doroty Kunc - Pławeckiej, która błyskawicznie reagowała na zarzuty i żądania radnej Czech. W liście tym czytamy m.in. :
"Intensyfikacja prac drogowych w Tarnowie, którą teraz obserwujemy, jest wynikiem poprawy bardzo niesprzyjającej dotąd pogody, która skutecznie utrudniała prowadzenie robót, nie tylko na drogach. Analizy wskazują, że długotrwałe opady deszczu opóźniły część prac nawet o 2,5 miesiąca. Aktualnie realizowane są więc te zaległe oraz te, które były zaplanowana na jesień. Celem numer jeden, o czym ostatnio wielokrotnie informowałam, jest zakończyć większość z nich przed 1 listopada – kiedy ruch na drogach jest spory.
Do tego momentu całkowicie zakończone będzie przejście podziemne przy ul. Mickiewicza. Tam, ruch puszczony będzie prawdopodobnie, około połowy tego miesiąca. Ponadto częściowo, w zakresie umożliwiającym płynny ruch, zakończone będą prace przy al. MB Fatimskiej – na odcinku Słoneczna – Krzyska oraz przy ul. Narutowicza."


W chwilę później dotarło z magistratu jeszcze uzupełnienie tej informacji o treści :
" Panująca od tygodnia dobra pogoda umożliwiła drogowcom rozpoczęcie prac, które wcześniej nie mogły być realizowane z uwagi na ciągłe opady deszczu. Aktualnie wykonywane są więc zadania zaległe oraz te, które zaplanowano na jesień.
W tej chwili głównym celem jest doprowadzenie do tego, by w dniu Wszystkich Świętych remontowane ulice były w jak największym stopniu przejezdne oraz zakończenie przynajmniej części prac. Przed 1 listopada uruchomione zostanie przejście podziemne pod ul. Mickiewicza. Modernizacja ulicy Narutowicza oraz a. MB Fatimskiej na odcinku Słoneczna-Krzyska zostanie zaś doprowadzona do takiego etapu, by nie zmniejszać płynności ruchu samochodów.
Jak co roku, odwiedzających miejsca spoczynku swoich najbliższych będziemy we współpracy z mediami zachęcać do korzystania z komunikacji miejskiej. Co jest nowością - już w niedzielę, przed dniem Wszystkich Świętych, ZKM uruchomi specjalne kursy, które z największych tarnowskich osiedli będą wozić pasażerów na cmentarze na terenie Tarnowa.".
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 17)Dodaj komentarz
(08-10-2010) Jestem za tym, aby wybory były co 1,5 roku. :
j.w.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-10-2010) Czech=Bieniasz :
A może Pani się wstawi za keirowców, których Pani kandydat w wyborach blokuje, warto miec owarty umysł, at ego tu brak. No, ale cóż to tylko lokalne wybory,małych lokalnych \"polityków\"....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-10-2010) Bigos :
Te tłumaczenia ekipy Rysia Scigały są kompletnie idiotyczne, to jakaś ściema i bajzel na kółkach! Osobiście podpisuje się pod petycją pani Czech w 100% :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-10-2010) UMT :
pani rzecznik nie dodała że strategiczną inwestycją Ryszarda Pięknego dla miasta na zimę jest FONTANNA. i nie ma komu teraz robić takich bzdetów jak drogi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-10-2010) synoptyk mgr :
Jakie niby analizy wskazują, że jakieś długotrwałe opady deszczu opóźniły część prac nawet o 2,5 miesiąca? O czym ta rzeczniczka mówi????????????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-10-2010) man77 :
Jeszcze trochę i naprawdę polubię Anne Czech :) Po jej apelu MPK kupuje autobusy z klimą. Teraz to Scigalek powoła chyba sztab antykryzysowy ds. radnej hehehehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-10-2010) Tarnowiak z dziada pradziada :
Niech Czechowa lepiej pokaże swój program dla Tarnowa, a nie gada o remontach czy innych klimatyzacjach w autobusach. Nie ma baba pomysłu na Tarnów to się pierdół czepia!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-10-2010) polak z Tarnowa :
JA WZYWAM PANIĄ KANDYDAT ANNĘ CZECH DO TEGO, ABY ODKOLEJKOWAŁA SŁUŻBĘ ZDROWIA W NOWYM SZPITALU. MOJA ODEZWA: W imieniu mieszkańców Miasta Tarnowa oczekuję od Pani Dyrektor-Kandydat podjęcia natychmiastowych i skutecznych działań, które umożliwią skrócenie okresu oczekiwania na przyjęcie do kluczowych lekarzy specjalistó , w taki sposób by przywrócić do normalności czas oczekiwania. Domagam się następujących terminów: DENTYSTA-3 DNI, GINEKOLOG-1 DZIEŃ, KARDIOLOG-1 DZIEŃ, OKULISTA-3 DNI, POZOSTALI-4DNI. Dodatkowo należy natychmiast udrożnić tomograf komuputerowy, aby każy mógł zbadać się ZA DARMO w ciągu maksymalnie 7 dni od złożenia takiej chęci (bez skierowania - po co czekać?). Takiej decyzji i działania wymaga interes obywateli Miasta Tarnowa skazanych na utrudnienia w dostępie do służby zdrowia, a zdrowie obywateli jest przecież najważniejsze!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-10-2010) Janek :
Przecież MPK zaplanowało zakup autobusów z klimą dużo wcześniej przed pomysłem Czechowej! Ale se chce sukcesy innych ta Czechowa przypisać...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-10-2010) mika :
Nie wiem czy ma to, coś w spólnego z pogodą. Ostatnio czytam, że mimo pięknej pogody czeka nas podobny korkociąg:/ Zobaczcie sami: http://tarnow.naszemi asto.pl/artykul/599994,tarnow- drogowe-utrudnienia-z-powodu-remontow,id,t.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-10-2010) ONA :
u czechowej na specjalistyczną operację czeka się rok - taka z niej dobrodziejka/ a skąd finansowała swoją kampanię plakatową, jak sądzicie/ czy ktoś kiedyś zastanowił się skąd ma taki majątek i jak pozyskuje wciąż nowe tereny oraz nieruchomości, z których czerpie fortunę? I, MIMO SZUMNYCH ZAPOWIEDZI, WCIĄŻ NIE MA PROGRAMU. BO NIE MA JEJ KTO GO NAPISAC. SAMA NIE WYMYSLI, NICZEGO SAMA NIE WYMYSLI, NIE DA RADY, BIEDACZKA.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-10-2010) WIEWIÓR :
zbyt bogata ta Czechowa, zbyt... UKS i CBA powinny sprawdzić każdego kandydata! przecież nie ma co ukrywać!... ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-10-2010) pacjent :
od kiedy odkorokwują tych specjalistów w nowym? od 1 listopada? czy to prawda???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-10-2010) Jan A. Strusiński :
Przede wszystkim nie podPISuję się pod petycją pani kandydat A więc petycja napisana została w imieniu mieszkańców Tarnowa minus jeden.A do "petycji " Polaka z Tarnowa, pod którą podpisuję się rękami i nogami , chciałbym dodać jeszcze jedną sprawę, otóż. Jak długomożna czekać na przyjęcie w Nowym Szpitalu dogabinetu zabiegowego na parterze, jeżeli ktoś ulegnie wypadkowi i nie przywiezie go pogotowie, tylko ktoś z rodziny albo sąsiad. Ja , na interwencję chirurga czekałem 1.5 godziny. Przez ten czes nikt z gabinetu nie wychodził, anido niego nie wchodził. Dzięki przypadkowo spodkanej osobie, pzryjęto mnie "od tyłu". Inni czekali po trzy-cztery godziny z dziećmi i osobami starszymi, wymagającymi opieki. I to jest pole do poPISu pani kandydat. A tym wszystkim, którzy tak narzekają na utrudnienia komunikacyjne w mieście / na tym portalu i w radiu tarnowskim/ chcę zadać pytanie, a nawet dwa. Czyżby zapomnieli sobie jak drałowali na piechty"ze wsi do miast"? Czy widzieli prawdziwe korki samochodowe? A niechże idą , to dobrze robi na krążenie, albo jadą autobusem. będą szybciej, a samochodem, albo jakiemsi innem łoplem , to niech jadom na wieś , do rodziny, po prowiant na następny tydzień. Po świzyzne. A tak na marginesie: Od kiedy to w Dniu Wszystkich Świetych było łatwo dojechać na cme3ntarz w Krzyżu. Zawsze byłu trudności, zawsze molicja,a potem policja regulowały ruchem. Ale rozmawiałem z kompetentnymi władzami Tarnowa i dowiedziałem się, że na drugi rok ma być wybudowana specjalna droga asfaltowa łączaca Tarnów z Krzyżem /cmentarzem/ dla hrabiów i nuworyszy co to jeszcze się im otręby i sieczka sypią z bagażników.A tak to wszyscy zdrowi. Pozdrawiam Tarnowiaków!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-10-2010) Jan A. Strusiński :
Przepraszam za błędy i przestawienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-10-2010) Gratulacje dla P. Sstrusinki :
Brawo Panowie Polak i Stusiński za tak trafne opinie. Ta PAni niech załatwi problem szpitalnych kolejek i braku szacunku dla mieszkańców tego miasta...warto coś nareszcie zrobić, bo jako Radna Pani nic nie robiła.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-10-2010) tak po prostu :
po prostu Pan Ścigała nie umie planować i wszystko robi na ostatnią chwilę a miał na to 4 lata , jak tak ma wyglądać planowanie na następne 4 to zagłosuję na Annę Czech nic gorszego nie może już zrobić

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947