Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Zobacz filmy, posłuchaj co Cię tu czeka ... (film)   -   13/10/2010
Park Wodny już czynny
W środę 13 października oficjalnie otwarto Ponadregionalne Centrum Sportowo-Rekreacyjne przy ulicy Piłsudskiego. Realizacja inwestycji, na którą złożyło się przede wszystkim dobudowanie nowego dwukondygnacyjnego obiektu do istniejącego już krytego basenu, trwała 15 miesięcy. Zmodernizowany i rozbudowany basen z licznymi atrakcjami otwarł swe podwoje dla wszystkich chętnych o godzinie 14:00. Pierwszych sto osób, które czekały w tym czasie pod Centrum Rekreacyjnym, skorzystało z atrakcji Parku Wodnego za darmo.

Ogloszenie

Posłuchaj, co o udostępnionych oraz planowanych jeszcze atrakcjach Tarnowskiego Parku Wodnego i Ponadregionalnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego, mówi dyrektor TOSiR Edward Rusnarczyk :Według samorządowców - marszałka Romana Ciepieli i prezydenta Ryszarda Ścigały, którzy otwarli obiekt, oferuje on mieszkańcom Tarnowa i okolic dostęp do rekreacji na najwyższym poziomie.
Kompleks ma powierzchnię blisko 5500 m2, mieści pływalnię sportową o wymiarach 25 x 12,5m oraz basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 x 10m, ze zjeżdżalnią, gejzerami, masażem karku oraz wanną do masażu wodnego.
W drugiej części hali basenowej posadowiono nową nieckę basenu rekreacyjnego o powierzchni 313 m2 z atrakcjami: gejzerami, sztuczną rzeką, bąbelkową zatoką, masażem bocznym, masażem karku, zjeżdżalnią rurową oraz zjeżdżalnią rodzinną. W hali basenowej znajdują się również 2 wanny do masażu wodnego oraz brodzik dla małych dzieci z odpowiednio dostosowaną zjeżdżalnią. Z hali basenowej w czasie lata będzie można wyjść na taras od strony południowej, gdzie ustawiane będą leżaki.
W bezpośrednim sąsiedztwie niecki nowego basenu rekreacyjnego znajduje się zespół SPA, w którym mieszczą się sauny: fińska, parowa i aromatyczna. Korzystający z tej części Parku Wodnego będą mieli także do dyspozycji hall z basenem schładzającym i prysznicami schładzającymi oraz salę z leżankami do wypoczynku po zabiegach.
W sąsiedztwie schodów dobudowano windę, pozwalającą osobom niepełnosprawnym korzystać w pełni obydwu kondygnacji Parku Wodnego.
W kompleksie może przebywać równocześnie ponad 270 osób (wcześniej tylko 120) . Ceny wstępu nie uległy zmianie i wynoszą od 3 do 8 złotych za godzinę, w zależności od pory korzystania, wieku korzystającego i dodatkowych uprawnień.
W dolnej sali nowego obiektu są już rozłożone profesjonalne stoły do bilarda i automatyczna, dwutorowa kręgielnia.
Ta część budynku zostanie udostępniona w najbliższym czasie.
Park Wodny jest tylko fragmentem jeszcze większego, zaplanowanego już Ponadregionalnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego, na który złożyć się mają m.in. hala sportowo-widowiskowa i amfiteatr. Zapytany przez nas o to, prezydent Ścigała, nie ukrywał, że w przygotowywanym właśnie przyszłorocznym budżecie nie znajdą się środki, które umożliwiłyby realizację hali. - Na pewno jednak chcemy rozpocząć budowę amfiteatru i zagospodarowywanie pobliskiego stawu Kantoria - zadeklarował obecny szef tarnowskiego samorządu.

Zobacz krótkie filmiki z Tarnowskiego Parku Wodnego:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerPobierz wtyczkę Flash Player

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 10)Dodaj komentarz
(13-10-2010) pływak :
mam nadzieję , że obsługę wymienili bo ta poprzednia była skandaliczna mało sympatyczna, a wręcz antypatyczna

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-10-2010) ZC :
Ilu będzie ratowników?, czy tak jak poprzednio jeden i cały czas zajęty rozmową z kolegami, a nie pracą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-10-2010) DM :

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-10-2010) DM :
Skandalicznie drogie te bilety wstępu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-10-2010) pinki :
oczywiście ksiądz pokropił - jasne, czemu nie, plaga to plaga

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2010) Sebastian :
No ksiądz koniecznie - oczywiście co łaska.... Druga sprawa - typowo tarnowskie - płacimy za każdą minutę, nawet drogę do szatni, przebieranie się..... W większych, bardziej normalnych miastach płacimy za używanie a nie tak jak w tarnówku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2010) do Sebastiana :
W krakowie i Warszawie także płacimy za drogę do szatni

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2010) Sebastian :
Mylisz się - w Krakowie nie płacimy za czas spędzony w szatni i drodze do niej. Mamy czas na przebranie się, oczywiście nie jest to czas nieograniczony. Bramki powinny być przy wejściu na pływalnię. Ja jak idę z dzieckiem - zanim przebiorę siebie i dziecko ucieka mi spora ilość czasu. No ale nie liczę że się to zmieni - bo przecież komu ma na tym zależeć?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-10-2010) woytek60 :
o czym wy mowicie.byl pokropil to jest wiadomosc dnia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2010) Tarnowianin :
Jedno wielkie oszustwo z tymi darmowymi biletami, byłem zaraz po otwarciu, może z 20 osób, a bardzo nie miła Pani w okienku mówi mi, że darmowych biletów już nie ma... To zróbcie 20 darmowych a nie 100... wielki minus za takie pseudo akcje marketingowe...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947