To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Poseł Rojek broni niepełnosprawnych kierowców    -   14/10/2010
Interwencja posła J. Rojka
Przy obecnym natężeniu hałasu na drogach, coraz więcej kierowców ma osłabiony słuch, natomiast w naszym kraju przepisy prawa o ruchu drogowym wymagają zarówno od instruktorów nauki jazdy jak i kierowców zawodowych stosunkowo wysokiego poziomu słyszenia W konsekwencji, szczególnie starsi wiekiem kierowcy, po kolejnych okresowych badaniach laryngologicznych mogą nawet zostać pozbawieni prawa wykonywania zawodu. I nie pomogą tutaj żadne, nawet najlepsze aparaty słuchowe, ponieważ prawo zezwala na ich stosowanie tylko i wyłącznie kierowcom samochodów osobowych (prawo jazdy kategorii „B”). Problemom niepełnosprawnych kierowców postanowił zaradzić poseł Józef Rojek, który w tej sprawie złożył na ręce marszałka sejmu zapytanie do minister zdrowia.

Ogloszenie

W zapytaniu tym możemy przeczytać że: ”Przepisy te już od dawna są przedmiotem krytyki ze strony nie tylko zawodowych kierowców i instruktorów, ale przede wszystkim lekarzy medycyny pracy. Ci ostatni często podkreślają, że w podobnej sytuacji znajdują się zawodowi kierowcy i instruktorzy nauki jazdy, którzy mają problemy z widzeniem. Ustawa zezwala im na dalszą pracę, natomiast niedowidzenie korygują za pomocą okularów.”
Jak podkreśla poseł Rojek – tak skonstruowane prawo dyskryminuje i działa wbrew interesom ludzi niepełnosprawnych, dlatego oczekuję, że pani minister Kopacz podejmie wszelkie działania, aby je jak najszybciej zmienić.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, October 21, 2021 10:53:06
IP     : 3.238.232.88
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html