Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Z Solidarności nie zdobywa się dyplomu na całe życie    -   19/10/2010
Janusz Śniadek w Tarnowie
W niedzielę w Tarnowie gościł przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Janusz Śniadek, który wziął udział w uroczystościach jubileuszowych z okazji XXX-lecia „S”. Po mszy świętej, której przewodniczył biskup ordynariusz Wiktor Skworc, okolicznościowe medale i dyplomy otrzymali duszpasterze świata pracy, przewodniczący komisji zakładowych, które istnieją od 30 lat oraz zasłużeni działacze związku, którzy z uwagi na wiek nie prowadzą już aktywnej działalności związkowej. Przy okazji uroczystości Janusza Śniadka pytałem m.in. o próby podzielenia „Solidarności”, celem stworzenia spolegliwej „opozycji koncesjonowanej”. Zapraszamy do wysłuchania tej krótkiej rozmowy.

Posłuchaj krótkiej rozmowy z Januszem Śniadkiem :

Ogloszenie
>

Zdaniem Janusza Śniadka, nieuprawnione jest definiowanie Solidarności jako dowolnego zbiorowiska ludzi lub środowisk złożonych z ludzi, „którzy mieli nawet znakomite epizody w swojej biografii”. -Szanujemy decyzje osób, które niosły razem z nami „niosły sztandary”, ale w którymś momencie przeszły do świata biznesu czy polityki, by zajmować się różnymi, może ważnymi dla Polski sprawami – natomiast nie daje to im żadnego tytułu do tego, by mówić o sobie dzisiaj „Solidarność”. Z Solidarności nie zdobywa się patentu, dyplomu na całe życie. Ten egzamin trzeba zdawać nieustannie na nowo - mówi.
Przewodniczącego pytałem również o udzielane przez Solidarność polityczne poparcie w wyborach. Zapraszamy do wysłuchania tej krótkiej rozmowy.
Do tematu jeszcze wrócimy.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(20-10-2010) bagno :
Słowo Solidarność już tak mocno jest zszargane, że całkowicie zatraciło swoje znaczenie. Jak patrze na to co się teraz dzieje wokół tego związku to mam odruch wymiotny i skojarzenie z fragmentem filmu "Dzień świra", kiedy bandy pseudopolityków przekrzykują się dla kogo Polska jest bardziej "mojsza, niż twojsza".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2010) brat moskal i socjaldemokrata nie na prochach :-) :
słowo i idee raczej nie ale ludzie niestety tak :-(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-10-2010) OOSMAFI :
Panie Redaktorze! Z całym szacunkiem chciałbym zwrócić uwagę Pana i internautów na drobny, lecz dla mnie istotny szczegół. Użył Pan w swoim felietonie zapisu fonograficznego oraz cytatu, na który wskazuje użycie kursywy. Otóż moim zdaniem równoczesne użycie tych dwóch technik przekazu, jakby priorytetowo nakazuje zacytować dokładnie słowa rozmówcy (bo internauta może to osobiście łatwo skonfrontować) i nie można w takim przypadku mówić o „drobnych różnicach”, skądinąd wynikających np. z użycia techniki stenografowania. Moim zdaniem w tym przypadku jest o co kruszyć kopie, albowiem jest istotna różnica między; „by zajmować się różnymi, może ważnymi dla Polski sprawami”, a „zajmując się innymi ważnymi dla SIEBIE, być może dla Polski sprawami”. Myślę, że w tym „szczególe” tkwi istota sporu wokół „Solidarności”, przy czym „dla SIEBIE” należałoby rozumieć szerzej - „dla SWOICH”. Gdyby ten wątek rozwinąć, tzn. kto i po co przyssał się do „Solidarności”, bango nie miałby takich dylematów, jakie prezentuje w swoim wpisie. Myślę też, że myśl Pana przewodniczącego Śniadka: „Z Solidarności nie zdobywa się patentu, dyplomu na całe życie. Ten egzamin trzeba zdawać nieustannie…” jest ponadczasowa. Czekam na „Do tematu jeszcze wrócimy”.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2010) MP do OOSMAFI :
Dziękuję za słuszną uwagę, która wszakże mnie ucieszyła, że ktoś czyta tak wnikliwie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl