Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
  Defilada kawalerii poprzedzi paradę   -   03/9/2004
Już jutro w Klikowej rozpocznie się XI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Po jej zakończeniu w niedzielę nastąpi otwarcie XVII Parady Konnej. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół rockowy "IRA". Zanim rozpocznie się doroczna parada jeszcze jedna konna atrakcja czeka Tarnowian. W niedzielę przed południem na ulicach miasta będzie można podziwiać przemarsz i defiladę Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5 Pułku Strzelców Konnych.

Ogloszenie

W niedzielę około 9.45 planowany jest wymarsz szwadronu ze Stada Ogierów w Klikowej. Ulicą Klikowską, Szkotnik, Sikorskiego, Krakowską i Wałową oddział dotrze pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie ok. 11.00 złoży wieniec. Dwadzieścia minut później podobny wieniec kawalerzyści złożą u stóp pomnika gen. Józefa Bema. O 11.30 przewiduje się defiladę przed pomnikiem poległych żołnierzy 5 PSK przy Al. MB Fatimskiej i odddanie w marszu honorów wojskowych. Następnie oodział wróci na teren stada Ogierów w Klikowej, gdzie ok. 16.00 zaplanowano pokaz umiejętności jeździeckich Szwadronu Jazdy RP.
Twać tam będzie już XVII Parada Konna.

Dwudniowe przedsięwzięcie odbywające się na terenie Stada Ogierów w Klikowej skupia rzesze miłośników koni oraz osób preferujących aktywny wypoczynek. Organizatorzy przewidzieli także bogaty program artystyczny.
Parada poprzedzona zostanie Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych, która rozpocznie się juz w sobotę o o godzinie 8 rano. Do udziału w tegorocznej wystawie zgłosiło się 131 hodowców z województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i podkarpackiego, którzy będą prezentować wszystkie gatunki zwierząt hodowlanych. Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi w niedzielę o godzinie 10. Hodowcom nagrodzonych zwierząt wręczone zostaną upominki i dyplomy. Według zgodnej opinii Komisji Sędziowskich oraz mediów jest to druga impreza hodowlana pod względem ilości i różnorodności zwierząt w Polsce.

Po pokazie zwierząt nagrodzonych w trakcie wystawy, nastąpi uroczysta inauguracja XVII Parady Konnej w Klikowej. Przewidziana jest na niedzielę na godz. 13. Rozpocznie się ona występem orkiestry ze Szczucina, chwilę później nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejszą potrawę regionalną, a następnie prezentacja ogierów w ręku. W dalszej części niedzielnej imprezy, oprócz konkursu skoków przez przeszkody, przewidziano także: pokazy walk Chorągwi Rycerstwa Ziemi Tarnowskiej, występ Klubu Tańca Towarzyskiego "EMIKA", pokaz zaprzęgów jedno, dwu i wielokonnych, rozstrzygnięcie konkursu z zakresu wiedzy rolniczej, w którym główną nagrodą jest roczna klacz, pokazy karate Klubu Sportowego Karate KYOKUSHIN, musztrę w wykonaniu kawalerzystów, pokazy brazylijskiej sztuki walki, ujeżdżanie w stylu western na koniach arabach oraz konkurs wiedzy o regionie małopolskim, w którym wygrać można m.in. sprzęt AGD i rowery.

O godz. 19.30 w dwugodzinnym koncercie wystąpi natomiast gwiazda wieczoru - zespół "IRA". Parada Konna w Klikowej zakończy się ok. godz. 22 pokazem sztucznych ogni.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 13)Dodaj komentarz
(04-09-2004) MM - 47 :
Panowie kawalerzyści - wyście już byli - wyście przegrali wszystko co można było. Dziś to groźna dla koni zabawa mężczyzn, a mentalnie chłopaczków w krótkich majteczkach. Marsz przez 1 km konia po asfalcie, kostce czy betonie powoduje taki uszczerbek na jego zdrowiu jaki miałby "dzielny" kawalerzystaXXI wieku ciągnięty tzw. smykiem na powrozie przez tegoż konia na odległość kilkudziesięciu metrów po tymże podłożu. Jednym słowem: IGNORANCJA, INFANTYLIZM EGZALTOWANY a w sumie brak wyobraźni wynikający z prymitywnego nieuctwa. To straszne, coraz bardziej straszne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2004) a :
Ales wystrzelil , musiales w encykloepdiach sie nauszukac .Nawet nie wiesz co te wyrazenia znacza .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2004) gizmo :
heh co za gość

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2004) domatores :
czy wstep na ta impreze a szczegolnie na koncert IRA jest bezplatny?? jesli wiecie to odpiszcie.pozdrawaim

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2004) MM - 47 :
Tylko do "a:". Nawet cię nie stać na poprawne sklecenie zdania po polsku, a próbujesz grać intelektualistę. Piszę m. in. po to by inteligentni inaczej zaczęli czytać literaturę, prasę, obserwowa otaczający świat i wyciągać wnioski. Ty zaś jesteś po prostu egzemplifikacją tychże, jako żywo. Ucz się ucz i zastanów zanim bezproduktywnie użyjesz klawiatury.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2004) domatores :
do MM -47 hej skoro jestes taki na czasie to napisz czy wstep na IRA jest bezpłatny czy cos trzeba płacic.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2004) MM - 47 :5130881 marmor@tlen.pl 
Dla mnie skrót IRA kojarzy się jedynie z Irlandzką Armią Republikańską. Sory domatoresie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2004) a :
kretynie te slowa znacza cos innego niz napisales tu jest twoj bol

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-09-2004) MM -47 :5130881 marmor@tlen.pl 
Twoja prymitywna postawa, braki w wykształceniu zastępowane kalumniami świadczą, że pewnie jesteś ofiarą nieuczciwości aptekarskiej. Nie twoja to więc wina, że nie umiejąc sklecić myśli w jajką-taką formę starasz się ukąsać jak szczeniak, gdyż zapewne takim jesteś. Głupota , to też sposób myślenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-09-2004) Brudnopis :
Ależ sobie pięknie dyskutujecie, brawo (uwaga, ironia!) za poziom. Internauto "a" - nie bądźże prostacki... MM-47 - przybierasz patetyczny ton przedwojennej arystokracji, sądząc że w ten sposób zapewnisz sobie odbiór i status godny osoby inteligentnej, wykształconej i światłej. No i świetnie, tylko że w ten sposób wychodzisz na zarozumiałego bubka i tylko tak naprawdę się ośmieszasz, bo nie trzeba być oczytanym i elokwentnym aby widzieć, że to tylko maska. A tak, właśnie maska. Twoje oczytanie i obycie zresztą samo się kompromituje; przyznałeś że skót IRA kojarzy Ci się w jeden tylko sposób. Dobrze Ci się zresztą kojarzy, ale to jedno skojarzenie to chyba trochę mało, jak na człowieka inteligentnego. A obaj drodzy panowie, zamiast obalać słuszność argumentów przeciwnika atakujecie go personalnie. Wróżę wam świetlaną karierę w świecie polityki, licząc jednocześnie, że nie będę miał okazji z wami porozmawiać. Podrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-09-2004) MM - 47 :
Szczeniakowi gryzącemy łydkę -skuteczna terapia butem, z braku czasu na rokowania, innemu mojemu "interlokutorowi" IRA kojarzy się zapewne z jakimiś rozwrzeszczanymi szarpidrutami, tylko ja przez "lenistwo" nie odpowiedziałem pytaniem o rożnicach w teoriach ekonomicznych Keynsa i Ricardo. I tym się drodzy rodacy różnimy. Inaczej idąc na kompromis: każdy ma swoich znajomych. A w sumie to zabawa w głuchy telefon,gdyż ja na początku drwiąco odniosłem się do zabaw dużych chłopczyków w dawno skompromitowanw wojsko - w kontekście mając troskę o zdrowie szlachetnych zwierząt jakimi są konie i co z tego wyszło? Ani słowa o meritum, zaś sama plaplanina o zarozumiałym bubku razem. Trzeba trzymać się tematu jak pijany płota, a nie wróżyc karier politycznych z fusów, zarzucać nieznajomości terminów używanych w poście itd. Internet jest najwspanialszym podręcznikiem i wiele luk w wykształceniu dzięki niemu uzupełniłem. Apel do Was moi drodzy: zamiast po próżnicy się pienić korzystajcie z rozlicznych almanachów, encyklopedii, szerokiego spektrum publikacji naukowych wyższych uczelni, czytajcie prasę on-line - a w ten sposób unikniecie kompromitacji jak wyżej, a mnie może nogawki u spodni ocaleją. Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2004) aga :
Koncert całkiem fajny, biorąc pod uwagę, że chłopaki dzień wcześniej też grali. A dla informacji tych co się tak znają na słownikach i skrótach to nazwa zespołu IRA z łaciny oznacza gniew. Więcej info na ten temat na www.ira.art.pl ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2004) mala :
koncert zawodowy !!!! szkoda ze czasem cos nie cos smierdziało ze stajni jaka była niedaleko - ira dała zajebistego czadu :)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl