To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
  Defilada kawalerii poprzedzi paradę   -   03/9/2004
Już jutro w Klikowej rozpocznie się XI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Po jej zakończeniu w niedzielę nastąpi otwarcie XVII Parady Konnej. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół rockowy "IRA". Zanim rozpocznie się doroczna parada jeszcze jedna konna atrakcja czeka Tarnowian. W niedzielę przed południem na ulicach miasta będzie można podziwiać przemarsz i defiladę Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5 Pułku Strzelców Konnych.

Ogloszenie

W niedzielę około 9.45 planowany jest wymarsz szwadronu ze Stada Ogierów w Klikowej. Ulicą Klikowską, Szkotnik, Sikorskiego, Krakowską i Wałową oddział dotrze pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie ok. 11.00 złoży wieniec. Dwadzieścia minut później podobny wieniec kawalerzyści złożą u stóp pomnika gen. Józefa Bema. O 11.30 przewiduje się defiladę przed pomnikiem poległych żołnierzy 5 PSK przy Al. MB Fatimskiej i odddanie w marszu honorów wojskowych. Następnie oodział wróci na teren stada Ogierów w Klikowej, gdzie ok. 16.00 zaplanowano pokaz umiejętności jeździeckich Szwadronu Jazdy RP.
Twać tam będzie już XVII Parada Konna.

Dwudniowe przedsięwzięcie odbywające się na terenie Stada Ogierów w Klikowej skupia rzesze miłośników koni oraz osób preferujących aktywny wypoczynek. Organizatorzy przewidzieli także bogaty program artystyczny.
Parada poprzedzona zostanie Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych, która rozpocznie się juz w sobotę o o godzinie 8 rano. Do udziału w tegorocznej wystawie zgłosiło się 131 hodowców z województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i podkarpackiego, którzy będą prezentować wszystkie gatunki zwierząt hodowlanych. Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi w niedzielę o godzinie 10. Hodowcom nagrodzonych zwierząt wręczone zostaną upominki i dyplomy. Według zgodnej opinii Komisji Sędziowskich oraz mediów jest to druga impreza hodowlana pod względem ilości i różnorodności zwierząt w Polsce.

Po pokazie zwierząt nagrodzonych w trakcie wystawy, nastąpi uroczysta inauguracja XVII Parady Konnej w Klikowej. Przewidziana jest na niedzielę na godz. 13. Rozpocznie się ona występem orkiestry ze Szczucina, chwilę później nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejszą potrawę regionalną, a następnie prezentacja ogierów w ręku. W dalszej części niedzielnej imprezy, oprócz konkursu skoków przez przeszkody, przewidziano także: pokazy walk Chorągwi Rycerstwa Ziemi Tarnowskiej, występ Klubu Tańca Towarzyskiego "EMIKA", pokaz zaprzęgów jedno, dwu i wielokonnych, rozstrzygnięcie konkursu z zakresu wiedzy rolniczej, w którym główną nagrodą jest roczna klacz, pokazy karate Klubu Sportowego Karate KYOKUSHIN, musztrę w wykonaniu kawalerzystów, pokazy brazylijskiej sztuki walki, ujeżdżanie w stylu western na koniach arabach oraz konkurs wiedzy o regionie małopolskim, w którym wygrać można m.in. sprzęt AGD i rowery.

O godz. 19.30 w dwugodzinnym koncercie wystąpi natomiast gwiazda wieczoru - zespół "IRA". Parada Konna w Klikowej zakończy się ok. godz. 22 pokazem sztucznych ogni.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:58:21
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html